ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-7098/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2010 року Львівський окружний адміністративний суд
в складі : головуючого судді Костів М.В.,
при секретарі Божко Н.
за участю:
представника позивача: Кельбас Р.А. (довіреність № 43/10 від 18.08.2009р.)
представника відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну позовну Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова до Приватного підприємства «Главк» про стягнення заборгованості.
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова звернулась до суду з позовом до Приватного підприємства «Главк», покликаючись на те, що у відповідача станом на 16.10.2009р. існує податковий борг на загальну суму 8160,56 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить позов задоволити, стягнути податкову заборгованість у розмірі 8160,56 грн.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив, хоча був повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.
Вислухавши поясненння сторін, перевіривши інші докази, зібрані в справі, суд приходить до висновку, що позов Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова до Приватного підприємства «Главк» (далі ПП «Главк») про стягнення заборгованості підлягає до задоволення з наступних підстав:
З Довідки Львівського обласного управління статистики № 20-09/1847 від 25.08.2009р. вбачається, що ПП «Главк» зареєстроване як юридична особа та присвоєно номер у Єдиному державному реєстрі підприємств та установ України 35327304.
Згідно Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100061135 від 27.08.2007р. ПП «Главк» є платником податку на додану вартість.
Як платник податків позивач взятий на облік ДПІ у Франківському районі 10.08.2007р. року за №6089, що підтверджується Довідкою позивача за №6089 від 10.08.2007 року.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до ст. 9 даного Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до Довідки ДПІ у Франківському районі станом на 16.10.2009р. за відповідачем рахується заборгованість по податках, зборах (обовязкових платежах) у розмірі 8160,56 грн., а саме:
- по податку на прибуток у розмірі 7521 грн. основного платежу;
- по податку з власників транспортних засобів 639,56 грн. основного платежу.
Заборгованість з податку на прибуток виникла у ПП «Главк» внаслідок несплати самостійно задекларованих сум, а саме згідно декларації №40351 від 12.05.2009р., якою визначено податкове зобовязання з даного податку у розмірі 7811 грн. Однак, оскільки на картці особового рахунку платника податків станом на 20.05.2009р. існувала переплата у 290 грн., позивачем зменшено суму боргу і вона становить 7521 грн.
Крім того, ПП «Главк» самостійно задекларовано податкове зобовязання по податку з власників транспортних засобів у розмірі 649,25 грн., що підтверджується наявним у матеріалах адміністративної справи Розрахунком №3720 від 09.02.2009р., однак не сплачено у строк. Тому, враховуючи наявну переплату на картці особового рахунку платника податків у 9,69 грн., непогашеними залишились 639,56 грн. податкових зобовязань по вищевказаному платежу.
Оскільки відповідачем сума заборгованості не була погашена на виконання вимог ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ йому було надіслано першу податкову вимогу № 1/578 від 22.05.2009р., яку було отримано відповідачем 25.06.2009р., що засвідчується наявною у матеріалах справи квитанцією №1974072.
Враховуючи те, що відповідач не сплатив у строк 30 днів, визначений підп. „б” підп.6.2.3 п.6.2 ст.6 цього ж Закону, у повному обсязі суму податкового боргу органом державної податкової інспекції було направлено платнику податків другу податкову вимогу №2/736 від 27.07.2009р., яку було отримано 10.09.2009р., що засвідчується наявною у матеріалах справи квитанцією та повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення №204752.
У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов"язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до ст. 9 даного Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін. Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.2.1 статті 5 Закону «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачене платником податків у строки. Визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно частин 1 підп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Частиною 2 цього ж підпункту передбачено, що стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
Оскільки, зазначені заходи з погашення податкового боргу не дали результату, начальником ДПІ у Франківському районі м.Львова було прийнято Рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу №70/35327304 від 10.09.2009р.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
За умовами ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів, які б підтверджували факт оскарження вимоги позивача, відповідач не надав, недоїмки добровільно не сплатив, заходи щодо ліквідації заборгованості відповідач самостійно не вживає, в матеріалах справи відсутні докази погашення зазначеної заборгованості, що стало підставою для звернення Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова до суду з позовною заявою про стягнення суми боргу в примусовому порядку.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.2, 4, 7, 14, 23, 86, 94, 99, 100, 128, 158, 159, 160, 161, 163, 162, 165 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задоволити в повному обсязі.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Главк»» (юридична адреса: м.Львів, вул. Кокорудзи, 5/5, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ - 2408114) до державного бюджету податкову заборгованість у розмірі 8160,56 грн.
3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови суду і подання після цього протягом 20-днів апеляційної скарги з поданням її копії до Львівського адміністративного апеляційного суду.
Повний текст постанови виготовлено08.02.2010 року
Суддя Костів М.В.