
м. Лиман Справа № 236/329/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від з Лиманського ВП Слов*янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який не працює, РНОКПП: НОМЕР_1, невідомий, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично мешкає за адресою: вул. Садова, буд. 7, смт. Дробишеве, Лиманського району, Донецької області
за ч. 1 ст. 187 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз”яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 06 листопада 2018року відносно ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців, та наступні обмеження: заборонено залишати житло за обраним місцем мешкання (Донецька область, Лиманський район, смт. Дробишеве, вул. Пушкіна, буд. 64) в період з 20 год. 00 хв. поточної доби до 04 год. 00 хв. ранку наступної доби (крім випадків виходу на роботу та інших поважних причин); виїздити за межі Лиманського району Донецької області без дозволу начальника Лиманського ВП Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області; відвідувати бари, ресторани, винно-горілчані магазини та інші місця продажу спиртних напоїв з метою придбання таких напоїв; зобов"язано прибувати на реєстрацію до територіального органу поліції за місцем мешкання (до Лиманського ВП Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: Донецька область, м. Лиман, вул. Свободи, 27), кожну суботу кожного місяця.
Однак, ОСОБА_2 порушив встановлені правила адміністративного нагляду.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228052 від 11 листопада 2018 року, складеного старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, 10 листопада 2018 року ОСОБА_2 без поважної причини не з"явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 213667 від 30 листопада 2018 року, складеного старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_4, 17 листопада 2018 року ОСОБА_2 без поважної причини не з"явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228368 від 30 листопада 2018 року, складеного старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, 24 листопада 2018 року ОСОБА_2 без поважної причини не з"явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228371 від 03 грудня 2018 року, складеного старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, 01 грудня 2018 року ОСОБА_2 без поважної причини не з"явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП визнається порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Враховуючи, що судом одночасно розглядаються матеріали про вчинення ОСОБА_2 кількох адміністративних правопорушень, ухвалою суду від 28 січня 2019 року матеріали адміністративної справи об'єднані в одне провадження, якому присвоєно № 236/239/19 (номер провадження 2/236/143/19.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення ОСОБА_2 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушень, щиро каявся у скоєному, просив суд суворо його не карати.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу інкримінованих йому у вину правопорушень з наступних підстав.
Винність ОСОБА_2 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ГП № 228052 від 11.11.2018 року, ГП № 213667 від 30.11.2018 року, ГП № 228368 від 30.11.2018 року та серії ГП № 228371 від 03.12.2018 року, складеними правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, копією ухвали Краснолиманського міського суду Донецької області від 06 листопада 2018 року відносно ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду строком на 12 (дванадцять) місяців; заявою ОСОБА_2 щодо ознайомлення з правилами адміністративного нагляду від 06 листопада 2018 року, реєстраційним листком Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області відносно ОСОБА_2, поясненням ОСОБА_2 працівникам Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області, викладеними на окремому аркуші, а також його поясненнями в судовому засіданні.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, ступінь вини і дані про особу, правопорушника, який кається у скоєному, вчинив декілька адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З огляду на викладене, зі ОСОБА_2 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384,20 гривень.
Керуючись ст. ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 187, 280, 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 4 (чотирьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68,00 (шістдесят вісім грн. 00 коп.) гривень (Код платежу: 21081100, рахунок: 31119106005564, одержувач: Краснолим. УК м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, банк одержувача: Казначейство України).
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в подвійному розмірі в сумі 136,00 (сто тридцять шість грн. 00 коп.) гривень.
Стягнути зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, РНОКПП - НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично мешкає за адресою: вул. Садова, буд. 7, смт. Дробишеве, Лиманського району, Донецької області, на користь держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краснолиманськийміський суд Донецькоїобласті шляхом подачіапеляційноїскарги у десятиденний строк з дня їївинесення.
Суддя-