Постанова № 77125939, 16.10.2018, Зарічний районний суд м. Суми

Дата ухвалення
16.10.2018
Номер справи
591/5641/18
Номер документу
77125939
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 591/5641/18 Провадження № 3/591/1721/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 жовтня 2018 року м. Суми

Зарічний районний суд м. Суми у складі головуючого судді Мальованої-Когер В.В., при секретарі Могиленець А.М., за участю особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, прокурора Чухно А.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 01.04.1982 р. н., ід. номер НОМЕР_1, громадянка України, що проживає: ІНФОРМАЦІЯ_1, не працює,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 327/2018, 328/2018 від 21.09.2018 р. ОСОБА_1 вчинила правопорушення будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за 2017 рік.

Наказом Управління Держпраці у Сумській області від 03.08.2015р. №49-к ОСОБА_1 призначена на посаду завідувача сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму, та їй було присвоєно 11 ранг державного службовця в межах п’ятої категорії посад. Наказом від 29.04.2016р. № 57-к з 01.05.2016р. їй присвоєно шостий ранг державного службовця в межах категорії «Б» посад державної служби. Зазначена посада відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» відноситься до посад державної служби категорії «Б».

Відповідно до наказу Управління Держпраці у Сумській області від 29.11.2017 № 249-к ОСОБА_1 30.11.2017р. була звільнена за власним бажанням. 30.11.2017р. вона особисто під підпис зобов’язалась вчасно надати відповідні (перед та після звільнення) декларації за 2017р.

ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією, згідно п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції". За ч. 5 ст. 32 цього ж Закону на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно абзацу п’ятнадцятому ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Абзацом першим ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що особи, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, ОСОБА_1 відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом декларування і зобов’язана подавати відповідну декларацію за відпрацьований нею період з 01.01.2017 до 30.11.2017 та після звільнення за 2017 р.

Під час аналізу публічної частини в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» встановлено, що декларація за період з 01.01.2017 до 30.11.2017 (перед звільненням) ОСОБА_1 була подана 29.08.2018р., також встановлено, що декларація за 2017 рік (після звільнення) ОСОБА_1 була подана 29.08.2018р., що виходить за межі термінів, які визначені в ст.45 Закону України « Про запобігання корупції».

Відповідно до листа Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації НАЗК від 10.09.2018 №71-05/39621/18 ОСОБА_1 зареєструвалася в ІТС Реєстрі 11.10.2016 р., а послідовність дій користувача ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 до 05.09.2018 відображена тільки за 29.08.2018 в період часу з 17:56:22 до 18:50:44, а відповідно до послідовності дій користувача ОСОБА_1 за період з 01.11.2017 до 05.09.2018 відповідна декларація в період з 30.11.2017 до 28.08.2018 не була нею подана.

Таким чином ОСОБА_1, не була позбавлена можливості заповнити та подати декларації, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.

З врахуванням пропуск строку на подачу декларації ОСОБА_1, не є поважною причиною так, як мала реальну можливість подати декларації на рівні з іншими декларантами. Проте, декларації подані з пропуском строку, що перевищує терміни. Визначені у ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1, ознак адміністративного правопорушення.

Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнала повністю.

Факт несвоєчасної подачі декларації підтверджується протоколами та матеріалами справи, що досліджені у судовому засіданні.

На підставі досліджених доказів суд вважає, що в судовому засіданні був встановлений факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2017 рік, що підпадає під санкцію ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд, враховує характер скоєного правопорушення та особу ОСОБА_1 та вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави в мінімальних розмірах.

Враховуючи, що в провадженні Зарічного районного суду знаходяться дві справи про вчинення адміністративного правопорушення однією особою, суд зобов’язаний, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, об’єднати їх в одне провадження під одним номером: справа №591/5641/18, провадження 3/591/1721/18.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 172-6, 245-253, 280, 283-285 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Об’єднати в одне провадження матеріали справи про адміністративне правопорушення №591/5641/18 провадження №3/591/1721/18 зі справою №591/5643/18 провадження №3/591/1722/18 присвоївши справі № 591/5641/18 провадження № 3/591/1721/18.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 352 гривні 40 копійок (р/р 31211256026001; отримувач – ГУК у м. Києві/м. Київ /22030106; код за ЄДРПОУ- 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО -899998; найменування коду класифікації доходів бюджету – Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми в порядку ст. 287 КУпАП.

Суддя В.В.Мальована-Когер