Постанова № 78908240, 30.05.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
30.05.2018
Номер справи
415/3720/18
Номер документу
78908240
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/3720/18

3/415/935/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.05.18 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, одруженого, директора ТОВ «Ековтортехнологія», РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_3 (Жовтневої революції), 31/9,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП,

встановив:

26 березня 2018 року, під час проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Ековтортехнологія», по вулиці Жовтневій, 313, міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, а також по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, тощо, співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України (акт №253/12-32-14-09-06/32359239 від 26 березня 2018 року), встановлено порушення вимог діючого податкового законодавства з боку директора ТОВ «Ековтортехнологія» - правопорушника ОСОБА_1, а саме:

п.44.1, п.44.6 ст.44 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині - незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статичної звітності, інших документів, з питань обчислення і сплати податкових зборів протягом установлених ст.44 ПКУ строків їх зберігання;

п.п.16.1.12 п.16.1, п.44.1, п.44.2 ст.44.3, п.44.5, п.44.6 ст.44 розділу I, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.137.1 ст.137 ПКУ, в частині повноти визначення податку на прибуток за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, зокрема, його заниження, на загальну суму 51140 грн, в т.ч. за 2015 рік, у сумі 45707 грн, за 2016 рік, у сумі 5433 грн, тощо, та - завищення від`ємного значення обєкту оподаткування, на суму 105092 грн;

п.44.1, п.44.2, п.44.3, п.44.5, п.44.6 ст.44, ст.134.1, п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.137.1 ст.137, п.п.16.1.12 п.16.1, п. 184.7 ст.184, п.188.1 ст.188, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.10, п.201.11 ст.201 ПКУ, в частині повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, зокрема, встановлено його заниження, на загальну суму 401421 грн;

п.63.3 ст.63 ПКУ, в частині неподання відомостей за Ф.№20-ООП, тощо.

У судове засідання правопорушник ОСОБА_1 не з`явився, про причини не попередив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав, хоча, як вбачається зі змісту протоколу про відповідне адміністративне правопорушення (а.с.3/зв), - про необхідність явки до Лисичанського міського суду Луганської області, з метою розгляду справи про інкриміноване адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП, правопорушника ОСОБА_1 було повідомлено під час складання зазначеного протоколу, тобто 15 травня 2018 року, про що свідчить особистий підпис останнього (а.с.3/зв), письмових пояснень по суті інкримінованого адміністративного правопорушення - не надав.

Із дослідженого у судовому засіданні акту «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Ековтортехнологія», по вулиці Жовтневій,313, міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, а також, по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за №253/12-32-14-09-06/32359239 від 26 березня 2018 року (а.с.22-40) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного товариства, з боку директора ТОВ «Ековтортехнологія» правопорушника ОСОБА_1 виявлено порушення вимог діючого податкового законодавства, зокрема:

п.44.1, п.44.6 ст.44 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині - незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статичної звітності, інших документів, з питань обчислення і сплати податкових зборів протягом установлених ст.44 ПКУ строків їх зберігання;

п.п.16.1.12 п.16.1, п.44.1, п.44.2 ст.44.3, п.44.5, п.44.6 ст.44 розділу I, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.137.1 ст.137 ПКУ, в частині повноти визначення податку на прибуток за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, зокрема, його заниження, на загальну суму 51140 грн, в т.ч. за 2015 рік, у сумі 45707 грн, за 2016 рік, у сумі 5433 грн, тощо, та - завищення від`ємного значення обєкту оподаткування, на суму 105092 грн;

п.44.1, п.44.2, п.44.3, п.44.5, п.44.6 ст.44, ст.134.1, п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.137.1 ст.137, п.п.16.1.12 п.16.1, п. 184.7 ст.184, п.188.1 ст.188, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.10, п.201.11 ст.201 ПКУ, в частині повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, зокрема, встановлено його заниження, на загальну суму 401421 грн;

п.63.3 ст.63 ПКУ, в частині неподання відомостей за Ф.№20-ООП, тощо.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Ековтортехнологія», по вулиці Жовтневій,313, міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, а також, по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за №253/12-32-14-09-06/32359239 від 26 березня 2018 року (а.с.22-40), вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-1 ч.1 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою підприємства, порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку.

При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1, згідно протоколу, працює, інвалідом - не являється, утриманців не має, у судове засідання, для надання пояснень по суті інкримінованого адміністративного правопорушення, незважаючи на належне та своєчасне сповіщення про день та місце розгляду справи, не з`явився, про причини не попередив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надсилав, відповідно, належних висновків для себе не зробив, своєї провини не усвідомив, крім того, письмових пояснень, під час складання протоколу про відповідне адміністративне правопорушення не надав.

Обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, помякшують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

Відповідно до вимог ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).

У судовому засіданні встановлено, що порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку з боку правопорушника ОСОБА_1 мало місце протягом перевіряємого періоду, тобто з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, було виявлено 26 березня 2018 року, відповідно, термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, слід відраховувати з дня вчинення зазначеного адміністративного правопорушення, в даному випадку з дати вчинення останнього епізоду адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, тобто з 31 грудня 2016 року.

Однак, оскільки матеріал щодо скоєння правопорушником ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, повязаного із порушенням встановленого законом порядку ведення податкового обліку, вчиненого останнім за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, надійшов до суду 21 травня 2018 року (вх.№7804/18 від 21 травня 2018 року), на момент розгляду справи в суді, з обов'язковим викликом правопорушника ОСОБА_1, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за фактом порушення порядку ведення податкового обліку, вчиненого протягом 01 січня 2015 року - 31 грудня 2016 року, - закінчився, у звязку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1, підлягає закриттю на підставі ст.247 п.7 КУпАП.

Речові докази по справі відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-1 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП,-

постановив:

Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, провадженням закрити, у звязку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.

Суддя: