Постанова № 7882705, 27.01.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2010
Номер справи
2а-45619/09/1670
Номер документу
7882705
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.ПолтаваСправа № 2а-45619/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Удовіченка С.О.,

при секретарі Ясківець М.П.,

за участю:

представника позивача -Серкова Ю.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій в розмірі 857 грн. 63 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 857 грн. 63 коп., яка виникла за результатами перевірки від 02.01.2009 року щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. У зв'язку з чим встановлено порушення вимог пунктів п.1, 10, 11, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " та ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме, не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума коштів яка значиться в денному звіті РРО склала 14 грн. 75 коп.; не забезпечено проведення розрахункових операцій із застосування РРО, сума непроведення склала 74 грн. 30 коп.; в ході перевірки не надано використані контрольні стрічки за період з 02.09.2008 по 09.09.2008 року; не проведено розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування; здійснено підприємницьку діяльність без придбання торгового патенту за період з 02.09.2008 року по 09.09.2008 року (згідно фіскальних чеків та книги ОРО), разом з тим, суму фінансової санкції відповідачем до державного бюджету не сплачено.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, заперечення на позов не надав, останній раз ухвали та повістки направлені відповідачу на його адресу, а саме: АДРЕСА_1, 36034 , повернулися з відміткою поштового відділення про повернення в зв'язку із закінченням терміну зберігання. Таким чином суд приходить до висновку, що суд виконав свій обовязок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційних номер НОМЕР_1) зареєстрована розпорядженням №58-р Київського райвиконкому м. Полтави 29.03.2004 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 6995.

Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Полтаві, як платник податків.

02 січня 2009 року Державною податкової інспекцією у м. Полтаві була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину «Продукти», що розташований за адресою м. Полтава, вул. Лісова, 1, який належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_2.

На підставі перевірки складений акт від 02 січня 2009 року №16010006/23-435, відповідно до якого встановлено порушення відповідачем пунктів п.1, 10, 11, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " та ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме, не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума коштів яка значиться в денному звіті РРО склала 14 грн. 75 коп.; не забезпечено проведення розрахункових операцій із застосуванням РРО, сума непроведення склала 74 грн. 30 коп.; в ході перевірки не надано використані контрольні стрічки за період з 02.09.2008 по 09.09.2008 року; не забезпечено проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування; здійснено підприємницьку діяльність без придбання торгового патенту за період з 02.09.2008 року по 09.09.2008 року (згідно фіскальних чеків та книги ОРО).

На підставі акту перевірки 21 січня 2009 року було складено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00002523040/0, відповідно до якого відповідачу нараховану штрафну санкцію в сумі 700 грн. 25 коп. за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " та рішення від 21 січня 2009 року № 0000262340/0, відповідно до якого відповідачу нараховану штрафну санкцію у розмірі 157 грн. 38 коп. за порушення Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". Рішення отримані суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 21.01.2009 року, про що свідчить підпис на корінці поштового повідомлення .

З огляду на те, що суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 суму фінансової санкції у розмірі 857 грн. 65 коп. не було сплачено, Державна податкова інспекція у м. Полтаві звернулася до суду з вимогами про стягнення цієї заборгованості.

Відповідно до п. 1 ст. 3 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

У відповідності до п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " до відповідача застосована штрафна санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (371 грн. 50 коп. (74, 30*5).

Відповідно до п. 10 ст.3 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Відповідальність за порушення сказаної норми встановлено п. 5 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну. Так, Державною податковою інспекцію у м. Полтаві до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 застосовано фінансову санкцію в сумі 170 грн. 00 коп. (17*10).

Відповідно до п. 11 ст. 3 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідальність за порушення вказаної норми встановлена п. 6 ст. 17 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян . У відповідності до вказаної норми Державною податковою інспекцію у м. Полтаві до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 85 грн. 00 коп. (17*5).

Відповідно до п. 13 ст. 3 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за порушення вказаної норми встановлено ст. 22 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Тому, Державною податковою інспекцію у м. Полтаві до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 73 грн. 75 коп. (14,75 *5), тобто фінансова санкція розрахована з суми невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, суми коштів яка значиться в денному звіті РРО в розмірі 14 грн. 75 коп.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності »патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Відповідно до ст. 8 вказаного Закону до відповідача застосована штрафна санкція у розмірі 157 грн. 38 коп. за здійснення підприємницької діяльності без придбання торгового патенту за період з 02.09.2008 року по 09.09.2008 року (згідно фіскальних чеків та книги ОРО).

Згідно ст. 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 24 цього закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

На час розгляду справи штрафні (фінансові) санкції в сумі 700 грн 25 коп. та 156 грн. 38 коп. в добровільному порядку суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 не сплачені і тому підлягають примусовому стягненню.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на Державну податкову службу покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

З огляду на викладене, позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Полтаві до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач заперечень проти позову та доказів сплати фінансової санкції у розмірі 857 грн. 63 коп. суду не надав

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, ч.4 ст. 94, 160 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити .

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1), свідоцтво про державну реєстрацію підприємницької діяльності фізичної особи видане розпорядженням №58-р Київським райвиконкомом м. Полтави від 29.03.2004, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 6995, на р.р. 31117104700002, код бюджетної класифікації платежу 3021080900, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019, штрафні (фінансові) санкції у розмірі 700 (сімсот) грн. 25 коп.; на р/р 31413541700002, код бюджетної класифікації платежу 5021080900, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019, штрафні (фінансові) санкції у розмірі 157 (сто пятдесят сім) грн. 38 коп.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 01 лютого 2010 року.

СуддяС.О. Удовіченко