
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження в частині позовних вимог
31 січня 2019 р. Справа № 1840/3374/18
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.,
за участю секретаря судового засідання - Терехової О.Ю.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представників відповідачів - Кислякова С.В., Давиденко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Суми адміністративну справу №1840/3374/18
за позовом ОСОБА_4
до відповідача-1 Державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області"
відповідача-2 Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області"
відповідача-3 Головного управління Національної поліції в Сумській області
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 звернувся з позовною заявою до Державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області", Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області", Головного управління Національної поліції в Сумській області, в якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить суд:
- визнати протиправною та такою, що підлягає скасуванню, постанову Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області" №1 від 10.01.2017;
- визнати протиправним та таким, що підлягає скасуванню, експертне рішення Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області" №12 від 20.07.2018;
- зобов'язати Військово-лікарську комісію державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області" провести лікарську експертизу та прийняти Постанову про ступінь придатності ОСОБА_4 до служби в поліції за станом здоров'я, враховуючи дані складеної під час служби медичної документації, на підставі статей 41в, 78в, 71в, 23в, 11в, 26в графи №1 Переліку захворювань і фізичних вад, що перешкоджають проходженню служби в поліції, з дотриманням їх висновків щодо придатності до подальшої служби в поліції (додаток 1 до Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС, затвердженого наказом МВС від 03.04.2017 №285) та методу індивідуальної оцінки придатності ОСОБА_4 до служби в поліції.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 10.09.2018 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на 10.10.2018 року.
Ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання 10.10.2018, підготовче засідання відкладено на 30.10.2018 о 12 год. 00 хв. Крім того, Ухвалою суду від 10.10.2018 зобов'язано відповідачів в строк до 25.10.2018 надати суду належним чином завірені докази по справі.
Ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання 30.10.2018, оголошено перерву у підготовчому засіданні у зв'язку з неявкою позивача та його представника на 15.11.2018 о 10 год. 00 хв. Крім того, Ухвалою суду від 30.10.2018 продовжено строк розгляду справи у підготовчому засіданні на 30 днів.
Ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання 15.11.2018, оголошено перерву до 19.11.2018 о 11 год. 00 хв. для вирішення питання про експертизу.
Ухвалою суду від 19.11.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 06.12.2018 о 10 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 04.12.2018 у зв'язку з перебуванням головуючого судді у відпустці відкладено розгляд справи на 10.12.2018 о 14 год. 30 хв. Ухвалою суду від 10.12.2018 задоволено клопотання представника відповідача та відкладено розгляд справи на 28.12.2018 о 09 год. 30 хв.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1. ст. 236 КАС України ухвалою від 28.12.2018 року провадження у даній справі було зупинено до 31.01.2019. Ухвалою суду від 31.01.2019 поновлено провадження у справі та призначено до судового розгляду на 31.01.2019 року о 10 год. 00 хв.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, в їх сукупності, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області", Обласного комунального закладу "Сумський обласний центр МСЕ" Обласна медико-соціальна експертна комісія №1 Управління охорони здоров'я Сумської ОДА, в якій просив суд:
- визнати протиправними дії та рішення Державної установи «Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області» (військово-лікарської комісії Державної установи «Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області») зі скасування в цілому Свідоцтва про хворобу ОСОБА_4 № 175 від 09.09.2016 та винесення постанови № 1 захворювання ОСОБА_4 на момент фактичного звільнення (27.10.2016) від 10.01.2017 .
- зобов'язати Державну установу «Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області» (військово-лікарську комісію Державної установи «Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області») скласти свідоцтво про хворобу ОСОБА_4 з внесенням до нього діагнозів та консультативних висновків у точній відповідності з діагнозами та консультативними висновками акту форми Н-1 № 1135/31/05-16 про нещасний випадок від 21.12.2016, Державних установ: Інституту нейрохірургії ім.академіка А.П.Ромоданова НАМН України та Інституту отоларингології ім.професора О.С.Коломійченка НАМН України від 11.05.2016, Українського Державного медико-соціального центру ветеранів війни від 18.05.2016.
- зобов'язати відповідача Державної установи «Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області» (військово-лікарську комісію Державної установи «Територіальне об»єднання МВС України по Сумській області») оформити необхідні медичні документи на МСЕК для встановлення ступеня втрати працездатності у відсотках та визначення питання наявності ознак інвалідності та встановлення групи інвалідності.
- скасувати рішення МСЕК у вигляді довідки серії 10 ААА № 121264 від 10.11.2015 про встановлення ОСОБА_4 25% втрати професійної працездатності.
- зобов'язати обласний комунальний заклад Сумський обласний центр медико-соціальної експертизи, обласну медико-соціальну експертну комісію № 1 Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації здійснити в рамках висновків акту форми Н-1 № 1135/31/05-16 про нещасний випадок від 21.12.2016, діагнозів та консультативних висновків Державних установ: Інституту нейрохірургії ім.академіка А.П.Ромоданова НАМН України та Інституту отоларингології ім.професора О.С.Коломійченка НАМН України від 11.05.2016, Українського Державного медико-соціального центру ветеранів війни від 18.05.2016 переогляд на МСЕК ОСОБА_4 на предмет встановлення йому стійкої втрати працездатності та можливого призначення групи інвалідності внаслідок отриманих травм, що сталися у період проходження служби у Національній поліції України при виконанні службових обов'язків 11.07.2014.
Так, ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 14.09.2017 провадження у справі №818/736/17 за позовом ОСОБА_4 до Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області", Обласного комунального закладу "Сумський обласний центр МСЕ" Обласна медико-соціальна експертна комісія №1 Управління охорони здоров'я Сумської ОДА про скасування постанови військово-лікарської комісії, визнання недійсною та скасування довідки та зобов'язання вчинити дії закрито.
Отже, судом встановлено, що вимоги про визнання протиправною та скасування постанови Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області" №1 від 10.01.2017 були предметом розгляду по справі №818/736/17, провадження по якій було закрито на підставі заяви позивача.
За таких обставин, суд дійшов висновку про закриття провадження по справі №1840/3374/18 в частині вимог щодо визнання протиправною та скасування постанови Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області" №1 від 10.01.2017.
Керуючись ст. ст. 240, 248, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі №1840/3374/18 за позовом ОСОБА_4 до Державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області", Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області", Головного управління Національної поліції в Сумській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії в частині визнання протиправною та скасування постанови Військово-лікарської комісії державної установи "Територіальне об'єднання МВС України по Сумській області" №1 від 10.01.2017 - закрити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятнадцятиденний строк з дня складання повного тексту ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
В повному обсязі ухвалу складено 05.02.2019.
Суддя С.В. Воловик