Постанова № 7920034, 05.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2010
Номер справи
2а-6658/09/1370
Номер документу
7920034
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Місто Львів, 05.02.2010 р. Справа №2а-6658/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

судді Костів М.В.

при секретарі Билень Н.С.

за участю представників сторін:

Позивача Грицак О.О. - представник

Відповідача Калинюк Б.В. - представник

розглянув матеріали позовної заяви Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, м. Львів, до державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Львів”, м. Львів, про стягнення 18312,99 грн.

Суть спору: Позовну заяву подано Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області, м. Львів, до державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Львів”, м. Львів, про стягнення 18312,99 грн.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 19.10.2009 р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи на 16.12.2009 р. Розгляд справи відкладався з мотивів, зазначених в ухвалах суду.

Представникам сторін розяснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ч. 6 ст. 71 КАС України справа слухається за наявними матеріалами.

Представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві, відзиві на заперечення. Ствердив, зокрема, що за результатами перевірки відповідача було складено акт №000486 від 14.03.2009 р. яким встановлено, що відповідач безпідставно стягував додатковий збір за посадку зліт у нічний час з авіакомпаній МАУ СП ЗАТ АК, ТзОВ АК “Роза вітрів”, тоді, як і посадка і зліт здійснювались в денний час. Крім того, до авіакомпанії Lithuanian State Border Guard Service Aviation Unit та авіакомпанії “Меридіан” не було застосовано коефіцієнт 0,5 до збору за посадку зліт, спричинений метеоумовами; з авіакомпанії МАУ СП ЗАТ АК 05.08.2009 р. відповідач завищив на 42,51 грн. збір за забезпечення авіаційної безпеки та збір за обслуговування пасажирів в аеровокзалі. Зазначеним було порушено наказ Міністерства транспорту і звязку України №433 від 14.04.2008 р. На підставі вказаного акту було винесено рішення №252 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яке відповідачем не оскаржено, але і не виконано. Просить позов задовольнити.

Відповідач позов частково заперечив з мотивів, зазначених у запереченнях. Визнав позов в частині суми 3557,58 грн.. Ствердив, зокрема, що зазначені авіарейси не затримувались у звязку із несприятливими погодними умовами, а командири ПС своїм підписом погоджували виставлені відповідачем суми. Просить у позові відмовити.

Розглянувши матеріали справи в їх сукупності та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.

З 25.08.2009 р. по 14.09.2009 р. Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області провела перевірку дотримання державної дисципліни цін з питань правильності стягування плати за послуги аеронавігаційного обслуговування та аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден і пасажирів. За результатами перевірки відповідачем був складений акт №000486 від 14.03.2009 р. яким встановлено, що відповідач безпідставно стягував додатковий збір за посадку зліт у нічний час з авіакомпаній МАУ СП ЗАТ АК, ТзОВ АК “Роза вітрів”, тоді, як і посадка і зліт здійснювались в денний час. Крім того, до авіакомпанії Lithuanian State Border Guard Service Aviation Unit та авіакомпанії “Меридіан” не було застосовано коефіцієнт 0,5 до збору за посадку зліт, спричинений метеоумовами; з авіакомпанії МАУ СП ЗАТ АК 05.08.2009 р. відповідач завищив на 42,51 грн. збір за забезпечення авіаційної безпеки та збір за обслуговування пасажирів в аеровокзалі. Зазначеним було порушено наказ Міністерства транспорту і звязку України №433 від 14.04.2008 р.

Рішенням №252 від 18.09.2009 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін вирішено вилучити у відповідача 18312,99 грн. безпідставно отриманої виручки. Це рішення відповідач не оскаржував, доказів зворотнього суду не надано. 18.09.2009 р. за №07-3393 позивач направив відповідачу претензію. Однак, відповідач добровільно рішення не виконав.

Посилання відповідача на те, що перевіркою було охоплено період, не передбачений у плані перевірки, не заслуговує на увагу як таке, що не спростовує виявлених порушень. Також твердження про те, що зазначені авіарейси не затримувались у звязку із несприятливими погодними умовами, не доведено суду у встановленому порядку належними докзами. Натомість, з матеріалів справи, зокрема, заперечення відповідача на акт перевірки, рахунків, довідок АМСЦ Львів вбачається зворотнє. Факт підписання командирами ПС своїм підписом виставлених відповідачем сум, не доводить факту дотримання відповідачем вимог наказу Міністерства транспорту і звязку України №433 від 14.04.2008 р.

Згідно із п. 1.6. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб'єктами підприємницької діяльності - порушниками за належністю самостійно, а в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства.

Згідно із ст. 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Згідно із ст. 240 ГК України, прибуток (доход), одержаний суб'єктом господарювання внаслідок порушення встановлених законодавством правил здійснення господарської діяльності, а також суми прихованого (заниженого) прибутку (доходу) чи суми податку, несплаченого за прихований об'єкт оподаткування, підлягають вилученню в доход відповідного бюджету в порядку, встановленому законом. Крім того, з суб'єкта господарювання стягується у випадках і порядку, передбачених законом, штраф, але не більш як у двократному розмірі вилученої суми. Відповідно до ч. 1 ст. 241 ГК України, адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.

У відповідності до ст. 190 ГК України, ст. 7 Закону України “Про ціни та ціноутворення”, вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів. Згідно із ст. 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України. Відповідно до ст. 14 вказаного закону, вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Згідно зі ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи вищенаведене, позов підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163, 245-247, 252, 253 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. 1. Позов задовольнити повністю.

2. 2. Стягнути з державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Львів”, м. Львів, в дохід держбюджету Залізничного району (р/р 31119106700003 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 22389398) 18312,99 грн.

3. 3. Постанова набирає законної сили у відповідності із ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Суддя Костів М.В.

Повний текст постанови виготовлено 10.02.2010 року.