Рішення № 79754432, 12.02.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2019
Номер справи
816/87/18
Номер документу
79754432
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2019 року м. ПолтаваСправа № 816/87/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області , третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

09 січня 2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, у якій з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог від 26.01.2018, просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 повної і фактичної інформації про його грошове забезпечення;

- зобов'язати виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області уточнену (оновлену) довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 з повною фактичною інформацією, за формою, визначеною Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 №900, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, пунктів 3,5,6 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" станом на 01.01.2016 з дати виникнення права на перерахунок пенсії, виходячи з розміру 60% грошового забезпечення та із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в таких розмірах: посадовий оклад - 2600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років (35%) - 1610,00 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%) - 6210,00 грн, премія 35,37% - 4437,67 грн., матеріальна допомога для оздоровлення за 24 місяці перед звільненням (2011-2013 роки) - 5348,13 грн., одноразова винагорода за 24 місяці перед звільненням (2011-2013 роки) - 513,35 грн., всього - 22719,15 грн з дати виникнення права на перерахунок;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.

19.01.2018 року до суду надійшли пояснення третьої особи на адміністративний позов, у яких представник ГУ ПФУ в Полтавській області просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що додатком 2 Порядку №45 затверджено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням показників. Підстав для врахування інших складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 немає, оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" і виплачувалася особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до 06.11.2015 включно (до моменту введення в дію Закону України "Про Національну поліцію"). Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 та Законом України № 900 від 23.12.2015 року зазначені додаткові види грошового забезпечення для поліцейських не передбачені, а відповідно не визначені і розміри зазначених надбавок. Премія у розмірі 45% також не може бути врахована, оскільки згідно довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області направленої третій особі для перерахунку пенсії, розмір премії у місяці виникнення підстав для перерахунку становить 2,69%. Вказував, що грошова допомога при звільненні та матеріальна допомога на оздоровлення перед звільненням є разовими виплатами та не носять постійний (щомісячний) характер, а тому відсутні підстави для їх врахування до грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

25.01.2018 до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача просить адміністративний позов залишити без задоволення, посилаючись на те, що на момент виникнення права на перерахунок пенсії додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував під час проходження служби в міліції, скасовані та не виплачуються. Вказане унеможливлює їх включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Відповідно до Порядку № 45 Національною поліцією України визначені середні розміри премій за посадами поліцейських, що фактично виплачені у грудні 2015 року. Відтак, при виготовленні та поданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача УМВС України в Полтавській області діяло виключно у межах повноважень та у спосіб, що встановлені чинним законодавством, не допускаючи при цьому жодних порушень прав та інтересів позивача.

21.01.2018 позивач надав до суду відповідь на відзив на адміністративний позов, в якому вказав, що із постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 повинні враховуватися тільки ті види та розміри грошового забезпечення, які фактично викликали зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, а бо ввели для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 08.02.2018 року провадження у справі № 816/87/18 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а.

Постановою Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) рішення Верховного Суду від 12.03.2018 у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799) залишено без змін, а відтак рішення Верховного Суду від 12.03.2018 набрало законної сили 12.12.2018 року відповідно до частини другої статті 255 та частини першої статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова Великої Палати Верховного Суду (скорочена) від 12.12.2018 у справі №802/2196/17-а оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) 14.12.2018.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.01.2019 поновлено провадження у справі № 816/87/18, призначивши по даній справі судове засідання на 30.01.2019.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності у порядку письмового провадження.

Представники відповідача та третьої особи у судове засідання не з'явилися, про причини неявки в судове засідання не повідомили.

Відповідно до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене, суд вирішив розглядати справу за відсутності представників сторін у письмовому провадженні без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

УМВС України в Полтавській області надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку № 4/1767 від 26.04.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 /а.с. 18/, у якій зазначено, що відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення за нормами чинного законодавства на 01.01.2016 за посадою "старший слідчий відділу розслідування кримінальних злочинів СУ УМВС України у Полтавській області" становить: посадовий оклад - 2600,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням "майор міліції" - 2000 грн., надбавка за вислугу років (35%) - 1610 грн., премія (2,69%) - 167,05 грн., всього: 6377,05.

Листом УМВС України в Полтавській області від 17.10.2017 №1613зі /а.с. 17/ позивача повідомлено, що у Порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області 27.04.2017 було направлено довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016. До довідки включено: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції"; інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені поліцейським за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії (грудень 2015 року) за відповідними посадами (обраховані МВС та доведені листом МВС України від 20.04.2017 №5551/05/22-2017).

Не погодившись із діями відповідача щодо не включення в довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії всіх видів грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до приписів пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, що діяла на час видачі довідки) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Таким чином, оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії, вже не виплачувалась, тому, ця надбавка правомірно не вказана відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення.

Відповідно до приписів до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Розмір премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію - за грудень 2015 року становить 2,69%, що підтверджується інформацією МВС України про середні розміри надбавок та премій, що фактично сплачені за грудень 2015 року.

Отже, вказаний відповідачем у довідці №4/1767 від 26.04.2017 розмір премії 2,69% є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 35,73 %, як просить позивач, немає.

Відтак, суд не погоджується з доводами позивача про неправомірність зазначення УМВС України в Полтавській області у довідці премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме, у розмірі 2,69% .

Згідно з частиною 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

На виконання наведених вимог процесуального закону судом враховано правові висновки Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладені у рішенні від 12.03.2018 року за результатами розгляду зразкової адміністративної справи №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799), яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799).

Так, Верховний Суд у зразковому рішенні від 12.03.2018 (справа №Пз/9901/1/18, 802/2196/17-а) зазначив таке.

Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Враховуючи правовий висновок Верховного Суду у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №802/2196/17-а, а також те, що надбавка за виконання особливо важливих завдань не виплачується поліцейським, зважаючи на те, що вказаний відповідачем у довідці №4/1767 від 26.04.2017 розмір премії 2,69 % є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, що узгоджується з вимогами абзацу 5 пункту 5 Порядку № 45, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для включення до довідки надбавки за виконання особливо важливих завдань (100%) та премії (35,73%), тому відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством України.

Щодо включення до грошового забезпечення для перерахунку пенсії суми матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової винагороди, суд зазначає, що такі види матеріальної допомоги можуть бути включені до розрахунку грошового забезпечення для обчислення пенсії при звільненні. При цьому матеріальна допомога не включається до складу грошового забезпечення при здійсненні перерахунку пенсії.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, 36014, ідентифікаційний код 08592276), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва