
Справа № 758/13541/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2018 року місто Київ
Подільський районний суд м. Києвав складі:
головуючого - судді Ларіонової Н.М.,
при секретарі судового засідання Горбані О.В.,
за участю: представника відповідача - Глазунова А.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київський області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_2 з урахуванням всіх видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити з 01.01.2016 перерахунок пенсії ОСОБА_2 з урахуванням посадового окладу - 2 500 грн., та окладу за військовим званням 2 000 грн. та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення у розмірах викладених у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київський області здійснити виплату ОСОБА_2 різниці сум недотриманих пенсій з 01.01.2016 по день проведення перерахунку пенсій за довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду, шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київський області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач з 01.липня 2014 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Київський області, та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».До 30 квітня 2014 року Позивач проходив службу на посадах в Києво-Святошинському РВ ГУМВС України в Київській області.Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015, який набув чинності з 29.12.2015, внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, зокрема статтю 63 після частини 2 доповнено новою частиною такого змісту:«Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають права на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, у розмірах встановлених законодавством для поліцейських».Позивач вважає, що у зв'язку із внесенням змін до зазначеного Закону, з'явилися підстави для проведення перерахунку раніше призначеної пенсії.Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України у Київський області до ГУ НПФУ у Київський області була надана довідка від 17.05.2017 за №П-2830 з новими складовими грошового забезпечення, які беруться для розрахунку нової пенсії, через перерахунок старої.Позивач від ГУ ПФУ в Київський області отримав від останнього завірену копію такої довідки, та 28.09.2017 звернувся із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням суми грошового забезпечення відповідно до вищевказаної довідку.Листом Відповідача від 29.09.2017 за №2266/г-01 Позивачу відмовлено в перерахунку пенсії, та надано роз'яснення щодо прядку перерахунку пенсії, зокрема зазначено, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. Вважає таку позицію відповідача протиправною, атому змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.
Позивач та його представник в судове засідання не з'явилися, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином, від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі, просив позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні просив закрити провадження у справі, посилаючись на те, що на теперішній час вже перерахована пенсія позивачу. Крім того, стороною відповідача подані заперечення, в яких зазначено на те, що відповідно до статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. На сьогодні, до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" не внесено жодних змін до видаткової частини бюджету, спрямованих на фінансове забезпечення перерахунку пенсій вказаній категорії громадян. В свою чергу, з метою фінансового забезпечення проведення вищезазначених перерахунків, Пенсійний фонд України в період з 01.01.2016 по 17.10.2017 звертався до Міністерства соціальної політики України, як головного розпорядника бюджетних коштів з повідомленням про необхідність виділення додаткових асигнувань по бюджетній програмі за КПКВК 2506080 "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами та дефіциту коштів Пенсійного фонду".З урахуванням викладеного, відповідач зазначає, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши їх у сукупності, приходить до таких висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Судом встановлено, що позивач у справі ОСОБА_2 є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України у Київській області було видано позивачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29.09.2017 №2266/Г-01, в якій зазначено, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, наказу МВС від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 за посадою на день звільнення зі служби -ст.інсп.-черг.ч/ч Вишнівського МВМ К-Святошинського РВ ГУМВС України в К/о становить 6 009,71 грн.
28.09.2017 позивач звернувся до відповідача з заявою про здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 01.01.2016 з урахуванням наданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Київській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
Головне Управління Пенсійного фонду України у Київській області, листом від 29.09.2017 №2266/Г-01, повідомило позивача, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.
Вважаючи бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (в редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії, далі - Закон №2262-XII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII, яким статтю 63 Закону №2262-XII після частини другої було доповнено новою частиною наступного змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Зазначені положення Закону №2262-XII кореспондуються із приписами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок №45), згідно якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-XII, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення таких осіб.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 №988 (далі - Постанова №988) встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №580-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону №580-VIII пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Таким чином, встановлення постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 №988 грошового забезпечення поліцейських у розмірах, що перевищує грошове забезпечення працівників органів внутрішніх справ, є підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам органів внутрішніх справ.
Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Абзацом 1 пункту 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку №45, згідно з яким, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
В свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Як визначено в пункті 3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
З матеріалів справи встановлено, що листом від 22.03.2017 №4019/02/22-2017 Міністерство внутрішніх справ України повідомило Пенсійний фонд України про підстави для проведення перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з 01 січня 2016 року.
Таким чином, Міністерство внутрішніх справ України направило до Пенсійного фонду України інформацію про підстави перерахунку пенсії працівників органів внутрішніх справ (міліції).
Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України у Київській області було видано ОСОБА_2 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.05.2017 № П-2830, яка була подана позивачем разом із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.
Проте, відповідач не виконав обов'язку щодо проведення перерахунку пенсії позивача.
При цьому, суд звертає увагу, що відповідачем не заперечується право позивача на здійснення спірного перерахунку пенсії, а лише зазначається про неможливість його здійснення у зв'язку з відсутністю належного бюджетного фінансування, відповідно до вимог статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Так, відповідно до статті 8 Закону №2262-XII (тут і далі - в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Разом з тим, що в даному випадку, вказаною статтею не передбачено можливості не здійснення перерахунку пенсії особі, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування. Факт відсутності бюджетного фінансування не є підставою для відмови у здійсненні певних соціальних виплат, що передбачені чинним законодавством.
Суд також зазначає, що підставою для повідомлення особі про відмову у перерахунку пенсії може бути виключно рішення органу Пенсійного фонду України, прийняте з цього питання.
При цьому, Верховним Судом України у постанові від 22 квітня 2014 року (справа №21-484а13) зроблено висновок про те, що за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів пенсійний орган обов'язково ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії.
В свою чергу, Головне Управління Пенсійного фонду України у Київській області, листом від 29.09.2017 № 2266/Г-01, повідомило позивача про відсутність коштів на перерахунок пенсії, тобто рішення про перерахунок пенсії або відмову у проведенні такого перерахунку, як того вимагає закон, відповідачем не прийнято.
Щодо часу, із якого належить перерахувати позивачу пенсію, суд відмічає наступне.
Частиною другою статті 51 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком (ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII).
Постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 №988, якою встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, набрала чинності 02.12.2015.
В свою чергу, право на перерахунок пенсії у позивача виникло з моменту набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII, яким статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" було доповнено частиною третьою.
Відповідно до розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII, цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Даний Закон був опублікований у газеті Верховної Ради України "Голос України" від 28.12.2015 № 247. Отже, датою набрання чинності Законом №900-VIII, що дає право позивачу на перерахунок пенсії, є 29.12.2015.
Таким чином, суд приходить до висновку, що перерахунок пенсії позивача маж бути проведений з 01.01.2016, тобто з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що порушені права позивача підлягають поновленню шляхом визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_2 з урахуванням всіх видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських з 01.01.2016 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2відповідно до ст.ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.05.2017 № П-2830, починаючи з 01.01.2016.
Щодо посилань відповідача на пропущення позивачем строку на звернення до суду з даним адміністративним позовом, у зв'язку з чим на думку відповідача позов ОСОБА_2 за період 01.01.2016 по 17.10.2017 повинен бути залишений без розгляду, суд зазначає наступне.
Приписами частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як було зазначено судом вище, згідно з частиною третьою статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
У зв'язку з тим, що перерахунок пенсії позивачу не був здійснений з вини органів, зазначених у частині третій статті 51 Закону №2262-XII, суд приходить до висновку, що право позивача на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року не обмежено жодним строком.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Посилання відповідача на відсутність необхідних бюджетних асигнувань у зв'язку з необхідністю перерахунку пенсії позивачу та звернення відповідача з метою фінансового забезпечення до Міністерства соціальної політики України, як головного розпорядника бюджетних коштів з повідомленням про необхідність виділення додаткових асигнувань по бюджетній програмі за КПКВК 2506080 "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами та дефіциту коштів Пенсійного фонду" не є підставою для відмови у здійсненні перерахунку пенсії.
Реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання відповідачем на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, судом не приймається до уваги. Так, у справі "Кречко проти України Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що відповідачем не виконаний встановлений законодавством обов'язок зі здійснення перерахунку пенсії.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 2040,00 грн. згідно квитанції.
Верховний Суд України у постанові від 14.03.2017 (справа №П/800/559/16) зазначив про те, що системний аналіз частини першої статті 6, частини другої статті 162, частини п'ятої статті 171-1 КАС дає підстави для висновку, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що відповідачем не виконаний встановлений законодавством обов'язок зі здійснення перерахунку пенсії, а тому дії відповідача є неправомірними, в зв'язку з чим відповідач підлягає до зобов'язання виконати дії щодо перерахунку пенсії позивачу.
На основі повно та всебічно з'ясованих обставин справи, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки є обґрунтованими та заснованими на законі і знайшли своє повне підтвердження в ході судового розгляду.
Відповідно до ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється з метою реалізації завдань адміністративного судочинства. Суд займає активну позицію не лише під час вирішення публічно-правового спору, але й після набрання судовим рішенням законної сили.
Приймаючи до уваги обставини справи, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, який є суб'єктом владних повноважень, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, з таким розрахунком, щоб суб'єкт владних повноважень мав реальну можливість виконати судове рішення у визначений законом і цим рішенням спосіб з урахуванням об'єктивних обставин.
На підставі викладеного, керуючись п.10, 15.5 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України (2017 р.), 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 382 КАС України, -
в и р і ш и в:
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_2 урахуванням всіх видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських з 01.01.2016 р.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження за адресою: м.Київ, вул.Ярославська, 40, код ЄДРПОУ 22933548) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2(зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) відповідно до ст.ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.05.2017 № П-2830, починаючи з 01.01.2016 р.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області подати до суду звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дати набрання судовим рішенням законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Подільський районний суд м.Києва протягом 30 днів з дня отримання копії судового рішення в повному тексті.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано протягом встановленого законом строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н. М. Ларіонова