ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.02.10Справа №2а-10197/09/11/0170 о 09 годині 40 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекціїв Сімферопольському районі АР Крим
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості з єдиного податку,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекціяв Сімферопольському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1200,00 грн. заборгованості з єдиного податку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно сплачуються суми єдиного податку відповідно до законодавства.
Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, надав клопотання, про розгляд справи у відсутність його представника за наявними у справі матеріалами.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 01.09.2009р. відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю незявившегося представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
15.02.08р. Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію та зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ НОМЕР_2 (а.с.4).
Відповідач з 18.02.2008р. знаходиться на обліку платників податків у ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим, що підтверджується довідкою від 18.02.2008р. №7388(а.с.6).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
З урахуванням положень зазначеного Указу, фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 до ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим 15.12.2008року подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з січня 2009р. (а.с.10).
Як вбачається із заяви відповідача на право здійснення спрощеної системи оподаткування від 15.12.08р., він здійснював підприємницьку діяльність у сфері посередництва у спеціалізованій торгівлі; діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту; консультування з питань комерційної діяльності (а.с.10).
15.01.2009р. відповідачу видане Свідоцтво про сплату єдиного податку на 2009 рік (а.с.6).
Абзац 2 статті 2 Указу «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» передбачає, що ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць, а відповідно абз.3 цієї же статті у разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
Рішенням ради затверджені ставки єдиного податку по Сімферопольському району на 2009-2010рр. для фізичних осіб підприємців по видам діяльності, зокрема, при наданні послуг з бухгалтерського обліку, аудиторської діяльності, якою відповідно до заяви займався відповідач, ставка податку становить 200грн. на місяць (а.с.26-28).
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин підприємець зобовязаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обовязкових платежів; сплачувати податки та інші обовязкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
З лютого до липня 2009р. відповідач повинен був сплатити 1200,00 грн. єдиного податку (200 грн. х 6 міс.), однак у встановлені законодавством строки сума заборгованості зі сплати єдиного податку відповідачем не погашена (а.с.11).
За таких обставин, заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку за лютий липень 2009р. складає 1200,00 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості в сумі 1200,00грн. підлягають задоволенню повністю.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 09.02.2010 року.
У повному обсязі постанову складено 12.02.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (97536, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг зі сплати єдиного податку сумі 1200 (одна тисяча двісті) гривень на користь Державного бюджету України (код платежу 16050200, р\р 34212379700286, отримувач місцевий бюджет Укромнівської селищної ради, банк отримувача УКГ в АР Крим м. Сімферополь МФО 824026, ЗКПО 34741037).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.