
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення надміру сплаченого судового збору
"13" вересня 2018 р. справа № 809/1136/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л.,
за участю:
секретаря судового засідання - Ткачук О.П.,
представника позивача - Капака В.М.
представника Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області - Гамуляк О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засідання в підготовчому провадженні заяву про уточнення позовних вимог та клопотання про повернення надміру сплаченого судового збору в адміністративній справі
за позовною заявою Комунального підприємства "Надвірнаводоканал",
до Міністерства фінансів України,
про визнання протиправною бездіяльність Міністерства фінансів України, що полягала в не прийнятті рішення про перерахування субвенції та зобов'язання Міністерство фінансів України прийняти рішення про перерахування субвенції в порядку та на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України №332 від 18.05.2017 та договорами: №2-Над від 06.07.2017 в розмірі 93962,00 грн; №3-Над від 03.08.2017 в розмірі 100446,18 грн; №4-Над від 10.08.2017 в розмірі 17310,60 грн; №5-Над від 06.09.2017 в розмірі 83123,00 грн; №6-Над від 05.10.2017 в розмірі 111645,57 грн; №7-Над від 03.11.2017 в розмірі 77945,00 грн; №8-Над від 05.12.2017 в розмірі 103945,43 грн, всього 588386,78 грн і довести його до відома казначейської служби України, з підстав протиправної бездіяльності суб'єкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовною заявою Комунального підприємства "Надвірнаводоканал" (надалі, також - позивач) до Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області (надалі, також - відповідачі) про визнання протиправною бездіяльність щодо неприйняття рішення про перерахування субвенції та зобов'язання прийняти рішення про таке перерахування, зобов'язання перерахувати кошти, залучені з єдиного казначейського рахунку на підставі прийнятого рішення, з підстав неправомірності такої бездіяльності.
Від позивача 10.09.2018 на адресу суду надійшла заява про уточнення позовних вимог №231 від 06.09.2018 (том 2, а.с.51) згідно з якою позивач просить: визнати протиправною бездіяльність Міністерства фінансів України, що полягала в не прийнятті рішення про перерахування субвенції та зобов'язання Міністерство фінансів України прийняти рішення про перерахування субвенції в порядку та на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України №332 від 18.05.2017 та договорами: №2-Над від 06.07.2017 в розмірі 93962,00 грн; №3-Над від 03.08.2017 в розмірі 100446,18 грн; №4-Над від 10.08.2017 в розмірі 17310,60 грн; №5-Над від 06.09.2017 в розмірі 83123,00 грн; №6-Над від 05.10.2017 в розмірі 111645,57 грн; №7-Над від 03.11.2017 в розмірі 77945,00 грн; №8-Над від 05.12.2017 в розмірі 103945,43 грн, всього 588386,78 грн і довести його до відома казначейської служби України. Позовні вимоги, звернені до Державної казначейської служби України та Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області позивач відкликає.
Таким чином, позивачем в даній адміністративній справі визначено одного відповідача - Міністерство фінансів України та одну позовну вимогу немайнового характеру, зазначену вище.
В зв'язку із зменшенням позовних вимог в частині, що стосуються Державної казначейської служби України та Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області, позивач в клопотанні №230 від 06.09.2018 просить вирішити питання про повернення позивачу надміру сплаченого судового збору (том 2, а.с.52).
Представник позивача підтримав заяву про уточнення позовних вимог та клопотання про повернення надміру сплаченого судового збору.
Представник Міністерства фінансів України, належним чином повідомлений, в судове засідання не з'явився. Заяви про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило, таким чином, у відповідності до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви і клопотання позивача без участі уповноваженого представника Міністерства фінансів України.
Представник Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області не заперечила проти зменшення позовних вимог.
Розглянувши заяву та клопотання позивача, суд зазначає таке.
Згідно з частино 1 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, із змінами та доповненнями (далі, також - Закон), визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Так, частиною 1 статті 1 вказаного Закону передбачено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно із матеріалами справи, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 5286 грн, за три вимоги немайнового характеру, що підтверджується платіжним дорученням №2615 від 26.06.2018 на суму 1762 грн (том 1, а.с.5) та платіжним дорученням №2673 від 11.07.2018 на суму 3524 грн (том 1, а.с.56).
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, зокрема, в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Згідно з частиною 2 статті 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Таким чином, позивачем в підготовчому провадженні шляхом подання заяви про уточнення позовних вимог визначено одну позовну вимогу, а тому, судовий збір, за дві позовні вимоги слід визнати таким, що сплачений надміру та підлягає поверненню.
Судом перевірено та встановлено, що кошти в розмірі 3524,00 грн., сплачені згідно з квитанцією за № 2673 від 11.07.2018, зараховані до спеціального фонду Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації доходу 22030101 "Судовий збір" на рахунок №34317206084002, за призначенням платежу - судовий збір, за позовом КП «Надвірнаводоканал».
Таким чином, суд дійшов висновку, що заява про зменшення позовних вимог та клопотання про повернення надмірно сплаченого судового збору є підставними та підлягають до прийняття та задоволення.
Враховуючи наведене, керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 47, 132, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Комунального підприємства "Надвірнаводоканал" № 231 від 06.09.2018, подану 10.09.2018 про уточнення позовних вимог, звернутих до Міністерства фінансів України про визнання протиправною бездіяльність Міністерства фінансів України, що полягала в не прийнятті рішення про перерахування субвенції та зобов'язання Міністерство фінансів України прийняти рішення про перерахування субвенції в порядку та на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України №332 від 18.05.2017 та договорами: №2-Над від 06.07.2017 в розмірі 93962,00 грн; №3-Над від 03.08.2017 в розмірі 100446,18 грн; №4-Над від 10.08.2017 в розмірі 17310,60 грн; №5-Над від 06.09.2017 в розмірі 83123,00 грн; №6-Над від 05.10.2017 в розмірі 111645,57 грн; №7-Над від 03.11.2017 в розмірі 77945,00 грн; №8-Над від 05.12.2017 в розмірі 103945,43 грн, всього 588386,78 грн і довести його до відома казначейської служби України, з підстав протиправної бездіяльності суб'єкта владних повноважень - прийняти до розгляду.
Клопотання Комунального підприємства "Надвірнаводоканал" № 230 від 06.09.2018, подану 10.09.2018 про повернення надміру сплаченого судового збору - задовольнити.
Повернути Комунальному підприємству "Надвірнаводоканал" (адреса: вул. Комунальна, 2, м. Надвірна, Івано-Франківська область, 78405, код ЄДРПОУ - 34231999) зі спеціального фонду Державного бюджету Україні надміру сплачений судовий збір в розмірі 3524 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири) гривні 00 копійок, згідно з платіжним дорученням за № 2673 від 11.07.2018, отримувач УК у м. Івано-Франківську 22030101, код отримувача 37952250, банк отримувача - Казначейство України, код банку 899998, рахунок отримувача 34317206084002, призначення платежу - судовий збір, за позовом КП «Надвірнаводоканал».
Ухвала, в частині повернення надміру сплаченого судового збору, може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.