ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2-а-11212/09 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Слободянюк Н.І.,
за участю секретаря –Дрижирук М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Кременчуцького міськрайонного центру зайнятостідо Приватного підприємства "Фірма "ВОДНИК"про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
26 серпня 2008 року Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Кременчуцького міськрайонного центру зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Фірма "ВОДНИК"про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в розмірі 68,94 грн, зазначеного відповідачем в поданій до позивача розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за ІІІ квартал 2001 року, але не сплаченого станом на дату подання позову до суду.
Позивач явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надавши суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Адресовані відповідачу повістки про виклик до суду повернулися з відміткою відділення поштового зв‘язку про те, що Приватне підприємство "Фірма "ВОДНИК"за адресою: м. Кременчук, вул. Б.Хмельницького, 5, не знаходиться. Разом з тим, як свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 13.01.2010 відповідач зареєстрований саме за цією адресою.
Згідно з частиною 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Узгоджується таке і з положенням статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», відповідно до якого якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Таким чином, є підстави вважати, що відповідач повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи належним чином.
Оцінивши надані суду докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні, як того вимагають приписи статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, та керуючись принципом законності відповідно до статей 7, 9 цього Кодексу, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 4 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття, а відносини, що виникають за цим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, регулюються окремим законом, прийнятим відповідно до цих Основ.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначає розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» згідно преамбули цього Закону.
Статтею 3 цього Закону встановлено, що законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно частини другої статті 12 цього ж Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районі, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості.
Зазначена норма закону також відносить до компетенції робочих органів фонду, зокрема, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, витратами за страхуванням на випадок безробіття, а також представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.
Таким чином, Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду та до його повноважень належить здійснення контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Фірма "ВОДНИК" станом на дату судового розгляду справи включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та має правовий статус платника внесків на випадок безробіття.
Згідно з частиною 2 статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг); при цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань /частина 3 статті 17 цього Закону/.
Відповідно до пункту 6.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, що розроблена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
На виконання цієї норми Приватним підприємством "Фірма "ВОДНИК" подано до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за ІІІ квартал 2001 року. В рядку 7 цієї відомості відповідачем зазначено, що всього до сплати належить 68,94 грн.
Станом на дату судового розгляду справи заборгованість відповідачем в добровільному порядку не погашена та на неї в силу статті 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» строк давності не поширюється.
Статтею 39 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Відтак, заявлена по цій справі вимога про стягнення заборгованості визнається судом обґрунтованою і задовольняється.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості до Приватного підприємства "Фірма "ВОДНИК" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 68,94 грн задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Фірма "ВОДНИК" (вул. Б.Хмельницького, 5, м. Кременчук, код ЄДРПОУ 22540895) на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості (проїзд Арсенальний, 1, м. Кременчук, р/р 37177975900008, код 50040500 в ГУДК України в Полтавській області, код 22548262, МФО 831019) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 68 (шістдесят вісім) грн 94 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10 - денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 16 лютого 2010 року.
Суддя Н.І. Слободянюк