ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.ПолтаваСправа № 2а-46544/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клочка К.І.
при секретарі Міщенка Р.В.
за участю:
представника позивача: Фищука В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
18 серпня 2009 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 3600,00 грн. та пені в сумі 180,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідачем було порушено вимоги ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, а саме в 2008 р. фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 не виконано нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у кількості 1 робоче місце, що має наслідком накладення адміністративно-господарських санкцій в сумі 3600 грн. 00 коп., та пені в звязку з порушенням терміну сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 180 грн. 00 коп.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач не зявився в судове засідання, хоча в справі наявні докази, що він був належним чином повідомлений про час та місце розгляду даної справи. Письмових заперечень проти позову до суду не надходило.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, та дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Згідно зі Звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік (форма № 10-ПІ), поданим відповідачем Полтавському обласному відділенню Фонду України соціального захисту інвалідів, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в цей період становила 8 осіб.
Частиною 1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 вищезазначеного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
На виконання вказаної норми відповідачем в поданому Звіті форми № 10-ПІ самостійно було обраховано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів та зазначено у кількості 1 такого робочого місця. Разом з тим, згідно цього ж Звіту, у відповідача в 2008 році працював один працівник, якому відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність протягом чотирьох місяців. При розрахунку позивачем заборгованості по сплаті адміністративно господарський санкцій та пені до уваги береться кількість осіб, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, що пропрацювали більше півроку. Тобто господарством не виконано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на 1 робоче місце.
Згідно листа Лохвицького районного центру зайнятості від 05 травня 2009 року № 222 інформація про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) за формою № 3-ПН з заповненням графи 15 (наявність вільних робочих місць для інвалідів) для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями від фізичної особи підприємця ОСОБА_1 в 2008 році не надходила.
Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації інвалідами права на трудову діяльність” від 23.02.2006 р. № 3483-IV, яким було внесено зміни до ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, згідно якої обов'язок працевлаштування інвалідів покладався на органи виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органи місцевого самоврядування, громадські організації інвалідів, а обов'язок підприємства щодо створення робочих місць для інвалідів не супроводжувався його обов'язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування. Натомість, тепер у ст. 18 вказаного Закону зазначено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу реалізується шляхом їх безпосереднього звернення на підприємства, установи, організації або до центру зайнятості. Вищевказані підприємства, установи організації згідно ч. 3 ст. 19 вказаного Закону самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, встановлених цим же Законом.
Доказів самостійного пошуку інвалідів для працевлаштування на виконання нормативу, встановленого Законом, відповідачем не надано.
Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 3600,00 грн., що підтверджується копією звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік за формою 10-ПІ № 2240 від 11 лютого 2009 року (середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу, осіб, складає 8 осіб, фонд оплати праці становить 57600 грн. (7200 : 2) х 1- 0 = 3600 грн.)
Частина 4 ст.20 Закону України № 875 зазначає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами та організаціями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого в ч.1 ст.19 цього закону.
В добровільному порядку сума заборгованості відповідачем не погашена.
Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України № 875 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої за повну суму недоїмки за весь її строк.
Загальна сума пені становить 180,00 грн. що підтверджується розрахунком суми позову. (3600 грн. х 0,04%) х 125 дн. = 180,00 грн.
Оскільки вказані суми так і не були сплачені відповідачем, то відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” дані суми можуть бути стягнуті в примусовому порядку за відповідним рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно було нараховано відповідачу адміністративно-господарські санкції та пеню за несплату цих санкцій, а позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 18, 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, п. 3 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. № 314, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи підприємця Сиса Лариси Антонівни про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, МФО НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 Полтавський акціонерний банк “Полтава - Банк”, код ЄДРПОУ НОМЕР_3) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36014, отримувач : УДК в Лохвицькому районі, Банк отримувача ГУДКУ в Полтавській області, рахунок 31218230700239, МФО 831019,ЄДРПОУ 34698605) адміністративно-господарські санкції у розмірі 3600 грн. 00 коп.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, МФО НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 Полтавський акціонерний банк “Полтава - Банк”, код ЄДРПОУ НОМЕР_3) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36014, отримувач : УДК в Лохвицькому районі, Банк отримувача ГУДКУ в Полтавській області, рахунок 31218230700239, МФО 831019, ЄДРПОУ 34698605) пеню у розмірі 180 грн. 00 коп.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 01 лютого 2010 року.
СуддяК.І. Клочко