Постанова № 7755841, 25.01.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.01.2010
Номер справи
2а-8031/09/9/0170
Номер документу
7755841
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.01.10Справа №2а-8031/09/9/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Цикуренко А.С., при секретарі Павленко Н.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Сакському районі Автономної Республіки Крим

до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в м. Саки АР Крим

про спонукання до виконання певних дій,

за участю представників:

від позивача - не зявився;

від відповідача - Кожухарь І.Г., довіреність № 1556 від 25.11.2008 року;

Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Сакському районі Автономної Республіки Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в м. Саки АР Крим суми не відшкодованих витрат на виплату та доставку пенсії за інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві за період з березня по червень 2009 року у розмірі 115598,81 грн.

Позивачем 19.10.2009 року до суду було надано клопотання про зменшення суми позовних вимог та стягнення з відповідача 112786, 12 грн. заборгованості. Клопотання обґрунтовано тим, що в період з 01.03.2009 року по 30.06.2009 року витрати на виплату та доставку пенсії по інвалідності потерпілому ОСОБА_1 у розмірі 2812,69 грн. були відшкодовані.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, 05.01.2010 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо.

Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача щодо зобовязання відповідача, який є також субєктом владних повноважень, прийняти до відшкодування витрати на виплату та доставку пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, суд зобовязаний встановити чи діяли позивач та відповідач на підставі закону, чи являються їх дії обґрунтованими, безсторонніми та добросовісними.

Матеріали справи свідчать про те, що позивач та відповідач в період з березня по червень 2009 року щомісячно підписували акти щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у звязку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

У звязку з виникненням неузгодженості між розрахунками УПФУ в Сакському районі АР Крим та виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Саки АРК до акту та списку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у звязку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, були складені таблиці розбіжностей, які не прийняті відповідачем до заліку.

Судом встановлено, що розбіжності в розмірі 115598,81 грн. виникли в результаті незгоди відповідача відшкодовувати виплату пенсії таким особам: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23., ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39., ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_1, ОСОБА_63

В ході вивчення матеріалів справи, зокрема актів звірки, а також таблиць розбіжностей за період з 01.03.2009 року по 30.06.2009 року, судом встановлено, що до загальної суми невідшкодованих витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 115598,81 грн. включені 9043,70 грн. основного розміру пенсії, у тому числі 67,44 грн. поштових витрат на її доставку, та 106555,11 грн. державної адресної допомоги, у тому числі 971,59 грн. поштових витрат на її виплату та доставку.

Проте, в ході судового розгляду позивач надав суду докази щодо частково відшкодування витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_1 у розмірі 2812,69 грн., з них 769,35 грн. становить основний розмір пенсії та 2043, 34 грн. державна адресна допомога.

Таким чином, загальна сума невідшкодованих витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.03.2009 року по 30.06.2009 року була зменшена до 112786, 12 грн., з них 8274,35 грн. становить основний розмір пенсії, у тому числі 67,44 грн. поштові витрати на її доставку, та 104511,77 грн. державна адресна допомога, у тому числі 971, 59 грн. поштових витрат на її доставку.

Що стосується позовних вимог щодо відшкодування суми витрат на виплату та доставку державної адресної допомоги за період з 01.03.2009 року по 30.06.2009 року у розмірі 104511,77 грн. таким пенсіонерам: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23., ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39., ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_1, ОСОБА_63, то суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII від 05.11.1991 року пенсійне забезпечення відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України.

Статтею 81 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 року непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.

Відповідно до Постанови КМУ від 26.03.2008 року № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" у п. 2 установлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

Але відповідно до ч.3 статті 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» N 1058-IV від 09.07.2003 року пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яка виплачується Пенсійним фондом України замість відповідача, призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

При цьому до страхових виплат, передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" адресна допомога, визначена Постановою КМУ від 26.03.2008 року № 265 не включається.

Отже суд приходить до висновку, що дія Постанови КМУ від 26.03.2008 року № 265 не розповсюджується на відповідача та на правовідносини між органами Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в частині відшкодування витрат з виплати адресної допомоги, оскільки такі додаткові державні гарантії громадянам передбачені лише Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який визначає обовязки саме органів Пенсійного фонду України.

Суд не бере до уваги доводи представника позивача що оскаржувана державна цільова допомога у даному випадку по суті є пенсією по інвалідності, включається до її основного розміру і повинна відшкодовуватися відповідачем на загальних підставах, оскільки з викладених вище норм чітко вбачається додатковий характер зазначених виплат.

Відповідно до п. 3 Порядку відшкодуванню підлягають пенсії, призначені відповідно до пунктів "а", "в", "г" статті 26, статей 37, 38, та пенсії, виплачені відповідно до статей 91, 92 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в разі настання страхових випадків, визначених Переліком обставин, за яких настає страховий випадок державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року N 1094.

Пунктом 4 Порядку визначаються суми, що підлягають відшкодуванню Фондом суми що виплачуються відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та інших нормативно-правових актів. Даний перелік є вичерпним, та «державна адресна допомога до пенсії» до нього не входить.

Суд зазначає, що адресна допомога не включається до основного розміру пенсії, так як безпосередньо Постановою КМУ від 26.03.2008 року № 265 визначено, що вона є додатковою допомогою до пенсії. Не відноситься адресна допомога також і до щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття.

Тобто, щомісячна державна адресна допомога є самостійним видом пенсійних виплат та виплачується пенсіонеру, крім інших видів виплат, у тому числі цільової допомоги на прожиття, з урахуванням приписів Постанови КМУ від 26.03.2008 року № 265.

Таким чином, судом встановлено, що відсутні як правові підстави, так і порядок відшкодування відповідачем суми адресної допомоги.З огляду на зазначене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо зобовязання прийняти до відшкодування та відшкодувати суму не відшкодованої державної адресної допомоги та поштових витрат її доставку за період з 01.03.2009 року по 30.06.2009 року у розмірі 106555, 11 грн. не підлягають задоволенню.

Крім того, позивачем були заявлені позовні вимоги щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсії за інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві за період з березня по червень 2009 року у розмірі 8274,35 грн. наступним особам ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_62, ОСОБА_63

Судом була перевірена наявність підстав для відшкодування УПФУ в Сакському районі АР Крим витрат на виплату пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у звязку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання зазначеним вище особам та встановлено наступне.

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_2 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 15.02.1993 року, згідно з яким він 12 лютого 1993 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався на Джизакській дистанції шляху Республіки Узбекистан (а.с. 49-51, т. І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії 12-АС № 111171 від 19.12.1996 року, довідки серії МСЕ № 017650 від 13.01.2004 року, довідки серії КР-12-05 № 035106 від 28.11.2006 року ОСОБА_2 встановлена друга група інвалідності(а.с.54-59, т. І).

Матеріали справи свідчать про те, що 15.07.1993 року ОСОБА_2 до Комісії по призначенню пенсії Зарбдорської районної ради народних депутатів Джизакської області Узбекської РСР була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.45, т. І).

Після переїзду на територію України заява про перерахунок пенсії по інвалідності 28.02.1997 року була надана ОСОБА_2 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим(а.с.46, т. І).

Розпорядженням Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим від 13.05.1997 року ОСОБА_2 був зроблений перерахунок пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві(а.с.47, т. І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_3 є акт про нещасний випадок на виробництві № 8 від 15.08.1989 року, згідно з яким він 08 серпня 1989 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в с. Кірсадак Янгіюльського району Ташкентської області Узбекської РСР (а.с.63-65, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії Б № 009690 від 12.12.1989 року, довідки серії ВТЭ-10 № 085894 від 01.01.1993 року довідки № 015763 від 01.01.1994 року ОСОБА_3 встановлена третя група інвалідності (а.с.66,70-71, 75-76, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 26.12.1989 року ОСОБА_3 до Комісії по призначенню пенсії Янгіюльської районної ради народних депутатів Ташкентської області Узбекської РСР була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.61, т.І).

Після переїзду на територію України заява про перерахунок пенсії по інвалідності була надана ОСОБА_3 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим.

Розпорядженням Управління ПФУ Янгіюльського району Ташкентської області Узбекської РСР від 01.01.1993 року ОСОБА_3 була призначена пенсія по інвалідності (а.с.60, т. І), Розпорядженням Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим від 23.02.1994 року ОСОБА_3 був зроблений перерахунок пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.68, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_4 є акт про нещасний випадок на виробництві від 30.07.1994 року, згідно з яким вона 30 липня 1994 року отримала трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м.Гафуров Ленінабадської області Таджикської РСР (а.с.84-88, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки від 16.12.1995 року, довідки №4064 від 18.12.1996 року, довідки серії 12-АС № 131644 від 18.01.1998 року, довідки серії КР-1 №007910 від 15.02.2006 року ОСОБА_4 встановлена третя група інвалідності (а.с.82-83,91-96, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 14.02.1995 року ОСОБА_4 до Комісії по призначенню пенсії Ходжитської районної ради народних депутатів Ленінабадської області Таджикської РСР була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.81, т.І).

Після переїзду на територію України заява про перерахунок пенсії по інвалідності була надана ОСОБА_4 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим.

Розпорядженням Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим від 28.12.1996 року ОСОБА_4 був зроблений перерахунок пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.89, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_5 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 18.03.1978 року, згідно з яким він 17 березня 1978 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. Прокопьєвськ Кемеровської області (а.с.104-107, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії ВТЭ-109 № 035863 від 17.07.1978 року, довідки серії ВТЭ-135 від 17.07.1979 року, а також довідки-атестату від 28.02.1985 року ОСОБА_5 встановлена третя група інвалідності (а.с.108-112, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 20.07.1978 року ОСОБА_5 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Центральної районної ради народних депутатів м. Прокопьєвськ Кемеровської області була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.98, т.І).

Після переїзду на територію України заява про перерахунок пенсії по інвалідності була надана ОСОБА_5 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим.

Розпорядженням Управління ПФУ Центрального району м. Прокопьєвськ Кемеровської області від 04.10.1978 року ОСОБА_5 була призначена пенсія по інвалідності (а.с.97, т. І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_6 є акт про нещасний випадок на виробництві № 10 від 14.02.1989 року, згідно з яким він 25 грудня 1988 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. Ангрен Середньочирчикського району Ташкентської області Узбекської РСР (а.с.121-123, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії Г № 272010 від 13.12.2989 року, довідки серії ВТЭ-10 № 090835 від 19.12.1992 року, довідки серії МСЕ № 016532 від 26.01.2000 року ОСОБА_6 встановлена третя група інвалідності (а.с.124-125, 132-134, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 12.07.1989 року ОСОБА_6 до Комісії по призначенню пенсії Середньочирчикської районної ради народних депутатів Ташкентської області Узбекської РСР була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.115, т.І).

Після отримання громадянства України заява про перерахунок пенсії по інвалідності була надана ОСОБА_6 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим.

Розпорядженням Управління ПФУ Середньочирчикського району Ташкентської області Узбекської РСР від 30.06.1989 року ОСОБА_6 була призначена пенсія по інвалідності (а.с.114, т. І), Розпорядженням Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим від 28.03.1991 року ОСОБА_6 був зроблений перерахунок пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.127, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_7 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 16.03.1995 року, згідно з яким він 13.03.1995 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. Магнітогорськ Челябінської області Російської Федерації (а.с.140-143, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії МСЕ № 089916 від 12.10.1996, довідки серії 12-АС № 108929 від 01.11.1997 року, довідки серії КР -12-05 № 001629 від 12.04.2006 року ОСОБА_7 встановлена третя група інвалідності (а.с.144-149, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що ОСОБА_7. до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим 10.01.1996 року була подана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.135, т. І).

Розпорядженням Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим від 21.03.1996 року ОСОБА_7 була призначена пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.136, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_8 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 12.03.1985 року, згідно з яким він 12 березня 1985 року отримав трудове каліцтво внаслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. Краснопольє, Могилівської області (а.с.156-159, т.І).

Згідно з витягом з акту огляду у МСЕК до довідки серії МСЕ № 028945 від 03.05.1993року ОСОБА_8 встановлена третя група інвалідності (а.с.160-161, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 04.06.1993 року ОСОБА_8 до Комісії по призначенню пенсії Сакської районної ради народних депутатів АР Крим була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.154, т.І).

Згідно з протоколом засідання комісії по призначенню пенсії Сакської районної ради народних депутатів АР Крим від 26.07.1993 року ОСОБА_8 була призначена пенсія по інвалідності (а.с.150, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_9 є акт про нещасний випадок на виробництві № 5/58 від 31.03.1988 року, згідно з яким він 24 березня 1988 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався с. Красногорське Тургайської області Казахської РСР (а.с.171-174, т. І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки № 234814 від 21.06.1988 року, довідки серії МСЭ 3-12 НК № 015561 від 24.04.2005 року ОСОБА_9 встановлена третя група інвалідності (а.с.175-178, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 11.07.1988 року ОСОБА_9 до Комісії по призначенню пенсії Целінного горно-хімічного комбінату Тургайської області Казахської РСР була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.169, т.І).

Після переїзду на територію України заява про перерахунок пенсії по інвалідності була надана ОСОБА_9 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим.

Розпорядженням Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим від 24.06.1989 року ОСОБА_9 призначена пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.168, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_10 є акт про нещасний випадок на виробництві № 12-2/6 від 13.11.1996 року, згідно з яким він 05 листопада 1996 року отримав трудове каліцтво внаслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в смт. Каменоломня Євпаторійського району АР Крим (а.с.186-188, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії 12-АС № 129437 від 22.05.1997 року, довідки серії МСЕ № 016013 від 18.06.2001 року ОСОБА_10 встановлена третя група інвалідності (а.с.190-192, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 13.06.1997 року ОСОБА_10 до Комісії по призначенню пенсії була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.180, т.І).

Згідно з протоколом № 3/93 Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим від 13.11.1997 року ОСОБА_10 була призначена пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.179, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_11 є акт про нещасний випадок на виробництві від 12.10.1994 року, згідно з яким він 07 серпня 1994 року отримав трудове каліцтво внаслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м.Гафуров Ленінабадської області Таджикської РСР (а.с.200-201, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки № 5761 від 05.02.1997 року, довідки серії КР-1 № 001696 від 23.06.2005 року, довідки серії КР-2007 № 019467 від 20.11.2007 року ОСОБА_11 встановлена друга група інвалідності (а.с.202-203, 207-210, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 12.12.1994 року ОСОБА_11 до Комісії по призначенню пенсії була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.197, т.І).

Після переїзду на територію України заява про перерахунок пенсії по інвалідності була надана ОСОБА_11 до Комісії по призначенню пенсії при виконавчому комітеті Сакської районної ради народних депутатів АР Крим.

Згідно з протоколом № 88/2 від 19.12.1994 року ОСОБА_11 була призначена пенсія по інвалідності (а.с.193, т. І), Розпорядженням Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим № 313423 від 16.10.1997 року ОСОБА_11 був зроблений перерахунок пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.204, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_12 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 13.03.1988 року, згідно з яким він 12 березня 1988 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. Владивосток Російської РФСР (а.с.216-218, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії ВТЭ-15 № 018493 від 12.12.1989 року, довідки серії 12-АС № 113698від 20.10.1997 року ОСОБА_12 встановлена друга група інвалідності (а.с.219-220, 222-223, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що 17.05.1989 року ОСОБА_12 до Комісії по призначенню пенсії була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.215, т.І).

На підставі протоколу-подання № 560 від 18.05.1989 року ОСОБА_12 була призначена пенсія (а.с.211, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_13 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 24.11.1983 року, згідно з яким 23 листопада 1983 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в с. Джамбай Джамбайського району Самаркандської області Узбекської РСР (а.с.232-235, т.І).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії А № 356896 від 18.09.1985 року, довідки серії А № 429575 від 29.10.1986 року, довідки серії А № 438624 від 10.10.1987 року, довідки серії Г № 109605 від 03.03.1990 року, довідки серії МСЕ № 084608 від 23.03.1995 року ОСОБА_13 встановлена друга група інвалідності (а.с.236-239, 241-244, т.І).

Матеріали справи свідчать про те, що у грудні 1984 року ОСОБА_13 до Комісії по призначенню пенсії Джамбайської районної ради народних депутатів Самаркандської області Узбекської РСР була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.226, т.І).

Розпорядженням Управління ПФУ Джамбайського району Самаркандської області Узбекської РСР від 22.10.1987 року ОСОБА_13 була призначена надбавка до пенсії по інвалідності (а.с.225, т. І).

Після переїзду на територію України матеріали пенсійної справи ОСОБА_13 були передані до Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим (а.с.240, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_14 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 09.12.1992 року, згідно з яким він 04 грудня 1992 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в с. Уютне Автономної Республіки Крим(а.с.2-4, т.ІІ).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії МСЕ № 100530 від 20.05.1993 року, довідки серії МСЕ № 089051 від 30.05.1995 року ОСОБА_14 встановлена третя група інвалідності (а.с.5-8, т.ІІ).

Матеріали справи свідчать про те, що 20.07.1993 року ОСОБА_14 до Комісії по призначенню пенсії Сакської районної ради народних депутатів АР Крим була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.1, т.ІІ).

На підставі протоколуподання № 174/5 від 30.07.1993 року ОСОБА_14 була призначена пенсія по інвалідності (а.с.245, т.І).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_15 є акт про нещасний випадок на виробництві № 30 від 23.05.1975 року, згідно з яким він 22.05.1975 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. Дубровиці Рівненської області Української РСР (а.с.2-4, т.ІІ).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії к-73 № 099434 від 27.02.1979 року, довідки серії МСЕ -25ВВ № 011567 від 30.10.1997 року ОСОБА_15 встановлена третя група інвалідності (а.с.13, 17-18, т.ІІ).

Матеріали справи свідчать про те, що 16.05.1979 року ОСОБА_15 до Комісії по призначенню пенсії Сарненської районної ради народних депутатів Рівненської області була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.9, т.ІІ).

На підставі протоколу № 6/125 від 18.12.1997 року ОСОБА_15 Управлінням ПФУ в Сакському районі АР Крим був зроблений перерахунок пенсії по інвалідності (а.с.14, т.ІІ).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_16 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 25.11.1983 року, згідно з яким він 24.11.1983 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. Караганда Казахської РСР (а.с.20-22, т.ІІ).

Згідно з витягом з акту огляду у МСЕК до довідки серії МСЕ № 048279 від 18.01.2000 року, ОСОБА_16 встановлена третя група інвалідності (а.с.23-24, т.ІІ).

Матеріали справи свідчать про те, що 13.06.2000 року ОСОБА_16 до Управління соціального захисту населення Сакської районної державної адміністрації АР Крим була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.19, т.ІІ).

На підставі протоколу № 1/22 від 07.07.2000 року ОСОБА_16 Управлінням ПФУ в Сакському районі АР Крим було призначено пенсію по інвалідності (а.с.25, т.ІІ).

Підставою для призначення пенсії ОСОБА_17 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 28.08.1996 року, згідно з яким 21.08.1996 року ОСОБА_64 (чоловік ОСОБА_17) отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, в результаті якого помер. Нещасний випадок стався в м. Джизак Джизакської області Узбекської РСР (а.с.29-30, т.ІІ).

В матеріалах справи наявне свідоцтво про смерть ОСОБА_64 (переклад) (а.с.32-33, т.ІІ).

Матеріали справи свідчать про те, що ОСОБА_17 до Комісії по призначенню пенсії Джизакської районної ради народних депутатів Узбекської РСР була надана заява про призначення пенсії у звязку з втратою годувальника, що помер внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.28, т.ІІ).

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Відповідно до подання адміністрації та комітету профсоюзу Малого підприємства «Аланга» ОСОБА_17 отримує пенсію по у звязку з втратою годувальника на неповнолітнього сина ОСОБА_65, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.26, т.ІІ).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_18 є рішення Сакського районного суду від 27.11.2003 року, яким визнано, що ОСОБА_18 отримав трудове каліцтво на виробництві, знаходячись у трудових відносинах з МАП «Колос», виконуючи роботу по ремонту каменерізної машини в Наумовському родовищі пилового вапняку 20.08.2001 року (а.с.38-39, т.ІІ).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки серії МСЕ № 019220 від 28.12.2001 року, довідки серії МСЕ № 009449 від 13.01.2004 року, довідки серії КР-2007 № 016274 від 23.10.2007 року ОСОБА_18 встановлена третя група інвалідності (а.с.41-46, т.ІІ).

Матеріали справи свідчать про те, що 22.03.2002 року ОСОБА_18 до відділу пенсійного забезпечення Управління ПФУ в Сакському районі АР Крим була надана заява про призначення пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві (а.с.34, т.ІІ).

На підставі протоколу № 169869 від 04.04.2002 року ОСОБА_18 Управлінням ПФУ в Сакському районі АР Крим було призначено пенсію по інвалідності (а.с.40, т.ІІ).

Підставою для призначення пенсії ОСОБА_63 є акт про нещасний випадок на виробництві № 1 від 13.11.2008 року, згідно з яким 29.09.2008 року ОСОБА_66 (чоловік ОСОБА_63) отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, в результаті якого помер. Нещасний випадок стався в с. Уютне Сакського району АР Крим (а.с.140-146, т.ІІІ).

В матеріалах справи наявна копія свідоцтва про смерть ОСОБА_66 від 01.10.2008 року (а.с.139, т.ІІІ).

Підставою для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_62 є акт про нещасний випадок на виробництві № 70 від 05.10.1988 року, згідно з яким він 05.10.1988 року отримав трудове каліцтво в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався в м. НавоіУзбекської РСР (а.с.131-133, т.ІІІ).

Згідно з витягами з актів огляду у МСЕК до довідки № 254440 від 12.04.1989 року, довідки серії А № 244738 від 26.02.1993 року, ОСОБА_62 встановлена третя група інвалідності (а.с.134-137, т.ІІІ).

Судом встановлено, що не прийняті до заліку витрати на виплату пенсій ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_62, ОСОБА_63 не були включені відповідачем до Актів щомісячної звірки у звязку з тим, що:

- у відповідача відсутні особові справи потерпілих, а також акт про нещасний випадок на виробництві, яких призвів до інвалідності, що є підставою для відмови у розумінні ч. 2 ст. 7 Закону України «Про страхові тарифи на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві й професійному захворюванні, які спричинили втрату працездатності»;

- відшкодування шкоди відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», ст. 2 Угоди, ратифікованої Верховною Радою України 06.10.1995р., встановлено, що відшкодування шкоди потерпілим провадиться роботодавцем сторони, законодавство якого поширювалося на працівника під час одержання шкоди або іншого ушкодження здоровя, смерті.

Відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі по тексту - Закон) Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України зобов'язаний відшкодувати шкоду, заподіяну працівнику внаслідок ушкодження його здоров'я.

У частині 4 статті 26 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлено, що якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між страховиками виник спір щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернулася застрахована особа. При цьому неналежний страховик має право звернутися до належного страховика щодо відшкодування понесених ним витрат.

Враховуючи те, що пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання є наслідком страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, належним страховиком, тим, хто має надавати застрахованій особі матеріальну допомогу чи соціальні послуги відповідно до статті 25 Основ, є Фонд соціального страхування від нещасних випадків.

За змістом частини 2 статті 2 Закону особи, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків, мають право на забезпечення по страхуванню від нещасного випадку відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 3 розділу XI (Прикінцеві положення) Закону відшкодування шкоди, медична, професійна та соціальна реабілітація провадяться Фондом соціального страхування від нещасних випадків також зазначеним у статті 8 цього Закону особам, які потерпіли до набрання ним чинності та мали право на зазначені страхові виплати і соціальні послуги.

Суд враховує, що обовязок Фонду відшкодовувати витрати позивачу, повязані з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, навіть при відсутності особових справ в розпорядженні виконавчої дирекції фонду прямо передбачений Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 2272-IIІ від 22.02.2001 року.

Відповідно до частини 2 статті 7 Закону передбачено, що Фонд сплачує страхові виплати та надає соціальні послуги працівникам (членам їх сімей), які потерпіли на виробництві до 1 квітня 2001 року, з того часу, коли відповідні підприємства передали в установленому порядку Фонду документи, що підтверджують право цих працівників (членів їх сімей) на такі страхові виплати та соціальні послуги, або коли таке право встановлено в судовому порядку.

Потерпілі, документи яких не передані до Фонду, продовжують отримувати належні виплати та соціальні послуги від свого роботодавця, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України. При цьому кошти, виплачені потерпілим страхувальником, зараховуються Фондом у рахунок їхніх страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а між страховиками з інших видів страхування і Фондом в подальшому відбуваються відповідні розрахунки.

Будь-якими іншими законодавчими актами не передбачена необхідність отримання органами Пенсійного фонду України ще додаткових документів для виплати пенсії по інвалідності, крім акту про нещасний випадок, трудової книжки, довідки МСЕК, тому всі витрати, які понесені позивачем у звязку з виплатою таких пенсій являються обґрунтованими, тому вони підлягають відшкодуванню відповідачем.

Крім того, посилання позивача та відповідача на Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України та Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 4 березня 2003 р. № 5-4/4, являється необґрунтованим.

Пунктами 6 та 7 Порядку визначено, що Головні управління Пенсійного фонду та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підставі акта щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, узагальнюють і узгоджують довідку про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, та до 20 числа місяця, наступного за звітним, подають її відповідно до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на підставі довідки про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, на централізованому рівні до 25 числа місяця, наступного за звітним, перераховує відповідні кошти Пенсійному фонду.

Отже, відповідно до вимог Порядку, Фонд соціального страхування від нещасних випадків перераховує кошти Пенсійному Фонду України на підставі даних, що зазначені в акті щомісячної звірки.

Суд зазначає, що зазначений Порядок не врегульовує спірних відносин, які виникли у даному випадку, оскільки встановлене ним правило підписання актів звірки розрахунків розраховано на відсутність спору.

У разі незгоди на підписання актів з боку Фонду соціального страхування від нещасних випадків вимоги про стягнення мають вирішуватись у судовому порядку в судах адміністративної юрисдикції, тому позивач обґрунтовано звернувся до Окружного адміністративного суду АРК для вирішення спірних відносин.

Відповідно до вимог Закону Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України зобов'язаний відшкодувати шкоду, заподіяну працівнику внаслідок ушкодження його здоров'я.

Механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які призначені особам, що застраховані згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (крім осіб, зазначених у пункті 2 статті 8 цього Закону), у тому числі добровільно застраховані, та потерпілим особам, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків, визначено Порядком відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України, правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 4 березня 2003 року N 5-4/4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 травня 2003 р. за N 376/7697.

Виплата пенсій, відповідно до статті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII від 05.11.1991 року здійснюється з коштів Пенсійного фонду України, який формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.

Таким чином, відповідач повинен відшкодувати понесені позивачем витрати на виплату та доставку основного розміру пенсії по інвалідності ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_62, ОСОБА_63 за період з 01.03.2009 року по 30.06.2009 року у розмірі 8274,35 грн., тому позовні вимоги в цій частині належить задовольнити.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 26.01.2010 року.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити частково.

2.Стягнути з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні в м. Саки АР Крим (96500, АР Крим, м. Саки, вул. Курортна,4; ЄДРПОУ 06010261 у Відділенні Державного казначейства України, МФО 824026) на користь Управління Пенсійного фонду України в Сакському районі Автономної Республіки Крим (96500, АР Крим, м. Саки, вул. Будівельна, 6а, р/р № 2560101468202в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України, м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 22300346) суми не відшкодованих витрат на виплату та доставку пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у звязку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання в розмірі 8274,35 грн.

3.У задоволенні позову в іншій частині - відмовити.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Цикуренко А.С.