ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-287/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Чеснокової А.О.,
при секретарі –Лисенко М.С,
за участю:
представника позивача - Крижанівського О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція в Полтавській областідо Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім "Ізумруд"про стягнення заборгованості перед бюджетом, -
В С Т А Н О В И В:
21 січня 2010 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція в Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім "Ізумруд"про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 11164,45 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Ізумруд" щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки був складений акт №00008850/1208/16/03/23/30343253 від 25.08.2009 року, на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 0008532303/3052 від 17.09.2009 року на суму 11164,45 грн. Вказані рішення в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувалися, зобов'язання щодо сплати суми штрафної санкції є узгодженим.
В судовому засідання представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив, заяви про неможливість прибуття до суду від відповідача не надходило, заперечень до суду не надійшло.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Розпорядженням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 05.03.1999 року зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Ізумруд".
Згідно витягу з облікової картка платника за Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Ізумруд" значиться податковий борг перед бюджетом в сумі 11164,45грн.
За результатами проведеної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Ізумруд"щодо контролю зі здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обліку суб’єктами підприємницької діяльності, Кременчуцькою ОДПІ складено акт № 00008850/1208/16/03/23/30343253 від 25.08.2009 року, на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 0008532303/3052 від 17.09.2009 року на суму 11164,45 грн., а саме невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО (2-звіті), або загальній сумі продажу за РК виданими з початку робочого дня. Вказане рішення вручено відповідачу 17.09.2009 року, про що свідчить підпис на корінці повідомлення про вручення рішення. Заборгованість виникла 28.09.2009 року.
Зазначене рішення про застосування штрафних санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалося.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);безсторонньо (неупереджено);добросовісно;розсудливо;з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Згідно з п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні": "Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України".
Відповідно до п. 2.7 наказу ДПА України від 17 березня 2001 року N 110, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001р. за N 268/5459: "Про затвердження Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби" (далі наказ №110): "Контролюючий орган - орган державної податкової служби, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків, зборів, інших обов'язкових платежів та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу, дотриманням Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших нормативно-правових актів, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби".
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Стаття 16 цього Закону передбачає, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планова перевірка здійснюється органами, уповноваженими законом нараховувати або стягувати податки і збори (обов’язкові платежі) з осіб, що використовують спрощену систему оподаткування згідно з пунктами 5-9 статті 9 цього Закону. Така перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку.
Щодо наявності порушень встановлено наступне. Згідно з п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів зазначеній в денному звіті РРО (2-звіті), або загальній сумі продажу за РК виданими з початку робочого дня.
Відповідач не скористався своїм правом оскаржити рішення Кременчуцької ОДПІ про застосування фінансових санкцій № 0008532303/3052 від 17.09.2009 року на суму 11164,45 грн. в порядку процедури адміністративного або судового оскарження.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно ст. 8 Закону України "Про податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно ж п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, при цьому відповідно до п.1.7 ст. 1 Закону активами платника податків являються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать платнику за правом власності або повного господарського відання.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства "Промторг" про стягнення фінансових санкцій в сумі 3917,00 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню. .
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Ізумруд" про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів в сумі 11164,45 грн. – задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Ізумруд" (39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Лізи Чайкіної, 37, код ЄДРПОУ 30343253) заборгованість перед бюджетом в сумі 11164 (одинадцять тисяч сто шістдесят чотири) грн. 45 (сорок п’ять) коп. на р/р № 31111104700008, код платежу 3021080900, Одержувач: УДК у м. Кременчук Полтавської області код 34698778, Банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 19 лютого 2010 року.
Суддя А.О. Чеснокова