Справа № 2-а-7371/09/1170
Категорія статобліку 6.6.5
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2009 року 16 год. 52 хв. м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хилько Л.І., при секретарі Валявській О.О.
за участю:
представника позивача Панасенко І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Кіровограді до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за рахунок майна
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Кіровограді звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за рахунок майна в сумі 840 грн.
Позивач мотивує позовні вимоги порушенням відповідачем норм п. 1, п. 9, п. 13 ст. 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в процесі здійснення господарської діяльності.
Відповідач в судове засідання не зявився, направив на адресу суду заяву про згоду з позовними вимогами та відсутність заперечень. Також, згідно заяви, відповідачем заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності.( а.с. 33)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 10.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 15.12.2009 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку сторін які брали участь у справі суд встановив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, ід. номер НОМЕР_3, зареєстрована Ленінським райвиконкомом м. Кіровограда 11.07.2003 р. за НОМЕР_4 ( а.с. 9). Дата заміни свідоцтва про державну реєстрацію 12.09.2005 р., серія НОМЕР_5 (а.с. 10)
23 березня 2009 року посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Кіровограді проведено перевірку господарської одиниці кафе «Хатинка», розташованого по вул. Куропятникова, 23 у м. Кіровограді, яке належить ФОП ОСОБА_2 щодо проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових ліцензій та патентів.
В процесі перевірки виявлені порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача документу, що підтверджує факт продажу товару на суму 68 грн.; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, що зазначена у денному звіті РРО, сума невідповідності складає 100 грн., включаючи суми вартості товару; не щоденне друкування фіскального звітного чеку, а саме, фіскальний звітний чек за 23.02.2009 р. роздрукований 24.02.2009 р. о 11 год. 20 хв. За результатами перевірки працівниками ДПІ у м. Кіровограді 23.03.2009 р. складений акт перевірки правильності проведення розрахункової операції на місці реалізації товарів (надання послуг), № 0137/11/28/23/2862008364 (а.с. 4, 5), додаток № 000587 до акту перевірки від 23.03.2009 р. (а.с. 8)
Під час перевірки працівниками Державної податкової інспекції у м. Кіровограді встановлено на місці проведення розрахунків наявність готівкових коштів 100 грн. По факту кількості наявності готівки на місті проведення розрахунків барменом ресторану «Хатинка VIP» ОСОБА_3 23.03.2009 р. написана розписка. (а.с. 7) Сума готівкових коштів яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій становить 68,00 грн. В результаті перевірки виявлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, розмір невідповідності складає 32,00 грн. (а.с. 7).
Барменом ресторану «Хатинка VIP» ОСОБА_3 по факту виявлених порушень написана пояснювальна записка згідно якої готівка не проведена через касовий апарат та не виданий чек у звязку з тим, що зазначена особа не встигла зробити необхідні дії. Відповідно до пояснювальної записки не відповідність готівкових коштів виникла через помилку бармена при розрахунку з клієнтом, не своєчасне роздрукування фіскального звітного чеку за 23.02.2009 р. бармен не змогла пояснити (а.с. 7)
У звязку з виявленими порушеннями норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обліку субєктами підприємницької діяльності № 0137/11/28/23/2862008364 від 23.03.2009 р. органом державної податкової служби до власника господарської одиниці ОСОБА_2 рішенням № 0001662320 від 03.04.2009 р. за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО застосовано штрафні санкції в сумі 850 грн. Рішення № 0001662320 від 03.04.2009 р. вручене особисто відповідачу 03.04.2009 р., про що свідчить підпис на корінці рішення (а.с. 6)
Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, зокрема, на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Поняття "суб'єкт владних повноважень" визначено статтею 3 КАС України, згідно з якою це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В процесі реалізації своєї компетенції, визначеною законодавством, щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також, неподаткових доходів, установлених законодавством орган державної податкової служби в межах наділених законом повноважень здійснює владні функції, делеговані йому державою.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (далі Закону). Завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень. Зазначене визначене статтею 3 Закону. До функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районних у містах, міжрайонних та обєднаних державних податкових інспекцій згідно п. 1 статті 10 Закону належить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів)
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ; одержувати у платників податків (посадових осіб платників податків) пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим та іншими законами України.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», введений в дію з 11 липня 1995 року, із змінами і доповненнями.
Згідно статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України покладено на органи державної податкової служби України відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Розмір фінансових санкцій за порушення вимог зазначеного закону встановлений статтею 17. Відповідно до п. 1 ст. 17 вказаного закону за не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів, на які виявлено невідповідність. Згідно п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовуються штрафні санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають згідно норм статті 25 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
В судовому засіданні встановлено факт непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача документу, що підтверджує факт 23.03.09 р. продажу товару на суму 68 грн. у ресторані «Хатинка VIP», яке належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 Також, в судовому засіданні встановлений факт невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 32 грн. та не щоденне роздрукування фіскального звітного чеку за 23.02.2009 р.
Загальна сума фінансових санкцій, що підлягають застосуванню за порушення норм регулювання обігу готівки та норм застосування РРО, виявлені працівниками ДПІ у м. Кіровограді під час проведення перевірки 23.03.2009 року у ресторані «Хатинка VIP», вул. Куропятникова, 25 м. Кіровоград, яке належить ФОП ОСОБА_2, відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» становить 840 грн.
На підставі викладеного, беручі до уваги визнання позовних вимог відповідачем, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як судове рішення ухвалене по справі у якій позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ід. номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1 за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі ДПІ у м. Кіровограді відділення ДКУ м. Кіровограда, банк УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, ід. код 24145329, рахунок № 34122999700002 840,00 грн. (вісімсот сорок грн.)
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Л.І. Хилько
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 15.12.2009 р.