
Справа № 235/366/19
Провадження № 3/235/210/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2019 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва І.В., при секретарі Дмитрєвій М.В., за участю прокурора Філонова О.О.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції в Донецькій області, у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Донецької області, громадянина України, депутата Шевченківської селищної ради VII скликання, працює гірничим майстром на ПрАТ «Шу «Покровське», зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно рішення Шевченківської селищної ради від 05.11.2015 року № 7/1-1 «Про підсумки виборів 25.10.2015 року, визнання повноваження та реєстрацію депутатів Шевченківської селищної ради та Шевченківського селищного голови» затверджено повноваження ОСОБА_1, як депутата Шевченківської селищної ради VII скликання, і відповідно до п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб’єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія “Закону), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» , будучи депутатом Шевченківської селищної ради VII скликання, і відповідно до п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»,є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, перебуваючи за адресою: Донецька обл., м. Покровськ, сел. Шевченко, вул. Дзержинська, 28, несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію за 2016 рік.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Шевченківської селищної ради-Шевкун ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 27.03.2018 року о 11 год. 34 хв.
Згідно листа Шевченківської селищної ради від 25.10.2018 року № 01-21/146 гр. ОСОБА_1 не повідомляв Шевченківську селищну раду про проблеми із своєчасним поданням щорічної декларації за 2016 рік, також ОСОБА_1 був повідомлений про необхідність в поданні щорічної декларації за 2016 рік, в період часу з 01.01.2017 по 01.04.2017 ОСОБА_1 на лікарняному не перебував.
Опитаний 14.11.2018 року ОСОБА_1 пояснив, що були проблеми зі входом до сайту НАЗК та після невдалих спроб припинив подачу щорічної декларації за 2016 рік.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 у період часу з 01.10.2016 року по 02.12.2018 року, ОСОБА_1 зареєструвався у Реєстрі 27.03.2018 року о 10 год. 28 хв., здійснив вхід до Реєстру 27.03.2018 року о 10 год. 28 хв. та 27.03.2018 року о 11 год. 34 хв. успішно подав декларацію.
ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення ознайомлений, що підтверджується його підписом в протоколі, згідно особистих пояснень, правопорушення визнав.
До судового засідання ОСОБА_1 з’явився, суду пояснив, що свою провину визнає, електрону декларацію своєчасно не подав, бо не працював модем, відсутня була швидкість інтернету, намагався подати електрону декларацію, але не вийшло
Прокурор Філонов О.О. в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, та просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті складає 850,00 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, та додані до матеріалу документи суддя вважає, що вина ОСОБА_1. у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доказана зібраними та дослідженими доказами.
Вирішуючи справу, суддя керується Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини .
Рішенням ЄСПЛ від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема з вимогою, щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2 Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Згідно п. 1,2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується наступними письмовими доказами:
-протоколом про адміністративне правопорушення № 12 від 15.01.2019 року, відповідно до якого депутат Шевченківської селищної ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а.с. 2-7);
-інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якої, депутат Шевченківської селищної ради-Шевкун ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2016 рік 27.03.2018 року о 11 год. 34 хв.. (а.с. 8);
-листом Шевченківської селищної ради від 25.10.2018 року № 01-21/146, згідно якого гр. ОСОБА_1 не повідомляв Шевченківську селищну раду про проблеми із своєчасним поданням щорічної декларації за 2016 рік, також ОСОБА_1 був повідомлений про необхідність в поданні щорічної декларації за 2016 рік, та в період часу з 01.01.2017 по 01.04.2017 ОСОБА_1 на лікарняному не перебував.. (а.с. 12);
-повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції про факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно ОСОБА_1 (а.с. 18),
-поясненнями ОСОБА_1. стосовно несвоєчасного подання декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.19-20).
Правопорушення, вчинене ОСОБА_1 було виявлено 15.01.2019 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, який було складено після збору всіх необхідних для складання протоколу матеріалів, та в якому було зафіксовано факт вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Адміністративний протокол було складено уповноваженою особою відповідно до вимог ст. 255 КУпАП.
Приписами ст. 172-6 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю, зокрема, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1 примітки до вказаної статті 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень, у цій статті, є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З наявних матеріалів справи, пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Судом враховується, що ОСОБА_1, вину визнав, до адміністративної відповідальності не притягувався, а тому суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімально передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП розмірі.
Відповідно до ст.40 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.247, 283-284 КУпАП, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Донецької області, ІНН НОМЕР_1, визнати винним за ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень (розрахунковий рахунок: 31118106005060, отримувач коштів: Покровське УК/м. Покровськ/21081100, МФО-899998, ЄДРПОУ – 37803022, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Донецької області, ІНН НОМЕР_1, судовий збір в сумі 384,20 грн, який перерахувати на р/р 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір (Державна судова адміністрація України).
Строк пред’явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя: