Постанова № 7730829, 26.01.2010, Київський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
26.01.2010
Номер справи
6/147
Номер документу
7730829
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8                                                            т. (044) 278-46-14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.01.2010                                                                                           № 6/147

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:          Ропій Л.М.

суддів:           Кондратової І.Д.

при секретарі:           

За участю представників:

від прокуратури - не з’явились, про час і місце судового розгляду повідомлені належно

від позивача -не з’явились, про час і місце судового розгляду повідомлені належно

від відповідача - не з’явились, про час і місце судового розгляду повідомлені належно

від третьої особи - не з’явились, про час і місце судового розгляду повідомлені належно

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Прокурор Варвинського району

на рішення Господарського суду м.Києва від 10.11.2009

у справі № 6/147 (суддя

за позовом                               Прокурор Варвинського району

до                                                   Сільськогосподарське ТОВ "Дружба-Нова"

третя особа позивача           Варвинська селищна рада

          

про                                                   стягнення 39099,90 грн.

ВСТАНОВИВ:

Прокурором Варинського району Чернігівської області в інтересах держави в особі Варвинської районної державної адміністрації заявлений позов про стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Дружба-Нова” (надалі відповідач) заборгованості з орендної плати за договорами оренди земельних ділянок №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р. загалом на суму 39099,90 грн. Позовні вимоги обґрунтовані приписами статей 4, 13 Закону України „Про оренду землі”, статті 526 Цивільного кодексу України з огляду на те, що відповідач заборгував орендну плату за надані в оренду земельні ділянки згідно згаданих договорів загалом на суму 39099,90 грн.

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 10.11.2009 року у даній справі у задоволенні позовних вимог відмовлено в повному обсязі. Рішення суду мотивоване приписами статей 2, 14 Закону України „Про систему оподаткування”, статті 13 Закону України „Про плату за землю” з огляду на те, що СТОВ „Дружба –Нова” було платником фіксованого сільськогосподарського податку, подавало до Варвинської МДПІ податкові розрахунки фіксованого сільськогосподарського податку і здійснювало свою господарську діяльність відповідно до вимог Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок”. Зважаючи на вимоги ч. 4 статті 9 згаданого Закону для сільськогосподарських товаровиробників –платників фіксованого сільськогосподарського податку зупинено дію певних законодавчих актів України та їх окремих норм з питання оподаткування, зокрема, Закону України „Про плату за землю”, а фіксований сільськогосподарський податок згідно п. 19 ч. 1 статті 14 Закону „Про систему оподаткування” належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) і сплачується в рахунок, зокрема, плати (податку) за землю, суд І інстанції дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

Прокурор Варинського району Чернігівської області не погоджуючись із рішенням Господарського суду Чернігівської області від 10.11.2009 року у цій справі просить його скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги про стягнення з відповідача 39099,90 грн. заборгованості з орендної плати за договорами оренди земельних ділянок №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р.

Апеляційне подання обґрунтоване наступним:

- прокурор наголошує на тому, що судом першої інстанції було невірно застосовано норми статті 1 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” та п.8 ч.1 статті 14 Закону України „Про систему оподаткування”, та зауважує на тому, що платники фіксованого сільськогосподарського податку не звільняються від виконання ними договірних зобов’язань зі сплати орендної плати.

- при цьому, прокурор звертає увагу на тому, що орендна плата повинна сплачуватись відповідачем на загальних підставах на виконання укладених договорів оренди.

- зауважує на приписах статті 21 Закону України „Про оренду землі” згідно якої і був визначений розмір орендної плати в договорах оренди, а Варвинська селищна рада надала довідку на підтвердження розміру несплаченої орендної плати з боку відповідача.

- посилаючись на вимоги статті 4 Закону України „Про оренду землі” та п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, прокурор наголошує на тому, що органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах є Варвинска районна державна адміністрація, як орендодавець за договорами оренди, укладеними із відповідачем.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 4.12.2009 року було прийнято апеляційне подання Прокурор Варинського району Чернігівської області до провадження та призначено розгляд справи на 5.01.2010р.

Розпорядженням Голови Київського апеляційного господарського суду № 01-23/1/2 від 4.01.2009р. „Про зміну складу колегії суддів”, в зв’язку з виробничою необхідністю (відпусткою судді Кондратової І.Д.) було доручено розгляд апеляційної скарги у справі № 6\147 колегії суддів у складі: Ропій Л.М. - головуючий суддя, суддів Калатай Н.Ф., Попікової О.В.

У судовому засіданні 5.01.2010 року присутній представник відповідача надав відзив на апеляційне подання та усно заперечував проти доводів апеляційного подання та просив відмовити в його задоволенні, а рішення суду першої інстанції просив залишити без змін з мотивів у ньому викладених.

Представники Прокуратури, позивача та третьої особи у судове засідання не з’явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належно.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 5.01.2010р. розгляд справи було відкладено на 26.01.2010р.

Розпорядженням Голови Київського апеляційного господарського суду № 01-23/1/4 від 25.01.2009р. „Про зміну складу колегії суддів”, в зв’язку з виробничою необхідністю (виходом з відпустки судді Кондратової І.Д.) було доручено розгляд апеляційної скарги у справі № 6\147 колегії суддів у складі: Ропій Л.М. - головуючий суддя, суддів Кондратової І.Д., Попікової О.В.

У судове засідання 26.01.2010р. представники сторін не з’явились, заяв чи клопотань до канцелярії суду не надходило, про час і місце розгляду справи повідомлені належно. Від Варвинської селищної ради 28.01.2010р. надійшла заява, у якій остання просила розглядати справу без її участі.

Розглянувши апеляційне подання, перевіривши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, враховуючи доводи заперечень на апеляційне подання, письмові пояснення сторін, колегія суддів встановила наступне:

Відповідно до статті 101 Господарського процесуального кодексу України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу, також апеляційний господарський суд не зв’язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення господарського суду у повному обсязі.

Як було встановлено під час судового розгляду в суді І інстанції та підтверджується матеріалами справи, між орендарем- СТОВ „Дружба–Нова” та орендодавцем -Варвинською райдержадміністрацією укладені договори оренди земельних ділянок №0407849000580 від 26.09.2007р. та №0407849000583 від 14.11.2007р., які знаходяться на території Варвинської селищної ради.

СТОВ „Дружба–Нова” зареєстровано як суб’єкт підприємницької діяльності –юридична особа Варвинською районною державною адміністрацією 07.02.2001р., та як платник фіксованого сільськогосподарського податку, згідно довідки Варвинської міжрайонної державної податкової інспекції №389/10/24-010 від 13.05.2005р.

Згідно довідки Варвинської міжрайонної державної податкової інспекції №16964/10/19-010 від 06.11.2009р. у СТОВ „Дружба–Нова” станом на 05.11.2009р. відповідно до даних особових рахунків не має заборгованості із сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) у значені, встановленому у п. 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000р.

Предмет позову у даній справі складає вимога про стягнення з СТОВ „Дружба-Нова” заборгованості з орендної плати за договорами оренди земельних ділянок №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р. загалом на суму 39099,90 грн.

Як вбачається з наявних у матеріалах справи договорів оренди земельних ділянок, а саме: договору від 26.09.2007р. за № 0407849000580, орендодавець – Варвинська районна державна адміністрація надає, а орендар – СТОВ „Дружба-Нова” приймає в строкове платне користування земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Варвинської селищної ради. В оренду передаються земельні ділянки загальною площею 13,05 га, нормативна грошова оцінка яких становить 130032,94 грн. (п.2.1,2.4 згаданого договору). Договір укладено на 10 років.

При цьому, сторони погодили розмір орендної плати, а саме: орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі і складає 1300,33 грн. на рік, що складає 1 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок (п.4.1. договору) та порядок сплати орендної плати – орендна плата вноситься орендарем на рахунок Варвинської селищної ради, отримувач місцевий бюджет Варвинської селищної ради в терміни визначені законодавством.

До матеріалів справи залучено акт приймання-передачі земельної ділянки від 2.08.2007р. та розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки державної власності наданої в оренду СТОВ „Дружба-Нова” грошова оцінка якої проведена на 20.07.2007р. (підписано та скріплено печатками орендодавця та орендаря)

Згідно умов договору оренди земельної ділянки № 0407849000583 від 14.11.2007р. орендодавець – Варвинська районна державна адміністрація надає, а орендар – СТОВ „Дружба-Нова” приймає в строкове платне користування земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Варвинської селищної ради. В оренду передаються земельні ділянки загальною площею 230,28 га, нормативна грошова оцінка яких становить 2035897,50 грн. (п.2.1,2.4 згаданого договору). Договір укладено на 10 років.

При цьому, сторони погодили розмір орендної плати, а саме: орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі і складає 20358,98 грн. на рік, що складає 1 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок (п.4.1. договору) та порядок сплати орендної плати – орендна плата вноситься орендарем на рахунок Варвинської селищної ради, отримувач місцевий бюджет Варвинської селищної ради в терміни визначені законодавством.

До матеріалів справи залучено акт приймання-передачі земельної ділянки від 3.09.2007р. та розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки державної власності наданої в оренду СТОВ „Дружба-Нова” грошова оцінка якої проведена на 3.09.2007р. (підписано та скріплено печатками орендодавця та орендаря)

Суд І інстанції відмовляючи у задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача 39099,90 грн. заборгованості з орендної плати за договорами оренди земельних ділянок №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р., посилається на те, що оскільки відповідач є платником фіксованого сільськогосподарського податку, для яких зупинено дію певних законодавчих актів України та їх окремих норм з питання оподаткування, зокрема, Закону України „Про плату за землю”, а фіксований сільськогосподарський податок згідно п. 19 ч. 1 статті 14 Закону „Про систему оподаткування” належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) і сплачується в рахунок, зокрема, плати (податку) за землю, він звільняється від сплати орендної плати.

Апеляційна інстанція не може погодитьсь з таким висновком з огляду на наступне:

Правові засади оренди землі визначені, зокрема, статтею 2 Закону України "Про оренду землі". За приписами вказаної норми, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Закон України "Про плату за землю" розрізняє поняття "земельний податок" та "орендна плата", а також чітко окреслює коло суб'єктів, які сплачують орендну плату або земельний податок (ст. ст. 1, 2 Закону). Договір оренди земельної ділянки, укладений сторонами, є цивільно-правовим договором. Він укладався, хоча і із суб'єктом владних повноважень, проте на підставі вільного волевиявлення сторін. Його укладання, зміна та виконання ґрунтуються на нормах цивільного та спеціального законодавства.

Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України "Про оренду землі" (в редакції на момент існування спірних правовідносин) надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою за розмір земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю", та перевищувати 10 відсотків їх нормативної грошової оцінки; у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати. Розмір, форма та строки внесення орендної плати, відповідно до частини другої статті 21 Закону України "Про оренду землі", встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, що відрізняється від земельного податку стосовно того, що розмір, порядок та умови сплати податку на землю визначається Законом України "Про плату за землю".

Слід врахувати, що згідно статті 20 Закону України "Про плату за землю", п. 8 ч. 1 статті 14 Закону України "Про систему оподаткування", у випадку коли орендодавцем землі виступає відповідна місцева рада, то орендар, уклавши з нею договір на оренду землі, самостійно сплачує орендну плату за землю до місцевого бюджету.

Беззаперечним є те, що орендодавець за умовами п. 9.1 укладених договорів №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р. має право вимагати своєчасного внесення орендної плати. Разом з тим, у пункті 4.2 договору сторони погодили сплату орендної плати на відповідний рахунок Варвинської селищної ради у УДК в Чернігівській області, отримувач – місцевий бюджет Варвинської селищної ради.

Судом І інстанції встановлено, що СТОВ „Дружба –Нова” було платником фіксованого сільськогосподарського податку, подавало до Варвинської МДПІ податкові розрахунки фіксованого сільськогосподарського податку і здійснювало свою господарську діяльність відповідно до вимог Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок”, яким згідно з ч. 4 статті 9 згаданого Закону для сільськогосподарських товаровиробників –платників фіксованого сільськогосподарського податку зупинено дію певних законодавчих актів України та їх окремих норм з питання оподаткування, зокрема, Закону України „Про плату за землю”.

Однак, наведені обставини не можуть визнаватись правовою підставою для звільнення останнього від сплати заборгованості з орендної плати за договорами оренди земельних ділянок №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р. з огляду на наступне:

Законом України від 25.03.2005 року N 2505-ІУ "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" внесено зміни до Закону України від 25.06.91 року N 1251-XII "Про систему оподаткування" із змінами і доповненнями, Закону України від 03.07.92 року N 2535-XII "Про плату за землю" із змінами і доповненнями, Закону України від 06.10.98 року N 161-XIV "Про оренду землі" (в редакції Закону України від 02.10.2003 року N 1211-IV із змінами і доповненнями).

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) віднесено орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності (редакція з 01.04.2005 року).

Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове, платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Статтею 5 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право користування земельною ділянкою.

Відповідно до статті 13 Закону "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно із статтею 18 згаданого Закону договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Відповідно до статті 21 Закону "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю".

Згідно із статтею 14 Закону „Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями, подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Підставою для нарахування земельного податку, як визначено статтею 13 Закону України "Про плату за землю" є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

При цьому власники землі та землекористувачі, як визначено статтею 15 Закону „Про плату за землю”, сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки (стаття 124 Земельного кодексу України від 25.10.2001 року N 2768-III зі змінами та доповненнями).

Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, а право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону (ст. ст. 126, 124 Земельного кодексу).

Отже, хоча з 01.04.2005 року орендна плата визнана обов'язковим загальнодержавним платежем, а строки сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності відповідно до статті 21 Закону України "Про оренду землі" встановлюються Законом України "Про плату за землю" а не за згодою сторін договором оренди, однак дія згаданого Закону України „Про оренду землі” не припинена для платників фіксованого сільськогосподарського податку, що не звільняє відповідача від сплати орендної плати за земельні ділянки, яку відповідач – орендар, повинен сплачувати орендодавцю за користування наданими в оренду земельними ділянками, розмір якої визначений в договорах №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р.

Окрім цього слід зауважити наступне:

Згідно з вимогами статті 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахування вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними та умови, які є обов'язковими відповідно актів цивільного законодавства.

Згідно з статтею 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

За змістом статті 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином, відповідно до умов договору, одностороння відмова від виконання зобов'язання або зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором чи законом.

Згідно приписів статті 96 Земельного кодексу України, землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Як встановлено під час апеляційного провадження, внаслідок неналежного виконання відповідачем обов'язку за договорами №0407849000583 від 14.11.2007р. та №0407849000580 від 26.09.2007р. щодо сплати орендної плати у останнього утворилась заборгованість в розмірі 39099,90 грн., а саме: за договором №0407849000580 від 26.09.2007р. заборгованість за період з 26.09.2007р. по 1.09.2009р. на суму 2510,35 грн.; за договором №0407849000583 від 14.11.2007р. заборгованість за період з 14.11.2007р. по 1.09.2009р. на суму 36589,55 грн., що підтверджується залученими до матеріалів справи листом від 4.09.2009р. № 2-10\946 Варвинської селищної ради (на рахунок якої власне і перераховується орендна плата за згаданими договорами) із залученим розрахунком заборгованості за підписом головного бухгалтера Варвинської селищної ради. Розмір та період нарахування визнається судом обґрунтованим (враховуючи умови договору та строки сплати, визначені у розділі 6 Закону України „Про плату за землю”).

Доказів погашення згаданої заборгованості відповідачем не було надано ні в суді І інстанції, ні під час розгляду справи в апеляційному суді.

За наведених обставин, апеляційна інстанція не вбачає правових підстав для відмови у задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача 39099,90 грн. заборгованості з орендної плати.

Також апеляційна інстанція визнає за необхідне зауважити на тому, що враховуючи приписи статті 20 Закону України "Про плату за землю" та умови договорів оренди №0407849000583 від 14.11.2007р., №0407849000580 від 26.09.2007р., у яких сторони погодили сплату орендної плати до місцевого бюджету на відповідний рахунок, що відповідає діючому законодавству на момент укладення договору, прокуратура, звертаючись з позовом правомірно просить стягнути орендну плату на рахунок Варвинської селищної ради (отримувач – місцевий бюджет Варвинської селищної ради).

Зважаючи на викладені обставини та враховуючи приписи чинного законодавства, рішення суду першої інстанції є помилковим, оскільки місцевий господарський суд дійшов неправильних висновків про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог, у зв’язку з чим рішення Господарського суду Чернігівської області від 10.11.2009р. у цій справі підлягає скасуванню.

З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для задоволення апеляційного подання та скасування рішення суду першої інстанції на підставі п.3 ч.1 статті 104 Господарського процесуального кодексу України.

Судові витрати розподіляються відповідно до вимог статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 99, 101, 103 - 105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Апеляційне подання Прокурора Варинського району Чернігівської області задовольнити, рішення Господарського суду Чернігівської області від 10.11.2009р. у справі №6\147 скасувати.

2.          Прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Дружба-Нова” (17612, Чернігівська область. Варвинський район, с.Озерянки, вул. 19-го березня, 7, код ЄДРПОУ 31333767) на рахунок Варвинської селищної ради (№ 33211812700086 код 22814163 банк УДК в Чернігівській області, м Чернігів, МФО 853592) 39099 (тридцять дев’ять тисяч дев’яносто дев’ять) грн. 90 коп. заборгованості з орендної плати.

3. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Дружба-Нова” (17612, Чернігівська область. Варвинський район, с.Озерянки, вул. 19-го березня, 7, код ЄДРПОУ 31333767) на корить державного бюджету України 391 грн. державного мита, 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та 195 грн. 50 коп. державного мита за розгляд апеляційного подання.

4.          Видачу відповідних наказів доручити Господарському суду Чернігівської області.

5.          Справу №6\147 повернути до Господарського суду Чернігівської області.

Головуючий суддя                                                                      

Судді                                                                                          Кондратова І.Д.

04.02.10 (відправлено)