Постанова № 78443475, 04.12.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.12.2018
Номер справи
760/30095/18
Номер документу
78443475
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3-8939/18

в справі № 760/30095/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2018 року м. Київ

суддя Солом'янського районного суду м. Києва Криворот О.О.

при секретарі Харчук О.П.,

за участю детективів Шинкаренка С.П., Іщука М.О.,

особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_3,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Національного антикорупційного бюро України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючу на посаді головного бухгалтера в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України», яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст. 185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

згідно з протоколу про адміністративне правопорушення від 14 листопада 2018 року, складеного детективом Четвертого відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Шинкаренком С.П., детективами Національного антикорупційного бюро України з метою перевірки фактів, викладених у зверненні народного депутата України ОСОБА_5 за зверненням громадської організації StateWatch щодо виявлених порушень Державною аудиторською службою України під час ревізії фінансово-господарської діяльності державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії медичних наук України» за період з 01.06.2013 по 01.03.2018, за підписом керівника структурного підрозділу детективів, старшого детектива - керівника Четвертого відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_6, направлено запит від 09.10.2018 за № 0414-018/38240 (в порядку п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України») до державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Національної академії медичних наук України», про надання в триденний термін з моменту отримання запиту інформації та належним чином завірених копій всіх наявних підтверджуючих документів з таких питань:

- інформацію з відповідними роз'ясненнями стосовно порушень зазначених у акті ревізії фінансово-господарської діяльності Інституту за період з 01.06.2013 по 01.03.2018 (далі - Акт ревізії), у т. ч. заперечення (зауваження) з боку службових осіб Інституту на результати ревізії, у разі їх надання до Державної аудиторської служби України.

- інформацію про вжиті заходи з боку відповідальних осіб Інституту щодо усунення порушень фінансової дисципліни встановлених за результатами проведеної ревізії.

- завірені в установленому порядку копії документів, що стали підставою покриття витрат сторонніх юридичних осіб без відображення дебіторської заборгованості на суму 115,2 тис. грн.

- завірені в установленому порядку копії документів що стали підставою отримання доходів у вигляді орендної плати на суму 648,5 тис. гривень.

Крім того, у вказаному запиті зазначалося про необхідність надання чітких та вичерпних відповідей на вищевказані питання і що в іншому випадку одержана інформація буде вважатися такою, що надана не в повному обсязі.

Також, у запиті попереджено про адміністративну відповідальність, передбачену ст. 185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, за надання Національному антикорупційному бюро України на запит його посадових осіб інформації не в повному обсязі та з порушенням встановлених законом строків її надання.

Вказаний запит надійшов до Інституту 22.10.2018 за вх. № 667.

У свою чергу, від Інституту 05.11.2018 за вих. № 04-34/3517 (який надійшов до Національного бюро 08.11.2018 за вх. № 214/31378) за підписами директора ОСОБА_7 та головного бухгалтера ОСОБА_3 надано відповідь на 16 арк. та копії первинних бухгалтерських документів на 152 арк.

Водночас, відповідь Інституту за підписами директора ОСОБА_7 та головного бухгалтера ОСОБА_3 за вих. № 04-34/3517 зареєстровано 05.11.2018, тобто на 15 день після одержання та реєстрації запиту Національного антикорупційного бюро України (22.10.2018 за вх. № 667).

При цьому, Національне антикорупційне бюро України не одержувало від Інституту будь-яких звернень щодо необхідності продовження строку надання інформації та/або неможливості надання інформації з обґрунтуванням причин.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» встановлено, що Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається право витребувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших державних органів інформацію, необхідну для виконання обов'язків Національного бюро. Суб'єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов'язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації суб'єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб'єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів.

Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.

Отже, головний бухгалтер Інституту ОСОБА_3 листом Інституту 05.11.2018 за вих. № 04-34/3517 надала інформацію на запит керівника структурного підрозділу детективів, старшого детектива - керівника Четвертого відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_6, 09.10.2018 за № 0414-018/38240, необхідну для виконання обов'язків Національного бюро, з порушенням встановлених законом строків її надання, чим недотримано вимог п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».

Таким чином, ОСОБА_3, перебуваючи на посаді головного бухгалтера ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України» (адреса - м. Київ, вул. Миколи Амосова, 6, 03038) листом 05.11.2018 за вих. № 04-34/3517 надала інформацію Національному антикорупційному бюро України на запит його посадової особи, старшого детектива - керівника Четвертого відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_6, з порушенням встановлених законом строків її надання, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_3, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-13 КУпАП, не визнала, повністю заперечувала проти обставин вказаних в протоколі про адміністративне правопорушення та пояснила, що порушення термінів надання відповіді на запит Національного антикорупційного бюро України, було обумовлене тим, що вона помилково керувалась Законом України «Про звернення громадян», де термін надання відповіді визначено 1 місяць.

Детективи Шинкаренко С.П. та Іщук М.О. в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення підтримали та просили визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-13 КУПАП та накласти на неї стягнення у межах санкції зазначеної норми.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_3 вбачається склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 185-13 КУпАП.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається право витребовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших державних органів інформацію, необхідну для виконання обов'язків Національного бюро. Суб'єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов'язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації суб'єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб'єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_3 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-13 КУпАП, повністю знайшла своє підтвердження у зібраних та досліджених в судовому засіданні письмових доказах.

Враховуючи вище викладене, особу правопорушниці, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_3 необхідно піддати адміністративному стягненню виходячи з вимог ч. 1 ст. 185-13 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 250 (двохсот п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» ОСОБА_3 підлягає звільненню від сплати судового збору оскільки вона являється інвалідом ІІ групи, про що свідчить ксерокопія пенсійного посвідчення.

Керуючись ст.ст. 40-1, 185-13, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 250 (двохсот п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) гривень в доход держави, який сплатити за наступними банківськими реквізитами: отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38050812; Р/Рахунок отримувача: 31114106026010; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача /МФО/:899998; код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя О.О.Криворот