ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.ПолтаваСправа № 2а-48414/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Головка А.Б.,
при секретарі Вовченко Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Шишацького району Полтавської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської областідо приватного підприємця ОСОБА_1про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
прокурор Шишацького району Полтавської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1про стягнення боргу по сплаті страхових внесків в сумі 4378 грн. 99 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначав, що відповідачем у порушення вимог ст.ст. 20, 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” станом на 10.12.2009 року не сплачено страхові внески в загальній сумі 4378 грн. 99 коп.
Прокурор та представники сторін у судове засідання не з'явились, хоча в матеріалах справи наявні докази, що вони належним чином повідомлялись про час та місце розгляду справи.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Шишацькою районною державною адміністрацією Полтавської області 24.09.2007 року за № НОМЕР_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) та взята на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області 24.09.2007 року, що підтверджується повідомленням про взяття на облік фізичної особи-підприємця від 24.12.2009 р. № 5565/03-11.
Відповідно до статті 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно до положень статті 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобовязані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Розмір страхових внесків встановлений Законом України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування” та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 0,5 2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.
Частиною другою статті 20 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до зазначеного Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до частини шостої статті 19 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та пунктів 5.1.3, 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно розраховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень 2009 року, за травень 2009 року, за квітень 2009 року, за березень 2009 року, за лютий 2009 року, за січень 2009 року, за грудень 2008 року, за листопад 2008 року, за жовтень 2008 року, за вересень 2008 року, за серпень 2008 року, за липень 2008 року, за червень 2008 року.
В установлені частиною шостою статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” строки страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 4378 грн. 99 коп. відповідачем не сплачені, що підтверджується карткою особового рахунку, наявною в матеріалах справи.
Як вбачається із матеріалів справи, на момент розгляду справи сума заборгованості у добровільному порядку відповідачем не погашена.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру” при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право: звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Згідно із ч. 1 та ч. 2 ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Абзацом 8 частини третьої статті 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 14, 15, 17, 20, 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, статтею 4 Закону України „Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування”, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, положеннями Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адаміністративний позов прокурора Шишацького району Полтавської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу по сплаті страхових внесків задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області (код ЄДРПОУ 22529632) заборгованість в сумі 4378 грн. 99 коп. (чотири тисячі триста сімдесят вісім гривень дев'яносто дев'ять копійок).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 08 лютого 2010 року.
СуддяА.Б. Головко