
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 822/1648/18
Головуючий у 1-й інстанції: Тарновецький І.І.
Суддя-доповідач: Курко О. П.
11 вересня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Курка О. П.
суддів: Совгири Д. І. Матохнюка Д.Б. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Хлистун С.В.,
представника позивача: Гащака Б.В.,
представника відповідача: Федючка В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 липня 2018 року (повний текст якого складено 25 липня 2018 року у м. Хмельницький) у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 липня 2018 року адміністративний позов задоволено, а саме: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0017771202 форми "В1" від 09.02.2018; стягнуто на користь Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" судовий збір в сумі 3524 грн. 00 коп., за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору. Апелянт зазначив, що відповідач, приймаючи оскаржувані рішення діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України, оскільки виходячи з результатів камеральної перевірки податкової декларації з ПДВ за листопад 2017 року, підтверджено коригування податкових зобов'язань попереднього періоду згідно зі статтею 192 розділу V Податкового кодексу України на суму ПДВ (-) 419 грн. по контрагенту позивача ПП "УКРСТРОЙГРУП", іпн 365669926546.
Відповідач зазначає, що перевіркою встановлено, що частина суми від'ємного значення листопада 2017 року у розмірі 419 грн. не була оплачена у листопаді 2017 року. Тому позивач не може претендувати на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість в частині такої оплати. Відтак, апелянт просить задовольнити апеляційну скаргу та відмовити у задоволенні позову.
Позивач подав відзив на апеляційну скаргу, в якій зазначив, що згідно із Актом перевірки сума, нібито завищення бюджетного відшкодування за листопад 2017 року складає 419 грн. та на думку податкового інспектора, виникла за рахунок того, що "різницю між сумою податкових зобов'язань (р.9 декларації) та податкового кредиту (р. 10.1., 10.2, 11.1, 13, 14 декларації) за листопад 2017 року у розмірі 4815923 грн. фактично було сформовано за рахунок здійснення операцій у жовтні 2017 року в розмірі 4815504 грн. та за рахунок коригування податкових зобов'язань листопада 2017 року у бік їх зменшення по періоду, відмінному від звітного періоду, а саме серпня 2015 року". Відповідно до абз. "б" п. 200.4 з урахуванням п.200.1 Податкового кодексу України (надалі - ПК України), бюджетному відшкодуванню підлягає сплачене від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Таким чином, позивач не погоджується з вищенаведеним висновком податкового інспектора про те, що різниця між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту за листопад 2017 року у розмірі 4815923 грн., фактично було сформовано за рахунок, здійснення операцій у жовтні 2017 року в розмірі 4815504 грн., оскільки різниця між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту за листопад 2017 року у розмірі 4815923 грн. було сформовано за рахунок здійснення операцій у листопаді 2017року у розмірі 4815923 грн.
Вказує, що операції, які мали місце у жовтні 2017 року, не впливають на проведений Товариством розрахунок різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту звітного періоду листопада 2017 року. А тому, просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
В судовому засіданні представник відповідача доводи апеляційної скарги підтримав в повному обсязі та за обставин викладених в ній просив суд задовольнити її, а рішення суду першої інстанції - скасувати.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив суд залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, що позивач - Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" є юридичною особою, код ЄДРПОУ 32285199.
17 січня 2018 року посадовою особою Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області відповідно до п. 200.10 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України в порядку, встановленому ст. 76 глави 8 розділу ІІ Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за листопад 2017 року.
За результатами перевірки відповідачем складено акт № 731/22-01-12-02/32285199 від 17.01.2018 , яким встановлені порушення Публічним акціонерним товариством "Славутський комбінат "Будфарфор" вимог:
- п.201.4, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України та вимог Наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за №159/28289 із змінами і доповненнями ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" занижено обсяг операцій, що не є об'єктом оподаткування (стаття 196 розділу V Кодексу), операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пунктів 186.2, 186.3 статті 186 розділу V Кодексу за межами митної території України, операції, які звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди))" (р.5 Декларації) за листопад 2017 року на суму 5100 грн.;
- в порушення абз. "б" п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України №2755-VI від ((2.12.2010 р. із змінами та доповненнями та Наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за N 159/28289 із змінами і доповненнями ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" завищено суму бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку (рядок 20.2.1 декларації) задекларованого у декларації з ПДВ за листопад 2017 р. у розмірі 419 грн.;
- в порушення абз. "в" п.200.4 ст.200 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р. із змінами та доповненнями, пункту 5 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Міністерством фінансів України від 28.01.2016 р. №21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.01.2016 р. за №159/28289 із змінами і доповненнями ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" за листопад 2017 року занижено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21 декларації) на 419 грн.
Не погодившись з вказаними висновками акту перевірки № 731/22-01-12-02/32285199 від 17.01.2018 позивач надав до Головного управління ДФС у Хмельницькій області свої заперечення № 226/01-14 від 29 січня 2018 року, за результатами розгляду яких висновки акту перевірки залишені без змін, про що позивачу надано відповідь на заперечення № 3394/10/22-01-12-02-12 від 07.02.2018.
На підставі акту від 17.01.2018 № 731/22-01-12-02/32285199 Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області винесено податкове повідомлення - рішення № 0017771202 форми "В1" від 09.02.2018.
Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" не погодившись із винесеним податковим органом податковим повідомленням - рішенням форми № 0017771202 форми "В1" від 09.02.2018 оскаржив його до Державної фіскальної служби України. За результатами розгляду скарги Державна фіскальна служба України скаргу Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" залишено без задоволення, а податкове повідомлення - рішення № 0017771202 форми "В1" від 09.02.2018 - без змін.
Не погоджуючись з висновками акту перевірки та прийнятим на його підставі податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся з позовом до суду.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем проведено коригування податкового кредиту в сумі 418,90 грн. при поверненні коштів у листопаді 2017 року, згідно податкової накладної № 159 від 14.08.2015 року, та відповідно зменшено суму податкового кредиту у тому звітному періоді коли був проведений розрахунок (листопад 2017 року), чим дотримано вимоги Податкового кодексу України. Суд першої інстанції прийшов до висновку про правильність відображення в податковій звітності з ПДВ за листопад 2017 року (рядок декларації 20.2.1) суми від'ємного значення у розмірі 4815923,00, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, так як усі показники декларації з ПДВ, підтверджуються первинними документами, складеними у відповідності до вимог чинного законодавства України, відтак відповідна сума ПДВ могла бути включена до суми бюджетного відшкодування.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору, виходячи з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Так, згідно підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно з пунктом 198.1, пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України, право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до підпункту 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлені статтею 200 Податкового кодексу України.
Так, згідно пункту 200.1 цієї статті, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (пункт 200.3 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Пунктом 200.7 статті 200 Податкового кодексу України встановлено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно з підпунктом 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Таким чином, у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної.
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг з дотриманням визначених термінів реєстрації.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.
У відповідності до пункту 6 розділу ІІI наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" № 21 від 28.01.2016, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем подано до Офісу великих платників податків ДФС України податкову декларацію з ПДВ за листопад 2017 року № 9272528262 від 20.12.2017 з додатками, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку, що відображено у рядку 20.2.1 декларації, становить 4815923,00 грн., яке сформовано за рахунок від'ємного значення, яке виникло і оплачено за даними платника у листопаді 2017 року в сумі 4815923,00 грн.
В акті перевірки від 17.01.2018 за №732/22-01-12-02/32285199 відповідач зазначає про те, що згідно із поданим ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" додатком 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" № 9272528271 від 20.12.2017 до податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2017 року вбачається, що задеклароване позивачем бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку в розмірі 4815923,00 грн., сформоване за рахунок від'ємного значення, яке виникло і оплачено у листопаді 2017 року в сумі 4815923.
При цьому, за даними додатку 1 "Розрахунок коригування сум ПДВ" (вх. № 9272528261 від 20.12.2017) ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" проведено коригування податкових зобов'язань у бік його зменшення на суму ПДВ - (-418,9 грн.) по контрагенту - ПП "Укрстройгруп", до податкової накладної № 159 від 14.08.2015 року, сума коригування податкових зобов'язань становить (-) 418,9 грн., причина корегування: повернення коштів.
Відповідно, різницю між сумою податкових зобов'язань (р.9 декларації) та податкового кредиту (р. 10.1, 10.2, 11.1, 13, 14 декларації) за листопад 2017 року у сумі 4815923 грн. фактично було сформовано за рахунок здійснення операцій у листопаді 2017 року в розмірі 4815504 грн. та за рахунок коригування податкових зобов'язань листопада 2017 року у бік їх зменшення по періоду, відмінному від звітного періоду, а саме - серпня 2015 року.
Частина суми від'ємного значення листопада 2017 року у розмірі 419 грн. не була оплачена у листопаді 2017 року, тому що фактично була, сформована за рахунок коригування податкових зобов'язань у напрямку їх зменшення до податкових накладних, складених у попередньому до звітного періоді, то позивач не може претендувати на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість в частині такої оплати.
Оскільки позивач сформував частину суми від'ємного значення листопада 2017 року за рахунок коригування податкових зобов'язань попередніх періодів в сторону їх зменшення на суму 419 грн., то ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" може претендувати на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість у частині оплати звітного періоду на суму 4815504 грн. (4815923-419=4815504).
Однак, колегія суддів критично оцінює такі висновки акту перевірки, оскільки ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" здійснювало постачання товарів (унітаз - компакт підлоговий з дюропластовим сидінням з мікроліфтом, г/в, класичний, 3/6 л, н/п, білий) покупцю - ПП "Укрстройгруп" (код 365669926546) згідно Договору поставки № 21/ДД-15 від 19.12.2014.
На виконання п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" на дату виникнення податкових зобов'язань складено податкову накладну № 159 від 14.08.2015 року, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.
12 жовтня 2017 року між ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" та ПП "Укрстройгруп" (код 365669926546) проведено звірку взаємних розрахунків за Договором поставки № 21/ДД-15 від 19.12.2014, та встановлено, що ПП "Укрстройгруп" зайво перерахувало кошти на рахунок ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" в сумі 2513,38 грн., про що складено акт звірки взаємних розрахунків станом на 12.10.2017 між ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" та ПП "Укрстройгруп".
06 листопада 2017 року ПП "Укрстройгруп" на адресу ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" направлено листа про повернення зайво перерахованих коштів в сумі 2513,38 грн..
ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" 06 листопада 2017 року на підставі листа ПП "Укрстройгруп" та акту звірки повернуто кошти на рахунок контрагента в сумі 2513,38 грн., як зайво сплачені, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією виписки № 6011505 від 06.11.2017.
07 листопада 2017 року позивачем складено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 62 до податкової накладної № 159 від 14.08.2015 року, в якому відображена сума коригування податкового зобов'язання та податкового кредиту в розмірі 418,90 грн., та 28 листопада 2017 року у відповідності до вимог п. 192.1 ст. 192 та п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" зареєструвало вказаний розрахунок.
Відповідно до п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку.
Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Згідно п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної / розрахунку коригування. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
Отже, позивачем проведено коригування податкового кредиту в сумі 418,90 грн. при поверненні коштів у листопаді 2017 року, згідно податкової накладної № 159 від 14.08.2015 року, та відповідно зменшено суму податкового кредиту у тому звітному періоді коли був проведений розрахунок (листопад 2017 року), чим дотримано вимоги Податкового кодексу України.
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що висновок апелянта про відшкодування ПДВ виключно у частині оплати звітного періоду не відповідає абз. б) п. 200.4 ст. 200 ПК України.
З огляду на зазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про правильність відображення позивачем в податковій звітності з ПДВ за листопад 2017 року (рядок декларації 20.2.1) суми від'ємного значення у розмірі 4815923,00, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, так як усі показники декларації з ПДВ, підтверджуються первинними документами, складеними у відповідності до вимог чинного законодавства України, відтак відповідна сума ПДВ могла бути включена до суми бюджетного відшкодування, а ГУ ДФС помилково дійшло протилежного висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 20 липня 2018 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 13 вересня 2018 року.
Головуючий Курко О. П. Судді Совгира Д. І. Матохнюк Д.Б.