
28.12.2018
Справа № 644/ 9859 /18
н/п 2-а/644/ 188 /18
У Х В А Л А
іменем України
про направлення справи за підсудністю
28 грудня 2018 року м. Харків
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова - Сітало А.К., розглянувши в порядку письмового провадження, позовну заяву ОСОБА_1 до Індустріального об'єднаного управління пенсійного фонду України м. Харкова про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Індустріального об'єднаного управління пенсійного фонду України м. Харкова щодо не виплати йому пенсії за віком за період з 01.12.2017 року по 10.07.2018 року, а також грудень-жовтень 2018 року та зобов'язати відповідача виплатити йому пенсію за вказаний період. Також позивач просить стягнути з відповідача на його користь понесені витрати за правову допомогу в розмірі 2500,00 грн. та судового збору в розмірі 704,80 грн.
Суд, дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, приходить висновку про направлення справи за підсудністю, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 КАС України місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи передбачені п. п. 1-4 цієї статті.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З урахуванням вищенаведеного можливо зробити висновок, що юрисдикція окружних адміністративних судів поширюється на справи з приводу оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - Індустріального об'єднаного управління пенсійного фонду України м. Харкова, з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Таким чином, оскарження бездіяльності відповідача щодо не виплати пенсії позивачу, виходячи з предмету спірних правовідносин, має розглядатись за правилами адміністративного судочинства в окружному адміністративному суді.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що даний позов не відноситься до предметної юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного.
Підстав для застосування іншого виду підсудності судом не вбачається.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що розгляд справи по суті з порушенням правил підсудності, потягне за собою скасування судового рішення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі вище викладеного, приймаючи до уваги, що справа не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Харкова, суд вважає за необхідне передати справу за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 20, 22, 29, 30, 171, 294-295, 318 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Індустріального об'єднаного управління пенсійного фонду України м. Харкова про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - направити за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду (61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3).
Копію ухвали направити позивачу для відома.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: А. К. Сітало