Справа № 2а-27932/09/1270
Категорія №2.11.15
П О С Т А Н О В А
Іменем України
14 січня 2010 року.
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Качуріної Л.С.
при секретарі Смішливій І.М.
в присутності представників:
від позивача: Чумас Г.Г., довіреність від 24.05.07, Кутузова О.О., довіреність від 10.12.09;
від відповідача №1: Клиновський Д.В., довіреність №23380/10-16013 від 05.011.09;
від відповідача №2: Бачура О.В., довіреність №1601/10 від 20.01.09;
від відповідача №3: Демідюкова О.М., довіреність №14-12/1-5 від 31.12.09;
в присутності прокурора: Гриненко С.В., посвідчення №548;
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за адміністративним позовом Закритого акціонерного товариства «Науково-виробничий центр «Трансмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Луганську, Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську, Головного управління Державного казначейства України в Луганській області, про стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5352259,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
19 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулося Закрите акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Трансмаш» з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Луганську, Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську, Головного управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5352259,00 грн.
У позовній заяві позивач просив суд: 1) стягнути з аналітичного рахунку обліку податку на додану вартість Держбюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Науково-виробничий центр «Трансмаш» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5352259,00 грн.; 2) зобовязати 3-го відповідача Головне управління Державного казначейства України в Луганській області, Управління Державного казначейства в м. Луганську надати інформацію про номер аналітичного рахунку обліку податку на додану вартість та стягнути судовий збір у сумі 1700,00 грн.
14 січня 2010 року в судовому засіданні позивач надав заяву про уточнення позовних вимог в якій просив суд стягнути з аналітичного рахунку обліку податку на додану вартість Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Науково-виробничий центр «Трансмаш» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5352259,00 грн. та судовий збір у сумі 1700,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 51 КАС України позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.
В обгрунтовання позовних вимог позивач виклав наступне.
Закрите акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Трансмаш» у встановленому порядку щомісячно направляло до Ленінської МДПІ в м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість з прикладенням розрахунків коригування сум ПДВ, розрахунків суми бюджетного відшкодування, заяв про повернення сум бюджетного відшкодування, у тому числі: за січень 2008 року 19.02.2008 року, за лютий 2008 року 19.03.2008 року, за квітень 2008 року 20.05.2008 року, за травень 2008 року 18.06.2008 року, за червень 2008 року 21.07.2008 року, за липень 2008 року 19.08.2008 року, за вересень 2008 року 20.10.2008 року, а в подальшому до СДПІ з ВПП у м. Луганську за листопад 2008 року 22.12.2008 року, за грудень 2008 року 20.01.2009 року, в яких визначило до відшкодування з бюджету суми податку шляхом перерахування на банківський рахунок.
Але відповідачем не відшкодовано: за січень 2008 року ПДВ у розмірі 270580,00 грн.; за лютий 2008 року ПДВ у розмірі 197972,00 грн.; за квітень 2008 року ПДВ у розмірі 268000,00 грн.; за травень 2008 року ПДВ у розмірі 367000,00 грн.; за червень 2008 року ПДВ у розмірі 1342332,00 грн.; за липень 2008 року 593440,00 грн.; за вересень 2008 року ПДВ у розмірі 597556,00 грн.; за листопад 2008 року ПДВ у розмірі 1059 570,00 грн.; за грудень 2008 року ПДВ у розмірі 709809,00 грн., а всього не відшкодовано ПДВ у загальній сумі 5352259,00 грн.
В той же час, правомірність виникнення зазначеного відшкодування підтверджена довідками Ленінської МДПІ у м. Луганську №480/23-616/30009065 від 04.04.08 за січень 2008 року; №634/23-616/30009065 від 15.05.08 за лютий 2008 року; №994-616/30009065 від 21.07.08 за квітень, травень 2008 року; №1101-616/30009065 від 19.08.08 за червень 2008 року; №1588/23-616/30009065 від 18.12.08 за липень, вересень 2008 року, а в подальшому довідками СДПІ з ВПП у м. Луганську: №90/08-03/30009065 від 07.02.09 за листопад 2008 року; №153/08-03/30009065 від 04.03.09 за грудень 2008 року.
Представник позивача вказує, що станом на 26.10.2009 року вказана бюджетна заборгованість не відшкодована і складає 5352259,00 грн., чим порушені права та інтереси підприємства.
У судовому засіданні представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги та просив задовольни їх в повному обсязі.
Представник відповідача №1 - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Луганську проти адміністративного позову заперечував та просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі, обґрунтовуючи свої заперечення тим, що сума бюджетного відшкодування за результатами перевірки не була підтверджена у відповідності з наказом ДПА України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів ДПС України про організацію та проведення перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ» від 18.08.2006 року №350.
Представник відповідача №2 - Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську проти адміністративного позову заперечував та просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити позивачеві занеобгрунтованністю.
Представник відповідача №3 - Головного управління Державного казначейства України в Луганській області проти адміністративного позову заперечував та просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити позивачеві у повному обсязі, обґрунтовуючи свої заперечення тим, що позивач звернувшись до адміністративного суду проти субєкта владних повноважень не сформулював і не представив фактів порушення його прав та інтересів у публічно-правових відносинах з боку третього відповідача.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог суд прийшов до наступного.
У судовому засіданні встановлено, що позивач субєкт господарювання, юридична особа Закрите акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Трансмаш» (надалі ЗАТ НВЦ «Трансмаш») зареєстроване Виконавчим комітетом Луганської міської ради від 12.08.1998 року, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 30009065, адреса місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, 127, є платником податку на додану вартість згідно свідоцтва №17242726 від 28.01.1999 року, яке анульоване у звязку з перереєстрацією. Свідоцтво №100119710 видано 05.06.2008 року Ленінською МДПІ у м. Луганську та анульоване в звязку з переведенням на податковий облік до СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську. Нове свідоцтво платника ПДВ №100159523 серія НБ №025800 від 24.01.2009 року видано СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську.
ЗАТ НВЦ «Трансмаш» знаходилось на податковому обліку в Ленінській МДПІ у м. Луганську з 10.10.2000 року за №471/196, та у звязку з включенням до переліку великих платників податків переведено на податковий облік до СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Луганську з 08.01.2009 року за номером 26/29-018.
Судом встановлено, що в період з 17.03.2008 року по 28.03.2008 року спеціалістами Ленінської МДПІ у м. Луганську на підставі направлення від 17.07.2008 року №337 згідно п.9 ч.6 ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5. п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР проведена позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ЗАТ НВЦ «Трансмаш» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку по декларації за січень 2008 року та складено довідку №480/23-616/30009065 від 04.04.2008 року, у висновку якої зазначено (т.№1 а.с. 44), що заявлену до бюджетного відшкодування суму податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за січень 2008 року у розмірі 985000,00 грн. буде підтверджено після дослідження ланцюга постачальників в рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.
Разом з цим, у п. 3.2.3. довідки №480/23-616/30009065 від 04.04.2008 року (т.№1 а.с.23-45) зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за січень 2008 року (вх. №7522 від 19.02.2008 року), додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» та за наслідками проведеної документальної невиїзної камеральної перевірки, результати якої оформлені довідкою від 11.03.2008 року №56/16/30009065, відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 1499184,00 грн., за даними перевірки 1499184,00 грн. відхилень немає;
- сума податкового кредиту попереднього податкового періоду за дами платника складає 2314856,00 грн., за даними перевірки 2314856,00 грн., відхилень немає;
- сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальником таких товарів (послуг) за дами платника складає 985000,00 грн., за даними перевірки 985000,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 985000,00 грн., за даними перевірки 985000,00 грн., відхилень немає.
Також, спеціалістами Ленінської МДПІ у м. Луганську у період з 06.05.2008 року по 13.05.2008 року на підставі направлення від 05.05.2008 року №655 згідно п.9 ч.6 ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР проведена позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ЗАТ НВЦ «Трансмаш» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку по декларації за лютий 2008 року та складено довідку №634/23-616/30009065 від 15.05.2008 року, у висновку якої зазначено, що (т.№1 а.с. 86) заявлену до бюджетного відшкодування суму податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за лютий 2008 року у розмірі 457000,00 грн. буде підтверджено після дослідження ланцюга постачальників в рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.
Разом з цим, у п. 3.2.4. довідки №634/23-616/30009065 від 15.05.2008 року (т.№1 а.с.66-86) зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за лютий 2008 року (вх. №13244 від 19.03.2008 року) та додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 1301682,00 грн., за даними перевірки 1301682,00 грн. відхилень немає;
- сума податкового кредиту попереднього податкового періоду за дами платника складає 1207162,00 грн., за даними перевірки 1207162,00 грн., відхилень немає;
- сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальником таких товарів (послуг) за дами платника складає 457000,00 грн., за даними перевірки 457000,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 457000,00 грн., за даними перевірки 457000,00 грн., відхилень немає.
Також, спеціалістами Ленінської МДПІ у м. Луганську у період з 07.07.2008 року по 18.07.2008 року на підставі направлення від 07.07.2008 року №977 згідно п.9 ч.6 ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5. п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР проведена позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ЗАТ НВЦ «Трансмаш» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку по деклараціям за квітень 2008 року (вх. №43773 від 20.05.2008 року) та травень 2008 року (вх. №48188 від 18.06.2008 року) і складено довідку №994-616/30009065 від 21.07.2008 року, у висновку якої зазначається, що (т.№1 а.с. 152) заявлені до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за квітень 2008 року у розмірі 325000,00 грн. та за травень 2008 року у розмірі 367000,00 грн. будуть підтверджені після дослідження ланцюга постачальників в рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.
Разом з цим, у п. 3.2.4. довідки №994-616/30009065 від 21.07.2008 року (т.№1 а.с.131-152) зазначається, що зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за квітень 2008 року та додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 1571013,00 грн., за даними перевірки 1571013,00 грн. відхилень немає;
- частина залишку відємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) за дами платника складає 325000,00 грн., за даними перевірки 325000,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 325000,00 грн., за даними перевірки 325000,00 грн., відхилень немає.
У п. 3.3.4. довідки №994-616/30009065 від 21.07.2008 року зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за травень 2008 року та додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 1570643,00 грн., за даними перевірки 1570643,00 грн. відхилень немає;
- частина залишку відємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) за дами платника складає 367000,00 грн., за даними перевірки 367000,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 367000,00 грн., за даними перевірки 367000,00 грн., відхилень немає.
Також, спеціалістами Ленінської МДПІ у м. Луганську у період з 04.08.2008 року по 15.08.2008 року на підставі направлення від 30.07.2008 року №1066 згідно п.9 ч.6 ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР проведена позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ЗАТ НВЦ «Трансмаш» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку по декларації за червень 2008 року (вх. №64092 від 21.07.2008 року) та складено довідку №1101-616/30009065 від 19.08.2008 року (т.№1 а.с.178-194), у висновку якої зазначається, що заявлену до бюджетного відшкодування суму податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за червень 2008 року у розмірі 1369484,00 грн. буде підтверджено після дослідження ланцюга постачальників в рамках дії наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350.
Разом з цим, у п. 3.2.4. довідки №1101-616/30009065 від 19.08.2008 року зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за червень 2008 року та додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 1528024,00 грн., за даними перевірки 1528024,00 грн. відхилень немає;
- частина залишку відємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) за дами платника складає 1369484,00 грн., за даними перевірки 1369484,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 1369484,00 грн., за даними перевірки 1369484,00 грн., відхилень немає.
Також, спеціалістами Ленінської МДПІ у м. Луганську у період з 27.11.2008 року по 17.12.2008 року на підставі направлень від 26.11.2008 року №1489 та від 10.12.2008 року №1555 згідно п.9 ч.6 ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР проведена позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ЗАТ НВЦ «Трансмаш» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку по деклараціям за липень, вересень 2008 року та складено довідку №1588-616/30009065 від 18.12.2008 року, у висновку якої зазначено (т.№2, а.с.25), що підтверджено відображене у декларації за липень 2008 року (вх. №77448 від 19.08.2008 року) бюджетне відшкодування у сумі 539440 грн. та у декларації за вересень 2008 року (вх. №97164 від 20.10.2008 року) бюджетне відшкодування у сумі 529756 грн.
За результатами перевірки не можливо підтвердити залишок заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ за вересень 2008 року на суму 184202 грн., що повязано з направленням запитів по основним постачальникам та неотриманням відповідей. Надалі зазначено, що остаточні висновки про відшкодування заявленої суми бюджетного відшкодування за вересень 2008 року будуть зроблені при отриманні відповідей по направленим запитам.
Разом з цим у п. 3.3.4. довідки №1588-616/30009065 від 18.12.2008 року зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за липень 2008 року та додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 588678,00 грн., за даними перевірки 588678,00 грн. відхилень немає;
- частина залишку відємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) за дами платника складає 539440,00 грн., за даними перевірки 539440,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 539440,00 грн., за даними перевірки 539440,00 грн., відхилень немає.
У п. 3.5.4. довідки №1588-616/30009065 від 18.12.2008 року зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за вересень 2008 року та додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 763170,00 грн., за даними перевірки 763170,00 грн. відхилень немає;
- частина залишку відємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) за дами платника складає 713958,00 грн., за даними перевірки 713958,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 713958,00 грн., за даними перевірки 713958,00 грн., відхилень немає.
Також, спеціалістами СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську у період з 20.01.2009 року по 02.02.2009 року на підставі направлення від 19.01.2009 року №15 згідно п.9 ч.6 ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР проведена позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ЗАТ НВЦ «Трансмаш» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку по декларації за листопад 2008 року (вх. №123634 від 22.12.2008 року) та складено довідку №90/08-03/30009065 від 07.02.2009 року, у висновку якої зазначено (т.№2, а.с.87), що перевіркою підтверджено відображене у декларації за листопад 2008 року бюджетне відшкодування у сумі 980420,00 грн.
За результатами перевірки не можливо підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за листопад 2008 року на суму 79150грн., що повязано з неотриманням інформаційної довідки по основному постачальнику ПП «Локомотив-Сервіс» із Артемівської ДПІ м. Луганська, відповідно вимогам абзацу 2 п.4.3. р.4 «Методичних рекомендацій» від 18.08.2005 року №350.
Разом з цим у п. 3.3.4. довідки №90/08-03/30009065 від 07.02.2009 року (т.№2 а.с. 68-88) зазначається, що згідно з даними податкової декларації з ПДВ за листопад 2008 року та додатка 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» ЗАТ НВЦ «Трансмаш» відображені таки показники:
- залишок відємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду за даними платника складає 2719376,00 грн., за даними перевірки 2719376,00 грн. відхилень немає;
- частина залишку відємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) за дами платника складає 1059570,00 грн., за даними перевірки 1059570,00 грн., відхилень немає;
- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню за дами платника складає 1059570,00 грн., за даними перевірки 1059570,00 грн., відхилень немає.
Також, спеціалістами СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську у період з 16.02.2009 року по 27.02.2009 року на підставі направлення від 13.02.2009 року №41 згідно п.9 ч.6 ст.11-1 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» та п.п. 7.7.5. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР проведена позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ЗАТ НВЦ «Трансмаш» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку по декларації за грудень 2008 року (вх. №13931 від 20.01.2009 року) та складено довідку №153/08-03/30009065 від 04.03.2009 року, у висновку якої зазначено (т.№2, а.с.123), що при проведенні виїзної позапланової перевірки порушень не встановлено, сума бюджетного відшкодування ПДВ по декларації за грудень 2008 року склала 709809,00 грн., яка підтверджена.
З огляду на зміст довідок №480/23-616/30009065 від 04.04.2008 року №634/23-616/30009065 від 15.05.2008 року, №994-616/30009065 від 21.07.2008 року, №1101-616/30009065 від 19.08.2008 року , №1588-616/30009065 від 18.12.2008 року, №90/08-03/30009065 від 07.02.2009 року, №153/08-03/30009065 від 04.03.2009 року вбачається, що податковими інспекціями відповідно до вимог п.4 Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджених наказом ДПА України від 18.08.2005 року №350 в ході проведення позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість ЗАТ НВЦ «Трансмаш» за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року Ленінською МДПІ у м. Луганську та СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську були зроблені запити на проведення зустрічних перевірок по ланцюгу постачання ЗАТ НВЦ «Трансмаш», але в жодній довідці не зазначаються взаємовідносини з субєктами господарювання, які припинили діяльність на підставі рішення суду, або договори, первинні та інші документи яких визнано судом недійсними, не встановлено укладення нікчемних правочинів.
Тому, суд вважає, що відповідачі №1 і №2 не обґрунтовано посилаються на н аказ ДПА України від 18.08.2006 року №350, як на підставу для не надання висновків до Державного казначейства про відшкодування позивачу сум податку на додану вартість по декларації за травень 2008 року .
В тім, суд сприяв сторонам, які брали участь у справі, у доказуванні шляхом витребування та надання доказів, уточнення з урахуванням гіпотези норми матеріального права, яка підлягає застосуванню, кола фактів, які необхідно доказати.
Відповідно до частини 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Стаття 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює право і обовязок суду оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному і повному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Вирішуючи дану справу суд виходить з того, що безпосередньо порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків, визначені пунктом 7.7. ст.7 Закону України №168/97-ВР від 03.03.1997 року «Про податок на додану вартість».
Пунктом 1.8. ст. 1 Закону №168/97-ВР визначено, що бюджетне відшкодування це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Таким чином, з огляду на наявні у справі докази суд приходить до висновку, що податковим органом були безпідставно порушені законні права та інтереси Позивача з огляду на наступне.
Пунктом 4.1. статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР обумовлено, що база оподаткування операцій з продажу товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами) з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів (робіт, послуг) згідно із законами України з питань оподаткування. Вказане кореспондується з нормою пункту 7.1. статті 7 вказаного Закону.
Відповідно до підпункту 7.4.1. пункту 7.4. статі 7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Відповідно до пункту 7.2.6. пункту 7.2. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що податкова накладна, яка видана Продавцем - Покупцю є підставою для нарахування сум податкового кредиту.
Суд установив, що наявність у Позивача податкових накладних та вантажних митних декларацій, за якими були визначені суми податкового кредиту за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року, а також обставини виникнення та порядок формування бюджетного відшкодування ПДВ було перевірено та підтверджено посадовими особами податкових інспекцій за довідками №480/23-616/30009065 від 04.04.2008 року №634/23-616/30009065 від 15.05.2008 року, №994-616/30009065 від 21.07.2008 року, №1101-616/30009065 від 19.08.2008 року, №1588-616/30009065 від 18.12.2008 року, №90/08-03/30009065 від 07.02.2009 року, №153/08-03/30009065 від 04.03.2009 року. Крім того, зазначені податкові накладні та вантажні митні декларації надані позивачем як письмовий доказ, оскільки вони в собі містять відомості про обставини, які мають значення для вирішення даної справи.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 п.7.7 Закону №168/97-ВР , така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом 7.7.2. пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);
Відповідно до підпункту 7.7.4. пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Підпунктом 7.7.5. пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних.
Судом встановлено, що зазначені перевірки були проведені Відповідачами №1 і №2, що підтверджується довідками №480/23-616/30009065 від 04.04.2008 року (т.№1 а.с.23-45), №634/23-616/30009065 від 15.05.2008 року (т.№1а.с.66-86), №994-616/30009065 від 21.07.2008 року (т.№1а.с.131-152), №1101-616/30009065 від 19.08.2008 року (т.№1а.с.178-194), №1588-616/30009065 від 18.12.2008 року (т№2а.с.1-26), №90/08-03/30009065 від 07.02.2009 року (т.№2а.с.68-88), №153/08-03/30009065 від 04.03.2009 року (т№2а.с.107-123).
Судом також встановлено, що постачальники: ТОВ «Тиса» код 24207964, м. Луганськ, вул. Фрунзе, 127-а, ТОВ «Інтерпайп Україна» код 33668606, м. Дніпропетровськ, вул. Писаржевського, 1-а, ТОВ «Регіон» код 25096372, м. Донецьк вул. Артема, 97, ТОВ «Імпексстан» код 33743646 м. Київ, вул. Кіквідзе, 13, ВАТ «Сталь» іпн 133864712014 м. Луганськ, вул. Фрунзе, 107, ТОВ «Авангард» код 30927824, м. Донецьк, вул. Артема, 97, ТОВ «Харківський вагонобудівельний завод» код 01056379, м. Харків, вул. Котлова, 89, ТОВ НВП «Укрпромвпровадження» іпн 351416726550, м. Київ, пров. Лабораторний, 1/400, ВАТ «Азовщебмаш» іпн 135043305190, Донецька область, м. Маріуполь, пл. Машинобудівників, 1, ПП Фірма «Атіна-2007» іпн 353819612079, Луганська область, м. Краснодон, пл. Комсомольська, 1, ПП Фірма «Анталема Плюс» Луганська область, Краснодонський район, с. Великий Суходол, вул. Кисильової, 21, та інші постачальники товарів (робіт, послуг), у яких сума ПДВ менш 5% від загальної суми податкового кредиту основних постачальників зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку, і відповідачами №1 і №2 в порядку, передбаченому чинним законодавством не надано суду судових рішень про визнання недійсними установчих документів цих постачальників, чи будь-якого іншого рішення суду або іншого органу, до компетенції якого віднесено встановлення таких фактів.
У судовому засіданні відповідачі не заперечували, що з урахуванням наданих позивачем письмових доказів та документів, а також результатів перевірки, викладених у довідках №480/23-616/30009065 від 04.04.2008 року №634/23-616/30009065 від 15.05.2008 року, №994-616/30009065 від 21.07.2008 року, №1101-616/30009065 від 19.08.2008 року, №1588-616/30009065 від 18.12.2008 року, №90/08-03/30009065 від 07.02.2009 року, №153/08-03/30009065 від 04.03.2009 року, об'єктивно та в повній мірі із посиланням на первинні та інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку ЗАТ НВЦ «Трансмаш», підтверджено наявність суми податку на додану вартість, яка належить відшкодуванню на рахунок платника у банку по деклараціям за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року в розмірі 5352259,00 грн.
У суду також не виникає сумніву в наданих позивачем доказах, крім того обґрунтованість вимог позивача ґрунтується й на результатах перевірок, проведених Ленінською МДПІ у м. Луганську та СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську, результати яких оформлені довідками, що відповідає вимогам п.1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 10.08.2005 року №327, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 року за №925/11205 (далі Порядок №327), яким зокрема передбачено, що за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства, оформляється довідка.
Довідка це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Суд за матеріалами справи установив, що саме у звязку з відсутністю фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства у бухгалтерському та податковому обліку ЗАТ НВЦ «Трансмаш», податковими органами результати проведених вищезазначених перевірок оформлені довідками.
Наказ ДПА України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів ДПС України про організацію та проведення перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 18.08.2006 року №350 не може бути підставою для відмови у відшкодуванні ПДВ, оскільки за своїм змістом він суперечить приписам Закону України «Про податок на додану вартість», відповідно до якого неможливість проведення перевірки будь-якого з постачальників платника податків не є підставою для відмови у бюджетному відшкодуванні.
Тим більше, що відповідачі не надали суду будь-яких доказів, які б обґрунтовували неможливість отримання позивачем цього бюджетного відшкодування.
Підпунктом 7.7.6. п. 7.7. ст. 7 Закону №168/97-ВР передбачено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Крім того, Закон України «Про податок на додану вартість» у підпункті 7.7.10. пункту 7.7. статті 7 визначає, що джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету України та встановлює, що забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що податковим органом невиконані вимоги підпунктів 7.7.2., 7.7.5., 7.7.6., 7.7.10. пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п. 4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України від 02.07.1997р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України від 21.05.2001р. № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві Юстиції України від 08.06.2001р. № 489/5680, статтями 2, 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та іншим цільовими фондами» №2181-ІІІ від 20.12.2000 року, що призвело до ненадходження на розрахунковий рахунок Позивача суми бюджетного відшкодування по податку на додану вартість у загальній сумі 5352259,00 грн. по деклараціям за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року.
Суд не приймає твердження відповідача щодо неможливості підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування по деклараціям за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року у загальній сумі 5352259,00 грн. у звязку з неможливістю отримати відомостей на запити, оскільки позивачем до перевірки податковим органам були надані всі необхідні первинні документи, що підтверджують фінансово-господарську діяльність підприємства за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року.
У звязку з цим суд дійшов висновку, що позивач законно і обґрунтовано набув право на бюджетне відшкодування, так як проведеною перевіркою встановлено, що частина відємного значення дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді.
Згідно з п.4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України 02.07.97р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001р. № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001р. за № 489/5680, (далі Порядок 209) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
14 січня 2010 року у судовому засіданні представник відповідача - СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську відповідно до Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України та Державного казначейства України в процесі судового розгляду та виконання рішень суду щодо безспірного списання коштів з рахунків, на яких обліковуються надходження Державного бюджету України з податку на додану вартість, надав Довідки по розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості ЗАТ НВЦ «Трансмаш» станом на 07.12.2009 року (т.№3а.с.6-15), за якими суд установив, що:
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період січень 2008 року становить 270580,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період лютий 2008 року становить 197972,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період квітень 2008 року становить 268000,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період травень 2008 року становить 367000,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період червень 2008 року становить 1342332,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період липень 2008 року становить 539440,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період вересень 2008 року становить 713958,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період листопад 2008 року становить 1059570,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
- залишок бюджетної заборгованості за звітний період грудень 2008 року становить 709809,00 грн., відшкодовано 0,00 грн.
а всього підтверджено право позивача - ЗАТ НВЦ «Трансмаш» на отримання бюджетного відшкодування ПДВ по деклараціям за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року у загальній сумі 5352259,00 грн.
Статтею 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що посадові особи органу державної податкової служби зобовязані дотримуватися Конституції та законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів підприємств, забезпечувати виконання покладених на державну податкову службу функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Згідно статті 48 Бюджетного Кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України, у тому числі операцій з коштами державного бюджету та розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів, контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів.
Пунктом 7 Положення про Державне казначейство, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 липня 1995р. № 590, встановлені функції відділення Державного казначейства до яких віднесено здійснення за поданням державних податкових інспекцій повернення за рахунок державного бюджету зайво сплачених або стягнення податків, зборів та обовязкових платежів та інші.
Відповідно до п.4.1. Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 02.06.1997 року №209/72 (в редакції наказу ДПА України, Державного казначейства України від 21.05.2001 року №200/86) зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2001 року за номером №489/5680, передбачено, що у разі ненадання висновку щодо відшкодування ПДВ, повернення сплаченого податку здійснюється за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи встановлені по справі у судовому засіданні обставини суд вважає, що позивач навів обставини, що обґрунтовують його вимоги згідно з чинним законодавством з питань оподаткування щодо наявності у нього права на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість за по деклараціям за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад та грудень 2008 року у загальній сумі 5352259,00 грн.
Тому, з огляду на викладене суд дійшов висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з аналітичного рахунку обліку податку на додану вартість Головного управління Державного казначейства України в Луганській області на користь Закритого акціонерного товариства «Науково-виробничий центр «Трансмаш» суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5352259,00 грн. та судового збору у сумі 1700,00 грн., відповідають чинному законодавству України з питань оподаткування, повністю підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно платіжного доручення №1673 від 03.11.2009 року позивач сплатив судовий збір на рахунок ГУДКУ в Луганській області за позовом до Ленінської МДПІ та СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську сумі 1700,00 грн. Судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158, - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Закритого акціонерного товариства «Науково-виробничий центр «Трансмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську, Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську, Головного управління Державного казначейства України в Луганській області про стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5352259,00 грн., задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з аналітичного рахунку обліку податку на додану вартість Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Науково-виробничий центр «Трансмаш» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5352259,00 грн.
Стягнути з Державного Бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Науково-виробничий центр «Трансмаш» судові витрати у розмірі 1700,00 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 19 січня 2010 року.
СУДДЯ: