
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2018 року м. Житомир справа № 0640/4079/18
категорія 2.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Нагірняк М.Ф., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації про визнання неправомірною бездіяльність, зобов'язання надати обґрунтовану відповідь,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації про визнання неправомірною бездіяльність, зобов'язання надати обґрунтовану відповідь на запит від 05 лютого 2018 р.
Позивач зазначив, що 05.02.2018 року звернувся до Відповідача із зверненням про наявність та надання інформації із додаванням копії відповідного документа (за наявності) про існування письмового або іншого акту на підписання працівниками Відповідача довідок від Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
В судове засідання Позивач не прибув, одночасно з подачею позовної заяви подав клопотання про розгляд вказаної справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 15.08.2018року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
06.09.2018 року до суду надійшов відзив Відповідача, Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації, на позовну заяву, в якому зазначено, що Позивачу була надана відповідь та було роз'яснено причину підпису довідки спеціалістами управління.
Розглянувши подані справу в порядку письмового провадження, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що Позивач 05.02.2018 року подав до Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації звернення про отримання інформації із додаванням копії відповідного документа (за наявності) про існування письмового або іншого акту на підписання працівниками відповідача довідок від Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (а.с.6).
За результатами розгляду вказано запиту Відповідачем 12.02.2018року направлено лист, в якому Позивачу надані відповідні роз'яснення щодо формування, видачі та підписання довідок про суми отриманих соціальних допомог.
Вказані спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, регулюються правовими нормами Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року N 2939-VI (надалі - Закон N2939-VI), що були чинні на день виникнення спору.
За приписами ч.2 ст.19 Закону N2939-VI запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Такий письмовий запит подається в довільній формі
Як зазначено в ч.1 ст.20 Закону N2939-VI, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідь на запитувану Позивачем інформацію Відповідачем надано листом від 12.02.2018року, тобто в строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Разом з тим, суд враховує, що у п.6 ч.1 статті 14 Закону N 2939-VII визначено, що розпорядники інформації зобов'язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію. Доступ до інформації може забезпечуватися, окрім іншого, шляхом надання копій документів (частина друга статті 21 Закону N 2939-VI)
У відповіді на запит Позивача Відповідач лише зазначив, що довідки формуються в автоматизованій системі АСОПД, що належать Міністерству праці та соціальної політики України, а видача таких довідок здійснюється за місцем подання документів, формування та зберігання справи та підписується безпосередньо начальником відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту райдержадміністрації.
Проте такий лист Відповідача не містить відповіді на запитувану інформацію щодо існування письмового або іншого акту на право підписання працівниками Відповідача довідок від Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Тобто, за результатами розгляду запит Позивача в цій частині залишився без розгляду.
Таким чином, Відповідачем порушено право Позивача на отримання повної та достовірної інформації відповідно до свого запиту від 05.02.2018року, що свідчить про протиправну бездіяльність Відповідача та про обґрунтованість позовних вимог.
Вказане порушене право Позивача на доступ до публічної інформації підлягає судовому захисту шляхом зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації розглянути запит ОСОБА_1 від 05.02.2018 року та за його результатами надати заявнику повну та достовірну інформацію.
Відповідно до вимог ст.ст.139-143 КАС України судові витрати у цій адміністративній справі відсутні.
Керуючись статтями 2,77,90,139-143,242-246,250,255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов задовольнити, визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації, яка полягає у ненаданні повної та достовірної інформації на запит ОСОБА_1 від 05.02.2018 року.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації (12501, вул. К.Лібкнехта, 18 м. Коростишів, Житомирська область, код ЄДРПОУ 03192715) розглянути звернення ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ) від 05 лютого 2018 року та за його результатами надати йому (заявнику) повну та достовірну інформацію.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя М.Ф. Нагірняк