
Справа № 372/2831/18
Провадження № 3-964/18
П О С Т А Н О В А
іменем України
09 жовтня 2018 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Зінченко О.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
по ч.4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 007040 від 05.09.2018 року 05.09.2018 року о 01 год. 20 хв. на р. Красна в с. Григорівка Обухівського району Київської області, громадянин ОСОБА_1, грубо порушив правила рибальства, а саме: проводив вилов риби з власного човна, обладнаного стаціонарним підйомним механізмом, оснащеним забороненим сіткоснастевим знаряддям лову типу «Павук», при цьому виловив рибу: судак- 4 шт., краснопірка – 1 шт., карась – 72 шт., загальною вагою 9 кг. завдавши збитки рибному господарству на суму 3332 (три тисячі триста тридцять дві) грн.. 00 коп.. Своїми діями громадянин ОСОБА_1 порушив ст.63 Закону України «Про тваринний світ» та п.3.15 правил любительського і спортивного рибальства, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.4 ст.85 КУпАП.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1 необхідно направити на доопрацювання з наступних підстав.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Відповідно до вимог ст. ст. 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення вказані свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які вказали адресу місця проживання – м. Київ, вул. Тургенівська,82А, що є службовою адресою.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме: до протоколу не долучено пояснень свідків та їх адреса місця проживання.
Зазначені недоліки позбавляють суд можливості встановити кваліфікацію дій та винести законне і обґрунтоване рішення.
За таких обставин вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч. 4 ст. 85 КУпАП слід направити до Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області для належного дооформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 256, 283 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Протокол про адміністративне правопорушення № 007040 від 05.09.2018 року відносно ОСОБА_1 повернути до Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області для належного оформлення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд.
Суддя :