Постанова № 78908241, 06.07.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
06.07.2018
Номер справи
415/4592/18
Номер документу
78908241
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/4592/18

3/415/1042/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

06.07.18 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, заміжньої, ІНФОРМАЦІЯ_3, головного бухгалтера ПАТ «Лисичанськнафтопродукт», пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої у ІНФОРМАЦІЯ_4,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП,

встановив:

17 травня 2018 року, під час проведення документальної планової виїзної перевірки ПАТ «Лисичанськнафтопродукт», по вулиці Артемівській, 61, міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2017 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2017 року, а також по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, тощо, співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України (акт №404/12-32-14-09-07/03484062 від 17 травня 2018 року), встановлено, що правопорушник ОСОБА_1, являючись головним бухгалтером ПАТ «Лисичанськнафтопродукт», порушила вимоги:

п.п.168.1.2, п.168.1, абз. а) п.171.2 ст.171., абз. а) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення та несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомосте про доходи громадян, а саме - не утримала, не перерахувала та не сплатила (не перерахувала) до бюджету податок на доходи фізичних осіб, на загальну суму 66 грн 05 коп, у т.ч., за листопад 2017 року, у сумі 66 грн 05 коп, по терміну сплати 05 грудня 2017 року, тощо,

п.51.1 ст51, абз. б) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині відсутності відображення фактів нарахування (отримання) суми вартості спеціального одягу чи взуття за ознакою доходу «136», у відповідності до Довідника ознак доходів за ІІІ, ІV квартали 2017 року, - часткової відсутності відображення нарахованих та виплачених сум доходів субєктам підприємницької діяльності фізичним особам за послуги та придбані ТМЦ з ознакою доходу «157» за ІV квартал 2017 року та несвоєчасного подання Податкового розрахунку сум доходів на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1-ДФ за ІІІ кв-л 2017 року, по строку 09 листопада 2017 року фактично подано 14 листопада 2017 року.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 провину у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення визнала у повному обсязі, факту порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб, а також, подання відомостей про виплачені доходи за ІІІ та ІV кв-ли 2017 року не спростовувала та пояснила, що, працюючи головним бухгалтером ПАТ «Лисичанськнафтопродукт», по вулиці Артемівській, 61, міста Лисичанська, дійсно, не утримала, не перерахувала та не сплатила (не перерахувала) до бюджету податок на доходи фізичних осіб за листопад 2017 року, у сумі 66 грн 05 коп (граничний термін сплати якого 05 грудня 2017 року), не подала відомості щодо нарахування (отримання) суми вартості спеціального одягу чи взуття за ознакою доходу «136», у відповідності до Довідника ознак доходів за ІІІ, ІV квартали 2017 року, та відомості щодо нарахованих та виплачених сум доходів субєктам підприємницької діяльності фізичним особам за послуги та придбані ТМЦ з ознакою доходу «157» за ІV квартал 2017 року, а також несвоєчасно подала Податковий розрахунок сум доходів на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1-ДФ за ІІІ кв-л 2017 року, по строку - до 09 листопада 2017 року, фактично подавши останній 14 листопада 2017 року, що і було виявлено співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення документальної планової виїзної перевірки ПАТ «Лисичанськнафтопродукт», котра відбулася 17 травня 2018 року. Свою провину усвідомила, щиро розкаялася, до адміністративної відповідальності притягується вперше та зобовязалася надалі дотримуватися встановленого порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.

Із дослідженого у судовому засіданні акту «Про результати документальної планової виїзної перевірки ПАТ «Лисичанськнафтопродукт», по вулиці Артемівській, 61, міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2017 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2017 року, а також по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за №404/12-32-14-09-07/03484062 від 17 травня 2018 року (а.с.2-13) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного товариства, з боку головного бухгалтера ПАТ «Лисичанськнафтопродукт» правопорушника ОСОБА_1 виявлено порушення вимог п.п.168.1.2, п.168.1, абз. а) п.171.2 ст.171., абз. а) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення та несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомосте про доходи громадян, а саме - не утримала, не перерахувала та не сплатила (не перерахувала) до бюджету податок на доходи фізичних осіб, на загальну суму 66 грн 05 коп, у т.ч., за листопад 2017 року, у сумі 66 грн 05 коп, по терміну сплати 05 грудня 2017 року, а також, - вимог п.51.1 ст51, абз. б) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині відсутності відображення фактів нарахування (отримання) суми вартості спеціального одягу чи взуття за ознакою доходу «136», у відповідності до Довідника ознак доходів за ІІІ, ІV квартали 2017 року, - часткової відсутності відображення нарахованих та виплачених сум доходів субєктам підприємницької діяльності фізичним особам за послуги та придбані ТМЦ з ознакою доходу «157» за ІV квартал 2017 року та несвоєчасного подання Податкового розрахунку сум доходів на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1-ДФ за ІІІ кв-л 2017 року, по строку 09 листопада 2017 року фактично подано 14 листопада 2017 року.

Суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 та дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки ПАТ «Лисичанськнафтопродукт», по вулиці Артемівській, 61, міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2017 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2017 року, а також по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за №404/12-32-14-09-07/03484062 від 17 травня 2018 року (а.с.2-13), тощо, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-4 ч.1 КУпАП, оскільки остання, являючись посадовою особою підприємства, порушила порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.

При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 працює, є пенсіонером, інвалідом - не являється, утриманців не має, до адміністративної відповідальності притягується вперше.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, помякшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винної.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

Відповідно до вимог ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).

У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи з боку правопорушника ОСОБА_1 мали місце у ІІІ та ІV кв-лах 2017 року, зокрема у листопаді 2017 року (граничний термін утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб 05 грудня 2017 року, граничний термін подання відомостей про виплачені доходи за ІІІ кв-л 2017 року 09 листопада 2017 року, тощо), були виявлені - 17 травня 2018 року, відповідно, термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останній адміністративного правопорушення, слід відраховувати з дня вчинення зазначеного адміністративного правопорушення, в даному випадку з 05 грудня 2017 року.

Однак, оскільки матеріал щодо скоєння правопорушником ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, повязаного із порушенням порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб та - поданням відомостей про виплачені доходи, вчиненого правопорушником ОСОБА_1 у ІІІ-ІV кв-лах 2017 року, надійшов до суду 19 червня 2018 року (вх.№9527/18 від 19 червня 2018 року), на момент розгляду справи в суді, з обов'язковим викликом правопорушника ОСОБА_1, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за фактом порушенням порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, вчиненого останньою у ІІІ-ІV кв-лах 2017 року, закінчився, у звязку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1, підлягає закриттю на підставі ст.247 п.7 КУпАП.

Речові докази по справі відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП,-

постановив:

Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, провадженням закрити, у звязку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.

Суддя: