
Справа № 362/6709/18
Провадження № 4-с/362/65/18
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
22.11.2018 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали скарги ОСОБА_1 про прийняття скарги до розгляду, визнання дій незаконними та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
Боржник звернувся до суду із скаргою, в якій просить прийняти скаргу до розгляду, визнати дії в.о. начальника місцевого органу ДВС незаконними та скасувати винесену ним постанову.
У пункті 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014 року № 6 судам роз’яснено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України, та містити відомості, зазначені в пунктах 3 – 5 частини сьомої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження», зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК України.
Відповідно до частини четвертої статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», скарга у виконавчому провадженні має містити:
1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;
2) повне найменування (прізвище, ім’я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім’я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;
3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);
4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;
5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Перевіривши скаргу, приходжу до висновку, що її необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Так, в порушення наведених вимог закону, скарга не містить:
- реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);
- зміст оскаржуваних дій державного виконавця при винесенні оскаржуваної постанови та норму закону, яку порушено;
- викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги про прийняття скарги до розгляду.
Насамперед, роз’яснити особі яка подала скаргу, що строк отримання оскаржуваного рішення має бути підтверджений відповідними письмовими доказами.
Так, зазначаючи про конкретну дату отримання оскаржуваної постанови 09 листопада 2018 року, заявник не додав до скарги жодного письмового чи іншого доказу на підтвердження цієї обставини.
Отже, посилання особи, яка подала скаргу на дату отримання нею оскаржуваної постанови саме 09.11.2018 року – є таким, що не підтверджене у належний спосіб.
У зв’язку з цим, суд об’єктивно позбавлений можливості перевірити вказаний факт та вирішити питання щодо дотримання заявником встановлених законом строків подання скарги.
Тобто, заявнику слід надати суду будь-які фактичні, достовірні, належні та об’єктивні відомості про день отримання ним копії оскаржуваної постанови.
Також, особі яка подала скаргу необхідно уточнити вимоги пункту другого прохальної частини скарги та зазначити і чітко вказати, які саме дії начальника управління ДВС він просить визнати незаконними та у чому вони виразились і у чому саме такі дії полягали.
Крім того, особі, яка подала скаргу слід вказати реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина).
Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, враховуючи, що скаргу подано без додержання вимог, викладених у частини четвертій статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити особу, яка подала скаргу і надати їй строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись п. 13 Постанови Пленуму ВССУ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014 року № 6, ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 185, 258 – 261 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Скаргу ОСОБА_1 про прийняття скарги до розгляду, визнання дій незаконними та скасування постанови – залишити без руху.
Повідомити про вказане особу, яка подала скаргу і надати їй строк для усунення недоліків – десять днів з дня вручення копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя