Ухвала суду № 78352756, 06.12.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2018
Номер справи
0670/8379/12
Номер документу
78352756
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про заміну стягувача у виконавчому листі)

06 грудня 2018 року м. Житомир справа № 0670/8379/12

категорія 10.2.2

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попової О. Г., розглянувши у письмовому провадженні заяву про заміну стягувача у виконавчому листі в адміністративній справі за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Смолянка" про стягнення коштів,

встановив:

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області 26.11.2018 звернулось до суду із заявою, у якій просило замінити стягувача у виконавчому листі, а саме: ОСОБА_1 міську виконавчу дирекцію Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.

Розгляд вказаної заяви призначено на 06.12.2018 о 10:10.

Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення розгляду заяви повідомлявся належним чином, просив розгляд заяви здійснювати без його участі.

Представник боржника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення розгляду заяви повідомлявся належним чином.

Представник Корольовського відділу державної виконавчої служби м. Житомир Головного територіального управління юстиції у Житомирській області у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив. Про дату, час та місце проведення розгляду заяви повідомлявся у встановленому законом порядку.

Зважаючи на неявку сторін та керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 КАС України, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Дослідивши заяву та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 25 червня 2014 року в даній справі позов ОСОБА_1 міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ОСОБА_1 міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задоволено та стягнуто з відповідача на їх користь заборгованість у сумі 854,43 грн. (а.с.19-20)

Вказана постанова набрала законної сили та на її виконання за заявою стягувача 22.01.2013 представником позивача отримано виконавчий лист за № 287/13.

З матеріалів справи встановлено, що виконавчий лист направлений до Корольовського ВДВС Житомирського міського управління для виконання та повернутий стягувачу, про що свідчить постанова про повернення виконавчого документа від 19.08.2017 ( а.с.118 зворот).

Частиною 1 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Частиною четвертою статті 379 КАС України встановлено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Судом встановлено, що 01 липня 2015 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV (у редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" від 28.12.2014 № 77-VIII, далі Закон №1105-XIV).

Пунктом четвертим розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1105-XIV (зі змінами та доповненнями) передбачено утворити Фонд соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Припинити виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом приєднання до Фонду соціального страхування України. Припинити всі відокремлені підрозділи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та/або їх робочих органів та відділень протягом 30 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року №1774-VIII, забезпечивши повне правонаступництво таких відокремлених підрозділів юридичними особами, які їх створили, а за їх відсутності - Фондом соціального страхування України, у тому числі щодо всіх прав, обов'язків та майна.

Згідно зі положеннями п. 5 розд. VII Закону №1105-XIV, Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.

Відповідно до постанови Правління Фонду соціального страхування України від 11.04.2017 року № 28 "Про внесення змін до Статуту Фонду соціального страхування України" та Положення "Про управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області", затвердженого Наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 25.07.2017 № 57-ос, розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону №1105-XIV, Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів, а з 01.08.2017 розпочало роботу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області та його відокремлені підрозділи.

Приписами частини 2 статті 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Судом встановлено, що 31 січня 2018 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - позивача (стягувача). Також до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено відомості, що правонаступником припиненого Відділення Фонду є Управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.

Оскільки позивач ОСОБА_1 обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі ОСОБА_1 міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - вибув, його правонаступником є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, а тому заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 КАС України, суд,

ухвалив:

Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області про заміну стягувача у виконавчому листі №287/13 виданого 22.01.2013 - задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому листі №287/13, виданому ОСОБА_1 окружним адміністративним судом 22 січня 2013 року з Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі ОСОБА_1 міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали складено: 06 грудня 2018 року.

Суддя О.Г. Попова