
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
26 лютого 2019 року м. Київ 320/641/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
до Вишгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного
територіального управління юстиції у Київській області
про визнання протиправними та скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Вишгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову про стягнення виконавчого збору (ВП № 53610377) від 04.12.2018;
- визнати протиправною та скасувати постанову про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження (ВП № 53610377) від 04.12.2018;
- визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження (ВП № 57855011) від 06.12.2018;
- визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження (ВП № 57855094) від 06.12.2018;
- визнати протиправною та скасувати постанову про арешт майна боржника (ВП № 57855011) від 06.12.2018.
Ухвалою Київського окружного адміністративного від 13.02.2019 позовну заяву залишено без руху з підстав невідповідності позовної заяви вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та зокрема, відсутності доказів на підтвердження обставин пропуску строку для звернення до суду з даним позовом.
Позивачем у строк визначений судом виконано вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху, зокрема, надано завірені належним чином копії документів та долучено докази на підтвердження того, що оскаржувані постанови було отримано представником позивача 01.02.2019., тобто 10-денний строк звернення з даним позовом не пропущено.
З даного приводу, суд зазначає, що відповідно до вимог пункту 1 частини 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює строки звернення до суду із позовом про оскарження рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи наведені позивачем обставини (відсутності доказів того, що позивач отримав оскаржувану постанову раніше ніж 01.02.2019) та той факт, що після того як позивач отримав копію оскаржуваної постанови, він звернувся до суду з даним позовом протягом 10 днів, суд дійшов до висновку, що позивачем не пропущено 10- денний строк звернення з даним позовом до суду.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов’язковою умовою нового процесуального законодавства.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні(ч. 3 ст. 12 КАС України).
Згідно з вимогами статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до положень статей 12, 257, 287 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Згідно з положеннями статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених статтями 273 - 277, 280 - 283, 285 - 289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.
Копії позовної заяви та доданих до неї документів направляються відповідачу й іншим учасникам справи на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - електронною поштою, якщо така відома суду, або надаються для ознайомлення в судовому засіданні.
Керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-262, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Призначити судове засідання на 07 березня 2019 року об 11:00 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
3. Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).
4. У порядку підготовки справи до розгляду витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження, позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
витребувати від відповідача:
- належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження № 536101377 в рамках якого було прийнято постанови про стягнення виконавчого збору від 04.12.2018, про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження від 04.12.2018;
- належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження № 57855011, в рамках якого було прийнято постанову про арешт майна боржника від 06.12.2018;
- належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження № 57855094, в рамках якого було прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження від 06.12.2018.
5. Копію позовної заяви та доданих до неї документів направити відповідачу або надати для ознайомлення в судовому засіданні.
6. Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву разом з доказами по справі до початку судового засідання.
7. Роз’яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панова Г. В.