ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 лютого 2010 року №2а-6507/09/2370
10 год. 05 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смілянця Е.С.,
при секретарі Веліхановій О.С.,
за участю:
представника позивача Михайлюка О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ :
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулася Смілянська ОДПІ, в якій просить стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1672 грн. 50 коп.
Представником позивача Михайлюком О.О. зменшено позовні вимоги на 100 грн. в звязку зі сплатою цих коштів відповідачем.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі, обґрунтовуючи свої вимоги викладеними в позовній заяві обставинами, та просить стягнути з відповідача кошти в розмірі 1572 грн. 50 коп.
Відповідач в судове засідання не з ' явився, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи, а також інформації про наявність поважної причини неявки в судове засідання до суду не надходило. Тому суд вважає за можливе продовжити слухання справи без участі відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, а також дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення оперативних перевірок відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року №265/95-ВР (Закон №265/95-ВР).
Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 11.07.2008 як фізична особа підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію. Відповідно до статті 1 Закону №265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Положенням статті 3 Закону №265/95-ВР передбачений обовязок суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
На підставі направлень №001203 та №001212 від 05.02.2009 працівниками ДПА в Черкаській області 6 лютого 2009 року проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кафе, розташованого по вул. Комунарській, 127, в місті Сміла Черкаської області, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач. Цією перевіркою встановлено порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій, а саме: непроведення розрахункової операції на загальну суму 33 грн. через реєстратори розрахункових операцій, нероздрукування та невидача за товар на вказану суму відповідного розрахункового документа (чеку), невиконано щоденний друк фіскальних звітних чеків за 21.01.2009 та 25.01.2009, факт невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій (167 грн.) сумі, вказній в денному звіті РРО (20 грн. 50 коп.). Крім цього проведеною перевіркою встановлено факт здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від цін, встановлених виробником (за пачку цигарок «Monte Кarlo» виробником встановлена максимальна ціна продажу в розмірі 3 грн. 50 коп., а продано відповідачем по ціні 3 грн. 75 коп.).
У відповідності до Декрету КМУ «Про акцизний збір» та Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу та спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на споживчу упаковку підакцизного товару наноситься максимальна роздрібна ціна, яка не повинна перевищуватися субєктом господарювання при продажу товару. Однак відповідачем порушено вказане законодавство та реалізовано товар за ціною, вищою за зазначену на пачці.
Дана перевірка відображена в акті №218/23/23/23/3228413586 від 06.02.2009, де вказані всі допущені відповідачем порушення чинного законодавства, а саме п. 1, 2, 9 та 13 статті 3 Закону №265/95-ВР
За непроведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (пункт 1 статті 17 Закону №265/95-ВР).
У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до субєкта підприємницької діяльності застосовується штрафна санкція в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно до пункту 4 статті 17 Закону №265/95-ВР.
За невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, статтею 22 згадуваного вище Закону №265/95-ВР передбачено застосування фінансової санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі цих норм та акту перевірки позивачем винесено рішення №0000542308 від 19.02.2009 про застосування штрафних санкцій до відповідача в розмірі 1072 грн. 50 коп. У встановлений строк та у визначеному порядку дане рішення відповідачем не оскаржене, що дозволяє вважати його узгодженим.
Суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій згідно зі статтею 25 Закону №265/95-ВР.
Всупереч цій вимозі закону сума застосованої штрафної санкції в добровільному порядку відповідачем в повному обсязі не сплачена, погашено лише 200 грн., тому кошти в розмірі 872 грн. 50 коп. підлягають стягненню.
Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованою та законною вимогу Смілянської ОДПІ стягнути з відповідача штрафну санкцію за порушення п. 1, 2, 9 та 13 ст. 3 Закону №265/95-ВР.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що даний позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись Законом України «Про податкову службу в Україні», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від6 липня 1995 року №265/95-ВР, ст.ст. 159, 160, 161, 162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію (м. Сміла, вул. Леніна, 76, код ЄДРПОУ 21367325) 1572 (одна тисяча пятсот сімдесят дві) грн. 50 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
В разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі, строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Е.С. Смілянець
Повний текст постанови виготовлений 3 лютого 2010 року.