
415/5461/18
3/415/1219/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.07.18 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, директора ВПУ №94, голови комісії з припинення ЛПБЛ, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_4 (Ленінського комсомолу), 29/17,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, –
встановив:
19 червня 2018 року, під час проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, на кв-лі Дружби народів, 33 «б», міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, а також – по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України (акт №485/12-32-14-01/02540769 від 19 червня 2018 року), встановлено, що правопорушник ОСОБА_1, являючись головою комісії з припинення ЛПБЛ, порушив вимоги:
п.51.1 ст51, абз. б) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині – неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме - в частині відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за ІІ,ІІІ квартали 2017 року з кодом помилок «99».
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 провину – у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення визнав у повному обсязі, факту відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за ІІ,ІІІ квартали 2017 року з кодом помилок «99» – не спростовував та пояснив, що, працюючи директором ВПУ №94, та одночасно - головою комісії з припинення діяльності ЛПБЛ, дійсно, допустив порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства у вищевказані періоди, що і було виявлено співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, котра відбулася – 19 червня 2018 року. Свою провину - усвідомив, щиро розкаявся, до адміністративної відповідальності притягується вперше та зобов’язалася надалі дотримуватися вимог податкового законодавства.
Із дослідженого у судовому засіданні акту «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, на кв-лі Дружби народів, 33 «б», міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, а також – по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за №485/12-32-14-01/02540769 від 19 червня 2018 року (а.с.2-3) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного закладу, з боку голови комісії з припинення Лисичанського професійного будівельного ліцею – правопорушника ОСОБА_1 виявлено порушення вимог п.51.1 ст51, абз. б) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме - в частині відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за ІІ,ІІІ квартали 2017 року з кодом помилок «99».
Суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1, та, дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, на кв-лі Дружби народів, 33 «б», міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, а також – по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за №485/12-32-14-01/02540769 від 19 червня 2018 року (а.с.2-3), тощо, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-4 ч.1 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою установи, порушив порядок повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 – працює, інвалідом - не являється, утриманців – не має, до адміністративної відповідальності - притягується вперше.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП – адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні – не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи – з боку правопорушника ОСОБА_1 – мали місце у ІІ,ІІІ кварталах 2017 року, були виявлені - 19 червня 2018 року, відповідно, – термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, слід відраховувати з дня вчинення зазначеного адміністративного правопорушення, в даному випадку – з 04 жовтня 2017 року (дата подання зазначених відомостей за ІІІ кв-л 2017 року).
Однак, оскільки матеріал щодо скоєння правопорушником ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, пов’язаного із порушенням порядку повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, надійшов до суду 17 липня 2018 року (вх.№11220/18 від 17 липня 2018 року), на момент розгляду справи в суді, з обов'язковим викликом правопорушника ОСОБА_1, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, – перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за фактом порушення повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, вчиненого останнім у ІІ,ІІІ кварталах 2017 року (02 серпня 2017 року та 04 жовтня 2017 року, відповідно), – закінчився, у зв’язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1, підлягає закриттю на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Речові докази по справі – відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП,-
постановив:
Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, – провадженням закрити, у зв’язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: