Постанова № 80358947, 06.03.2019, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
06.03.2019
Номер справи
236/864/19
Номер документу
80358947
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

м. Лиман Справа № 236/864/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського ВП Слов*янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який офіційно не працевлаштований, особою з інвалідністю не являється, ідентифікаційний номер невідомий, місце реєстрації: вул. Харківська, № 17/12, с. Білецьке, Добропільського району, Донецької області, фактичне місце мешкання: вул. Донецька, 9, с. Ярова, Лиманського району, Донецької області,

за ч. 2 ст. 187 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз”яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено,

В С Т А Н О В И Л А:

Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 28.09.2018 відносно ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців, та наступні обмеження: заборонити залишати житло за обраним місцем мешкання за адресою: Донецька область Лиманський район с.Ярова , вул.Донецька-9 в період з 20 години 00 хвилин поточної доби до 04 годин наступної доби, крім випадків виходу на роботу та інших поважних причин; заборонити виїздити за межі Лиманського району Донецької області без дозволу начальника Лиманського ВП Слов’янського ВП ГУНП в Донецькій області; заборонити відвідувати: ресторани, бари, винно-горілчані магазини та інші місця продажу спиртного з метою придбання алкогольних напоїв; зобов*язати прибувати на реєстрацію до територіального органу поліції за місцем проживання ( до Лиманского ВП Слов*нського ВП ГУНП в Донецькій області кожну четверту суботу кожного місяця за адресою-Донецька область, м.Лиман, вул.Свободи 27.

Постановою судді Краснолиманського міського суду Донецької області від 03.01.2019 ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення.

Однак, ОСОБА_2 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушив встановлені правила адміністративного нагляду.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 213515 від 14.01.2019, складеного дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області, 12.01.2019 о 22 год 00 хвилин ОСОБА_2 був відсутній за місцем мешкання за адресою: Донецька область Лиманський район с.Ярова , вул.Донецька-9, без поважної причини, чим порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 234581 від 04.03.2019, складеного дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області, 23.02.2019 ОСОБА_2 не прибув на реєстрацію до територіального органу поліції за місцем проживання ( до Лиманского ВП Слов*нського ВП ГУНП в Донецькій області), чим порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП визнається порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) нереєстрація в органі Національної поліції,

якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Враховуючи, що судом одночасно розглядаються матеріали про вчинення ОСОБА_2 кількох адміністративних правопорушень, постановою суду від 06.03.2019 матеріали адміністративної справи об'єднані в одне провадження, якому присвоєно № 236/864/19 (номер провадження 2/236/259/19.

При розгляді справ про адміністративні правопорушення ОСОБА_2 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушень, щиро каявся у скоєному, просив суд суворо його не карати.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу інкримінованих йому у вину правопорушень з наступних підстав.

Винність ОСОБА_2 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ГП № 213515 від 14.01.2019 та серії ГП № 234581 від 04.03.2019, складеними правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, копією ухвали Краснолиманського міського суду Донецької області від 28.09.2018 року відносно ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду строком на 12 (дванадцять) місяців; постановою судді Краснолиманського міського суду Донецької області від 03.01.2019; рапортом дільничного офіцеру поліції Лиманського ВП Слов»янського ВП ГУНП в Донецькій області від 14.01.2019 щодо перевірки за місцем мешкання піднадзорного ОСОБА_2; реєстраційним листком; поясненнями ОСОБА_2 працівникам Лиманського відділення поліції Слов’янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області та в суді.

За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.

Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, ступінь вини і дані про особу, правопорушника, який кається у скоєному, вчинив декілька адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. 36, 40-1, ч. 2 ст. 187, 280, 283-284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 (сто сімдесят грн. 00 коп.) гривень (Код платежу: 21081100, рахунок: 31119106005564, одержувач: Краснолим. УК м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, банк одержувача: Казначейство України).

У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в подвійному розмірі в сумі 340,00 (триста сорок грн. 00 коп.) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краснолиманськийміський суд Донецькоїобласті шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня їївинесення.

Суддя-