
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження у справі)
24 жовтня 2018 року м. Житомир справа № 0640/4521/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Центральне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо проведення перерахунку та виплати пенсії в неповному обсязі з 01.01.2018, всупереч вимогам ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплачувати призначену пенсію, з урахуванням в складі грошового забезпечення для обрахунку пенсії, змінених з 01.01.2018 складових грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років), відповідно до даних, наданої відповідачу довідки Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України та суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірі 8809,00 грн, яка була встановлена раніше та виплачувалась до 31.12.2017, починаючи з часу перерахунку встановленого постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших категоріям осіб" від 21.02.2018 №103, тобто з 01.01.2018.
Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання на 24.10.2018.
05.10.2018 позивачем подано до суду заяву про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/3783/18 за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103. Заява мотивована тим, що прийняття законного рішення у справі № 0640/4521/18 за його позовом до ГУ ПФУ в Житомирській області є повністю залежним від прийнятого рішення у справі № 826/3783/18, оскільки виконання положень пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 відповідачем є основою спору за його позовом у даній справі.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області в строк, установлений ухвалою суду про відкриття провадження в справі, подано до суду відзив на позовну заяву, з проханням у задоволенні позову відмовити.
У судове засідання сторони та третя особа не з'явилися, хоча про дату, час і місце судового розгляду були повідомлені належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути питання про зупинення провадження в справі без проведення судового засідання, в письмовому провадженні, на підставі матеріалів справи.
Перевіривши доводи заяви, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно зупинити, виходячи з наступного.
Як видно зі змісту позову, звернення позивача до суду з даним позовом зумовлено його незгодою із проведеним перерахунком пенсії з 01 січня 2018 року без включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії суми додаткових видів грошового забезпечення, які були призначені (встановлені) та виплачувались йому до 31 грудня 2017 року.
У свою чергу матеріали справи свідчать, що оскаржуваний позивачем перерахунок пенсії проведений на виконання та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Судом установлено, що в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа № 826/3783/18 за позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Пенсійний фонд України, про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
На час розгляду даної справи відомості про прийняте Окружним адміністративним судом міста Києва рішення в адміністративній справі № 826/3783/18 в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні.
При цьому слід зауважити, що Верховний Суд в ухвалі від 22.08.2018 про відмову у відкритті провадження за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд адміністративної справи № 826/3783/18 як зразкової вказав, що остаточне рішення у справі № 826/3783/18 (у випадку постановляння судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
Зважаючи на те, що предметом розгляду даної справи є дії відповідача, пов'язані з перерахунком пенсії позивача на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» від 21.02.2018, правомірність положень якої є предметом розгляду та оскарження в адміністративній справі № 826/3783/18, суд приходить до висновку, що рішення суду у справі № 826/3783/18 безпосередньо впливає на правильне вирішення спору в справі № 0640/4521/18, тобто наявна об'єктивна неможливість розгляду останньої до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/3783/18.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час розгляду та вирішення клопотань, далі - КАС України), суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З огляду на викладене та враховуючи висновки, викладені в ухвалі Верховного Суду від 22.08.2018 № 826/3783/18, суд дійшов переконання про доцільність зупинення провадження у даній справі до вирішення адміністративної справи № 826/3783/18 та набрання законної сили рішенням у ній.
Таким чином, суд задовольняє заяву позивача про зупинення провадження в даній справі.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Заяву позивача про зупинення провадження в справі задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі № 0640/4521/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Центральне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/3783/18.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко
неможливості розгляду справи до набрання законної сили судового рішення в іншій справі