Постанова № 7850313, 28.12.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2009
Номер справи
2-а-7291/09/1170
Номер документу
7850313
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-7291/09/1170

Категорія статобліку 6.6.5

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2009 року 9 год. 47 хв. м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хилько Л.І., при секретарі Валявській О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Кіровограді до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за рахунок майна

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Кіровограді звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за рахунок майна в сумі 340 грн.

Позивач мотивує позовні вимоги порушенням норм п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Позивач в судове засідання не зявився, направив клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позовних вимог в повному обсязі. (а.с. 40)

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 39) Кореспонденція, направлена відповідачу повернулася до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання». (а.с. 26, 28) Відповідно до п. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду.

Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений за адресою, вказаній у позовній заяві Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 30.12.2009 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку сторін які брали участь у справі суд встановив наступне.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, ід. номер НОМЕР_1, зареєстрована виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 14.05.2007 р. за НОМЕР_3 ( а.с. 8, 9).

11 березня 2009 року посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Кіровограді проведено перевірку господарської одиниці магазину «Новий», розташованого по вул. Металургів, 2Б, м. Кіровоград, щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Магазин «Новий» належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1.

В процесі перевірки виявлені порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, не зберігання фіскального звітного чеку у книзі обліку розрахункових операцій, відсутній фіскальний звітний чек № 0496 за 19.11.2008 р., роботу підтверджено відповідною контрольною стрічкою.

За наслідками перевірки 11.03.2009 р. складений акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обліку субєктами підприємницької діяльності № 0115/11/28/23/2731502741. (а.с. 4, 5)

У звязку з виявленими порушеннями норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обліку субєктами підприємницької діяльності № 0115/11/28/23/2731502741 від 11.03.2009 р. органом державної податкової служби до власника магазину «Новий» рішенням № 0001522320 від 26.03.2009 р. за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО застосовано штрафні санкції в сумі 340 грн. Рішення № 0001522320 від 26.03.2009 р. вручене особисто ПП ОСОБА_1 26.03.2009 р.(а.с. 6, ) Відповідачем в установлені строки 340 грн. штрафних санкцій не сплачено.

Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, зокрема, на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Поняття "суб'єкт владних повноважень" визначено статтею 3 КАС України, згідно з якою це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

В процесі реалізації своєї компетенції, визначеною законодавством, щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також, неподаткових доходів, установлених законодавством орган державної податкової служби в межах наділених законом повноважень здійснює владні функції, делеговані йому державою.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (далі Закону). Завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень. Зазначене визначене статтею 3 Закону. До функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районних у містах, міжрайонних та обєднаних державних податкових інспекцій згідно п. 1 статті 10 Закону належить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів)

Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ; одержувати у платників податків (посадових осіб платників податків) пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим та іншими законами України.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», введений в дію з 11 липня 1995 року, із змінами і доповненнями.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.

Згідно статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема: 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України покладено на органи державної податкової служби України відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Розмір фінансових санкцій за порушення вимог зазначеного закону встановлений статтею 17. Відповідно до ч. 4 ст. 17 розмір фінансових санкцій складає двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають згідно норм статті 25 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

В судовому засіданні встановлено факт не забезпечення зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскального звітного чеку № 0496 за 19.11.2008 р. в магазині «Новий», який належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_1

Загальна сума фінансових санкцій, що підлягають застосуванню за порушення, виявлені працівниками ДПІ у м. Кіровограді під час проведення перевірки 11.03.2009 року в магазині «Новий», вул. Металургів 2Б, м. Кіровоград, яке належить ФОП ОСОБА_1., відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» становить 340 грн. (а.с. 7)

На підставі викладеного, беручі до уваги той факт, що відповідач не надав доказів сплати боргу та не скористався своїм правом на участь у розгляді справи, а також, не направив на адресу суду пояснень чи заперечень з приводу позовних вимог, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Так як судове рішення ухвалене по справі у якій позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ід. номер НОМЕР_1, 340 грн. (триста сорок грн.) за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі ДПІ у м. Кіровограді відділення ДКУ м. Кіровограда, банк УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, ід. код 24145329, рахунок № 34122999700002.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 30.12.2009 р.