
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
13 листопада 2018 року справа № 2340/4261/18 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви Міністерства внутрішніх справ України до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про оскарження дій державного виконавця, -
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось Міністерство внутрішніх справ України (вул. А. Богомольця, 10, м. Київ, 01601) з позовною заявою до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001), в якій просить:
- визнати протиправними дії щодо винесення постанови від 27.09.2018 про накладення штрафу у розмірі 5100 грн.;
- зобов’язати відповідача скасувати постанову від 27.09.2018 про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП №56784179.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що на виконання постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 24.04.2018 у справі №823/944/18 було затверджено висновок про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у сумі 318 000 грн. Листом №15/2-2950 від 08.08.2018 позивач надіслав вказану інформацію до органів виконавчої служби. Позивач повторно надіслав заяву про закінчення виконавчого провадження від 25.09.2018 №12/6-4559, проте отримав постанову про накладення штрафу ВП №56784179 від 27.09.2018 у сумі 5100 грн. Листом від 18.07.2018 повідомив державного виконавця Канцеделу О.О. про фактичне виконання судового рішення та прохання закрити виконавче провадження №56784179. Проте державний виконавець у постанові про накладення штрафу зазначає, що на день винесення постанови про накладення штрафу до нього не надходило документів, які підтверджують виконання рішення. Позивач вважає оскаржувану постанову протиправною, а факт невиконання ним рішення суду таким, що не відповідає дійсності.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з?ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно частини 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно частини 1 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016 рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Ухвалою суду від 29.10.2018 позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду, зокрема, доказів на підтвердження дати отримання постанови про накладення штрафу від 27.09.2018, а у разі пропуску десятиденного строку звернення до суду - заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску.
Позивач 12.11.2018 надав до суду копію супровідного листа №56784179/20.1/12 від 27.09.2018, з якої вбачається, що позивачем 08.10.2018 зареєстровано оскаржувану постанову за вх. №31439.
Таким чином, останнім днем десятиденного строку звернення позивача до суду є 18.10.2018.
З поштового конверту, в якому надійшла позовна заява, вбачається, що позивач подав її до відділення поштового зв’язку 18.10.2018.
Згідно частини 9 статті 120 Кодексу адміністративного судочинства України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.
Таким чином, позивач звернувся до суду в межах десятиденного строку звернення до суду, передбаченого пунктом 1 частини 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Згідно з частиною 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно зі статтею 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з пунктом 10 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд вважає, що заявлений позов є справою незначної складності, тому підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.
Згідно частини 1 статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.
Згідно частини 3 статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Згідно з частиною 2 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 4 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 162-163, 168, 171, 243, 248, 261, 287 КАС України,
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження у справі.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 22 листопада 2018 року о 14 год. 00 хв., що буде проводитись одноособово суддею Руденко А.В. у приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Повідомити учасників справи про дату, час і місце судового розгляду.
Повідомити учасників справи, що згідно частини 3 статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи.
Запропонувати відповідачу надіслати у строк до 21.11.2018 до суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини та докази надіслання їх копій позивачу.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2