
м. Лиман Справа № 236/2049/18
Провадження № 3/236/526/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2018 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, за участю секретаря судового засідання Безорчук А.О., прокурора Лиманського відділу Слов’янської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_2, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії ВА № 933670, виданий 18.08.1997 року Краматорським МВ УМВС України в Донецькій області, яка має вищу освіту, працює завідувачем Криволуцькою сільською бібліотекою, є одруженою, не має на утриманні неповнолітніх дітей чи інших близьких осіб, котрі потребують постійного догляду, зареєстрована та фактично мешкає за адресою Донецька область, Лиманський район, с. Крива Лука, вул. Солов’їна (колишня назва – вул. Пролетарська), буд.32, раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, ОСОБА_4 вчинила адміністративне правопорушення за таких обставин.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори», згідно з рішенням Краснолиманської міської ради Донецької області від 17.11.2015 року № 711-1 «Про затвердження повноважень депутатів Краснолиманської міської ради» ОСОБА_4 була обрана депутатом Краснолиманської міської ради, були визнані її повноваження.
Згідно з рішенням Краснолиманської міської ради від 25.03.2016 року № 7/8-244 «Про перейменування Краснолиманської міської ради та її виконавчого комітету» Краснолиманська міська рада була перейменована на Лиманську міську раду.
ОСОБА_4 відповідно до п/п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» як депутат місцевої радим є суб'єктом відповідальності за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Нормами ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад зобов'язано щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Відповідно до листа Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області від 31.05.2018 року № 2972-02-6 депутата міської ради ОСОБА_4 було ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині фінансового контролю (щодо своєчасного подання електронної декларації).
Отже, ОСОБА_4 була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року. Проте, як вбачається з інформації, розміщеної на офіційному web- сайті НАЗК в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Лиманської міської ради Донецької області ОСОБА_4 несвоєчасно подала таку декларацію за 2017 рік, а саме 02.04.2018 року о 12 год. 26 хв.. Тим самим вона порушив вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю, скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_4 вину свою у вчиненні зазначеного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялась. Вона пояснила, що є депутатом міської ради з 2015 року, подавала електронну декларацію особи, уповноважено на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік, зробила це вчасно, а декларацію за 2017 рік не встигла вчасно подати, оскільки випадково втратила носій з електронно-цифровим підписом, змушена була звертатись за виготовленням нового «ключа» з ЕЦП до спеціаліста з інформаційних технологій Лиманської міської ради. Також ОСОБА_4 зазначила, що вона на теперішній час хворіє, перебуває на лікуванні у КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня», просила її суворо не карати, зважити на її скрутний матеріальний стан, невеликий розмір отримуваної нею заробітної плати.
Прокурор Лиманського відділу Слов’янської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_4 поважних причин своєї протиправної поведінки не назвала, її вина у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджена матеріалами, доданими до протоколу, просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суддя, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, прийшов до висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується його поясненнями в судовому засіданні, та дослідженими письмовими матеріалами, а саме:
-даними протоколу про адміністративне правопорушення № 546 від 21.06.2018 року, складеного ст. оперуповноваженим МРВ № 5 (із дислокацією у м. Слов’янську Донецької області) Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_5 (а.с.7-11);
-особистими поясненнями ОСОБА_3 від 21.06.2018 року, викладеними на окремих аркушах (а.с.12,19);
-даними з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що містяться у відкритому доступі, згідно з якими ОСОБА_4 подала декларацію за 2017 рік 02.04.2018 року о 12 год. 26 хв. (а.с.20-32);
-копією рішень Краснолиманської міської ради від 17.11.2015 року № 711-1, від 25.03.2016 року № 718-244, з яких вбачається визнання повноважень ОСОБА_3 як депутата міської ради та перейменування вказаного органу місцевого самоврядування на Лиманську міську раду (а.с.36-37,38);
-повідомленням Виконавчого комітету Лиманської міської ради від 31.05.2018 року № 2972-02-6, згідно з яким 15.02.2018 року депутату міської ради ОСОБА_3 вручене повідомлення щодо необхідності своєчасного подання декларації (а.с.34,35).
Суддя не бере до уваги як поважну причину пояснення ОСОБА_3 щодо відсутності у неї практичного досвіду роботи з засобами програмного забезпечення НАЗК, втрати носія з електронно-цифровим підписом, необхідного для доступу до Реєстру декларацій. ОСОБА_4 вже не вперше подає електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, що сама визнала під час судового розгляду. Вона була заздалегідь попереджена про необхідність дотримання вимог законодавства України щодо фінансового контролю, мала достатньо часу (з 15.02.2018 року по 01.04.2018 року) для того, щоб впродовж розумного строку подати декларацію, звернутись за методичною допомогою до кадрової служби, до фахівця з інформаційних технологій відповідного органу місцевого самоврядування, однак не зробила цього. Обставини втрати ОСОБА_3 носія з електронно-цифровим підписом, необхідного для доступу до Реєстру декларацій, під час судового розгляду не були підтверджені жодними доказами.
Таким чином, в діянні ОСОБА_3 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За таких обставин беззаперечно встановлено, що ОСОБА_4 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки докази її вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З огляду на те, що ОСОБА_4 визнала свою вину, щиро розкаялась, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, обставини, які б обтяжували відповідальність, в судовому засіданні не встановлено, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_3 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 (шістдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Водночас за змістом ч.2 ст. 301 КУпАП можливим є застосування відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) в порядку, встановленому законом.
Оскільки ОСОБА_4 на час розгляду справи в суді хворіє, перебуває на лікуванні у КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня», суддя вважає за можливе відстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу на два місяці, тобто до 28.10.2018 року.
Також відповідно до ст. 40-1 КУпАП,, ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується в доход держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283,284,285 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_4 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Реквізити для сплати штрафу (Код платежу: 21081100, Рахунок: 31119106005564, Отримувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853; МФО: 899998, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)).
Відстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу на два місяці, тобто до 28.10.2018 року.
Встановити ОСОБА_3 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу – 15 днів з дня закінчення відстрочки виконання.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_3 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_3 в доход держави (реквізити: р/р: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, отримувач: УК м.Лиман/отг м.Лиман/ 22030101, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код бюджетної класифікації доходів: 22030101 "Судовий збір" (Державна судова адміністрація України, 050) ”, пункт 5) судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена прокурором та особою, яка притягувалась до адміністративної відповідальності, до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -