Ухвала суду № 76471048, 13.09.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2018
Номер справи
1340/4055/18
Номер документу
76471048
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

справа №1340/4055/18

13 вересня 2018 року

м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь З.І., перевіривши матеріали позовної заяви Мостиської міської ради Львівської області до Мостиської районної ради Львівської області, Мостиського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області, Управління Державної казначейської служби у Мостиському районі Львівської області про зобов’язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

Мостиська міська рада Львівської області (місцезнаходження: 81300, Львівська область, м.Мостиська, вул.Грушевського, 6) звернулося до суду з позовом до Мостиської районної ради Львівської області (місцезнаходження: 81300, Львівська область, м.Мостиська, вул.Грушевського, 22), Мостиського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (місцезнаходження: 81300, Львівська область, м.Мостиська, вул.Грушевського, 22), Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35), Управління Державної казначейської служби у Мостиському районі Львівської області (місцезнаходження: 81300, Львівська область, м.Мостиська, вул.Грушевського, 5), в якому просить суд:

-зобов’язати Мостиську районну раду Львівської області перерахувати у бюджет Мостиської міської ради Львівської області суми податку на доходи фізичних осіб, сплачені у 2017-2018роках Мостиською районною радою Львівської області до бюджету Гостинцівської сільської ради Львівської області, а Мостиським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до бюджету Чернівської сільської ради Львівської області і зараховані до Мостиського районного бюджету;

-зобов’язати Мостиський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перерахувати у бюджет Мостиської міської ради Львівської області суми податку на доходи фізичних осіб, сплачені у 2017-2018роках Мостиською районною радою Львівської області до бюджету Гостинцівської сільської ради Львівської області, а Мостиським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до бюджету Чернівської сільської ради Львівської області і зараховані до Мостиського районного бюджету;

-зобов’язати Головне управління Державної фіскальної служби України у Львівській області перерахувати у бюджет Мостиської міської ради Львівської області суми податку на доходи фізичних осіб, сплачені у 2017-2018роках Мостиською районною радою Львівської області до бюджету Гостинцівської сільської ради Львівської області, а Мостиським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до бюджету Чернівської сільської ради Львівської області і зараховані до Мостиського районного бюджету;

-зобов’язати Управління Державної казначейської служби у Мостиському районі Львівської області перерахувати у бюджет Мостиської міської ради Львівської області суми податку на доходи фізичних осіб, сплачені у 2017-2018роках Мостиською районною радою Львівської області до бюджету Гостинцівської сільської ради Львівської області, а Мостиським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до бюджету Чернівської сільської ради Львівської області і зараховані до Мостиського районного бюджету;

-зобов’язати Мостиську районну раду Львівської області в подальшому сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету Мостиської міської ради Львівської області до настання обставин, які відповідно до закону виключають таку сплату;

-зобов’язати Мостиський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в подальшому сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету Мостиської міської ради Львівської області до настання обставин, які відповідно до закону виключають таку сплату.

Кодексом адміністративного судочинства України встановлені вимоги щодо форми, змісту позовної заяви, порядку її подання.

Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу.

В порушення п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві не конкретно та не чітко вказаний зміст позовних вимог.

Зокрема, зміст пункту 2 прохальної частини позовної заяви повинен бути викладений чітко і зрозуміло, сформульовано спосіб захисту права, який, на думку позивача, є належний для відповідної вимоги. Чіткість і зрозумілість формулювання позовних вимог пов’язана також із сумою судового збору, необхідною для сплати при зверненні до суду.

В порушення п.5 ч.5 ст.160 КАС України позивач в позовній заяві виклав обставини, якими обґрунтовує свої вимоги, однак не зазначив докази, що підтверджують вказані обставини.

Крім того, в порушення п.8 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), та не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В порушення п.9 ч.5 ст.160 КАС України позивач в позовній заяві належним чином не обґрунтував з посиланнями на норми законодавства, яким чином оскаржувані рішення відповідачів порушують саме його права, свободи, інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно до ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Згідно з ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч.2 ст.79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Згідно з ч.4 ст.79 КАС України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

В порушення вказаних норм позивач до позовної заяви не надав в повному обсязі доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та не зазначив про причини, з яких докази не можуть бути подані разом із поданням позовної заяви. Також, позивач не надає доказів, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання цих доказів.

В позові позивач зазначає третіми особами, що не заявляють самостійних вимог, Гостинцівську сільську раду Мостиського району Львівської області та Чернівську сільську раду Мостиського району Львівської області, однак не зазначає їх процесуально-правовий статус.

Згідно з ч.2 ст.49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Крім того, позовна заява взагалі не містить жодного обґрунтування, що рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки третіх осіб.

Згідно з ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач не додав документа про сплату судового збору або клопотання про звільнення від його сплати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі – Закон №3674-VI).

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIІІ прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01 2018 становить 1762,00гривні.

Як передбачено пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання суб'єктом владних повноважень до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Враховуючи, що у даному позові заявлено вимоги немайнового характеру і розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого на 01.01.2018, ставка судового збору за подання до суду позовної вимоги немайнового характеру становить 1762,00грн.

З позовної заяви вбачається, що позивач заявляє шість вимог немайнового характеру.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий в сумі 10572,00грн. (1762,00грн.*6).

Згідно з платіжним дорученням №757 від 31.08.2018 позивач сплатив судовий збір в сумі 1762,00грн.

Враховуючи наведене, позивачу необхідно доплатити судовий збір в сумі 8810,00грн. (10572,00грн.– 1762,00грн.).

Також, статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Тому, позивачу необхідно надати суду належний доказ сплати (перерахування) судового збору.

Суд також звертає увагу позивача на необхідності чіткого і зрозумілого формулювання п.2 прохальної частини позовної заяви, наслідком чого буде нобхідність сплати судового збору із урахуванням визначеної позивачем суми стягнення з відповідача.

Тому, позивачу необхідно надати суду належний доказ сплати (перерахування) судового збору або докази звільнення від його сплати.

Суддя зазначає, що подання позовної заяви без додержання вимог, передбачених ст.160 КАС України є підставою для залишення її без руху.

Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно надати певний строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160 КАС України для усунення вказаних недоліків, а саме: зрозуміло та чітко викласти зміст позовних вимог; долучити до позовної заяви письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; надати суду докази сплати судового збору у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір»; викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

У Х В А Л И В :

позовну заяву Мостиської міської ради Львівської області до Мостиської районної ради Львівської області, Мостиського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області, Управління Державної казначейської служби у Мостиському районі Львівської області про зобов’язання вчинити дії- залишити без руху.

Позивачу встановити десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали, шляхом представлення позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 160 КАС України.

Роз’яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.

Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Лунь З.І.