Рішення № 76470606, 13.09.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2018
Номер справи
809/1041/18
Номер документу
76470606
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" вересня 2018 р. справа № 809/1041/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Грицюка П.П., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Західторг ІФ» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень №595754/40374602 від 15.02.2018 року, № 26131/40374602 від 07.03.2018 року та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Захід торг ІФ» (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації за №595754/40374602 від 15.02.2018 року, зобов`язати здійснити реєстрацію податкової накладної № 1315.12.218 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та рішення комісії з питань розгляду скарг № 26131/40374602 від 07.03.2018 року.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження (а.с.1-2).

Позовні вимоги мотивовані протиправністю рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від №595754/40374602 від 15.02.2018 року, оскільки вказане рішення, всупереч вимог законодавства, не містить чіткого визначення підстав для відмови в реєстрації податкової накладної. Також, відповідачем безпідставно не взято до уваги документи, надані контролюючому органу на підтвердження реальності здійснення спірної господарської операції, за результатами якої складено податкову накладну, яку надіслано для реєстрації. Враховуючи наведене, рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 09.07.2018 року. Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с. 31-32). Просив суд в задоволенні позову відмовити, вказавши, що підставою для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних стало неподання ТОВ «Західторг ІФ» податкової накладної, розрахункових документів, документів, що підтверджують якість продукції згідно договору. Зазначив, що позивач не надав копії первинних документів щодо підтвердження реальності здійснення господарських операцій. Невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах слугувало підставою для відмови у реєстрації вказаної податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вважає оскаржуване рішення правомірним. Просив в задоволенні позову відмовити.

Відповідачем вищенаведений відзив 09.07.2018 року надісланий позивачу, що підтверджується квитанцією про відправлення (а.с. 34). Однак, відповідь на відзив у строк, встановлений судом та інших заяв позивач не подав, поважних причин ненадання відповіді на відзив у встановлений судом строк не повідомив.

Зважаючи на вищевикладене, судом здійснено розгляд справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до вимог частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

Суд, на підставі положення частини 8 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши і оцінивши докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечують проти позову, встановив наступне.

30.11.2017 року між сільськогосподарським ТОВ «Ласковецький Бровар» та ТОВ «Західторг ІФ» укладено договір № 39 К, відповідно до якого продавець продає покупцю ячмінь в кількості 200 т, за ціною 4500,00 грн за тону. Відповідно до п. 4.2. якість товару, що передається в рамках цього договору, повинна відповідати вимогам ДСТУ 3768:2010 (а.с. 20).

ТОВ «Ласковецький Бровар» (вантажовідправник) виписало товарно - транспортну накладну № 257 від 14.12.2017 року ТОВ «Західторг ІФ» (вантажоодержувач) на перевезення вантажу, ячменю в кількості 35,520 т за ціною 3750,00 грн, на загальну суму 159849,00 грн, пункт відправлення с. Ластівці, Теребовлянський район, Тернопільська область, пункт розвантаження м. Ходорів, Львівська область (а.с. 23).

Крім того, ТОВ «Ласковецький Бровар» виписав накладну за № 1273 від 14.12.2017 року на підставі договору № 39К від 30.11.2017 року на поставку 35,520 тон ячменю за ціною 3750,00 грн на загальну суму 159840,00 грн (а.с. 18).

05.12.2017 року ТОВ «Західторг ІФ» (продавець) уклало договір з Товариством з обмеженою відповідальністю "Ламберг - Агро» (покупець) на покупку ячменю в кількості 70 т, за ціною 5200,00 грн за 1 т, згідно умов якого покупець зобов'язується здійснити оплату по факту вигризки товару у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок продавця на підставі рахунку фактури (а.с. 21).

21.03.2017 року між ТОВ «Західторг ІФ» та ФОП ОСОБА_1 укладено договір №04Т про надання послуг по перевезенню. Відповідно до договору перевізник зобов'язується доставляти ввірений йому замовником вантаж до пункту призначення в установлені строки та видавати його уповноваженій на одержання вантажу особі, а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату (а.с.19).

Відповідно до заявки на перевезення дата початку робіт 15.12.2017 року дата розвантаження до 31.12.2017 року (а.с. 22).

15.12.2017 ТОВ «Західторг ІФ» (вантажовідправник) виписав товарно - транспортну накладну № 124 ТОВ «Лемберг Агро» (вантажоодержувач) на перевезення ячменю в кількості 35,480 т. за ціною 4333,33 грн на загальну суму 184496,00 грн, з м. Івано-Франківськ до пункту розвантаження с. Отиневичі, Жидачівський район, Львівська область (а.с.с 23).

Реалізація продукції оформлена в тому числі на підставі видаткової накладної №30000124 від 15.12.2017 року щодо реалізації ячменю в кількості 35,48 т, ціна 4333,33 грн, на загальну суму 184496,00 грн (а.с.17).

За результатами проведеної господарської операції позивачем сформовано та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №13 від 15.12.2017 року.

Однак відповідачем зупинено реєстрацію зазначеної податкової накладної, та згідно квитанції від 22.1.2017 року відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК №13 від 15.12.2017 року зупинена, оскільки ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:1003. Позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення (а.с. 26).

12.02.2018 року позивачем по вказаній податковій накладній сформовано та надіслано відповідачу повідомлення № 6 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена, яким надано пояснення, що специфіка роботи ТОВ «Західторг ІФ» полягає у оптовій торгівлі та перевезенні зернових культур. Зокрема ПН № 13 від 15.12.2017 року виписана відповідно до видаткової накладної № 124 від 15.12.2017 року, яка виписана у відповідності до договору поставки № 39П від 05.12.2017 року на продаж ячменю в обсязі 35,48 тон. Товар доставлявся покупцю автомобільним транспортом, що підтверджується відповідними товарно-транспортними накладними. Ячмінь підприємство отримало від ТОВ «Ласковецький Бровар» відповідно до договору поставки № 39К від 30.11.2017 року, видаткової накладної № 1273 від 14.12.2017 року на 35,52 тони. Товар доставлявся покупцю автомобільним транспортом, що підтверджується відповідними товарно - транспортними накладними. Автотранспорт, який здійснював перевезення було орендовано згідно заявки на перевезення № 02 від 14.12.2017 року (а.с. 14).

15.02.2018 року комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 595754/40374602 від 15.02.2018 року, яким відмовлено позивачу у реєстрації податкової накладної № 13 від 15.12.2017 року з тих підстав, що «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладеної/розрахунку коригування (а.с. 13).

Рішення № 595754/40374602 від 15.02.2018 року, позивачем було оскаржено в адміністративному порядку до ДФС України, однак рішенням комісії з питань розгляду скарг за № 26131/40374602 від 07.03.2018 року, вказану скаргу залишено без задоволення, а рішення комісії без змін (а.с.12).

Не погодившись з рішенням комісії ДФС України за № 595754/40374602 від 15.02.2018 року та рішенням комісії з питань розгляду скарг № 26131/40374602 від 07.03.2018 року, позивач оскаржив їх у судовому порядку.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Згідно з пунктом 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 74.3 статті 74 даного Кодексу зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України за №1246 від 29.12.2010 року затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок), який визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі Реєстр).

Відповідно до пункту 2 Порядку податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з пунктом 13 Порядку за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі квитанція).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті74 цього Кодексу.

Підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 даного Кодексу у разі зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної /розрахунку коригування; б) визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

В свою чергу, відповідно до Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16.06.2017 №754/30622, надання платником податків для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання - передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена Договором та/або законодавством.

Для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв необхідно надати: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (пункт 2 Вичерпного переліку, затвердженого наказом №567 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №754/30622).

Відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до пункту 1 наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації" від 13.06.2017 №566, цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а також права та обов'язки її членів.

За приписами пункту 2 Порядку №566, комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації".

Зазначена комісія приймає рішення про:

- реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з підпунктом 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України за №190 від 29.03.2017 установлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно до пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилаєте платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пп. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України).

У відповідності до п. 20 Постанови № 1246 у разі надходження до ДФС рішенню суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Західторг ІФ» після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкової накладної № 13 від 15.12.2017 року було відправлено засобами електронного зв'язку повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК. Зокрема, серед переліку документів підприємством було надано до ДФС України копію договору № 39П від 05.12.2017 року, видаткову накладну № 124 від 15.12.2017 року, договір поставки 39К від 30.11.2017 року, видаткову накладну № 1273 від 14.12.2017 року, заявку на перевезення 02 від 14.12.2017 року.

Згідно наданого Договору № 39 К від 30.11.2017 року укладеного між сільськогосподарським ТОВ «Ласковецький Бровар» та ТОВ «Західторг ІФ», продавець продає покупцю ячмінь в кількості 200 т, за ціною 4500,00 грн за тону. Якість товару, що передається в рамках цього договору, повинна відповідати вимогам ДСТУ 3768:2010 (п. 4.2. Договору).

На виконання цього договору Ласковецький Бровар» (вантажовідправник) виписав товарно - транспортну накладну № 257 від 14.12.2017 року ТОВ «Західторг ІФ» (вантажоодержувач) на перевезення вантажу, ячменю в кількості 35,520 т за ціною 3750,00 грн, на загальну суму 159849,00 грн, пункт відправлення с. Ластівці, Теребовлянський район, Тернопільська область, пункт розвантаження м. Ходорів, Львівська область, та виписано накладну за № 1273 від 14.12.2017 року на підставі договору № 39К від 30.11.2017 року на поставку 35,520 тон ячменю за ціною 3750,00 грн на загальну суму 159840,00 грн.

05.12.2017 року ТОВ «Західторг ІФ» (продавець) уклало договір № 39П з Товариством з обмеженою відповідальністю "Ламберг - Агро» (покупець) на покупку ячменю в кількості 70 т, за ціною 5200,00 грн за 1 т, згідно умов якого покупець зобов'язується здійснити оплату по факту вигризки товару у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок продавця на підставі рахунку фактури (а.с. 21).

Суд зазначає, що по вказаних договорах позивачем не надано жодних розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, а також не подано підтверджуючих документів щодо якості товару які зазначені в п. 4.2. договору №39К та не надано підтвердження оплати (рахунку - фактури) по договору № 39 П який передбачений п. 3.1. вказаного договору.

При цьому, слід зазначити, що згідно заявки на перевезення № 02 від 14.12.2017 року ФОП ОСОБА_1 забезпечує перевезення зерна на замовлення ТОВ «Західторг ІФ», дата початку робіт 15.12.2017 року до 31.12.2017 року. Згідно наданої товарно-транспортної накладної 14.12.2017 року № 257 перевізник перевіз 35,520 т. ячменю від поставщика СГТОВ «Ласковецький Бровар», пункт навантаження с. Ласківці, Теребовлянського району, Тернопільської області, вантажоодержувач ТОВ «Західторг ІФ», пункт розвантаження товару м. Ходорів, Львівська область. Відповідно до ТТН № 15.12.2017 року № 124 перевізник автомобілем НОМЕР_1 перевіз 35,48 т. з м. Івано-Франківстьк (ТОВ «Західторг ІФ» вантажовідправник) до ТОВ «Ламберг - Агро», пункт розвантаження с. Отиневичі, Жидачівський район, Львівської області.

При цьому, позивач не надав доручення на право отримання водієм товару, та складські документи, акти приймання-передачі, зберігання на складі, в м. Ходорів та м. Івано-Франківську до документів які були надіслані до ДФС України. Також позивачем не подано.

Суд не приймає до уваги подану позивачем до адміністративного позову видаткову накладну № 30000124 від 15.12.2017 року (а.с. 17), оскільки вказаний документ не подавався позивачем до комісії ДФС України та не досліджувався нею при ухваленні оскаржуваного рішення.

Враховуючи наведене, суд погоджується з правовою позицією відповідача про відсутність надання платником податків копій всіх первинних документів щодо походження товару, транспортування та зберігання товару, зазначеного в податковій накладній № 13 від 15.12.2017 року, а також про те, що надані платником документи є недостатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної.

Крім того, слід зазначити, що позивачем оскаржується також рішення Комісії з питань розгляду скарг № 26131/40374602 від 07.03.2018 року.

З цього приводу суд зазначає, що позивачем обрано невірний спосіб захисту порушеного права, оскільки належним способом захисту порушеного права є звернення позивача до суду з позовною вимогою про визнання протиправними та скасування рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 595754/40374602 від 15.02.2018 року з яким позивач також звернувся до суду. Слід зазначити, що поновлюючи порушене право, суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити лише такі дії, які передбачені законом.

Суд з урахуванням наведеного вище дійшов висновку, що обраний позивачем спосіб захисту в частині позовної вимоги визнання протиправним та скасування рішення комісії з питань розгляду скарг № 26131/40374602 від 07.03.2018 року, у такий спосіб за своїм змістом не відповідає визначеному законом способу захисту порушеного права, оскільки суперечить вищевказаному підходу.

Зважаючи на вищенаведене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для скасування рішення комісії ДФС України № 595754/40374602 від 15.02.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної товариства з обмеженою відповідальністю «Західторг ІФ» №13 від 15.12.2017 року та зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 13 від 15.12.2018 року.

Оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Західторг ІФ», (код 40374602), вул. Довженка, буд. 5а, офіс 7, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76005;

Державна фіскальна служба України (код 39292197), Львівська площа, 8, м. Київ-53, 04655.

Суддя /підпис/ Грицюк П.П.