
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2018 року справа №805/4276/18-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі: судді-доповідач Казначеєва Е.Г., суддів Компанієць І.Д., Ястребової Л.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 р. у справі № 805/4276/18-а (головуючий І інстанції Логойда Т.В.) за позовом ОСОБА_2 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 (далі - позивач, ОСОБА_2) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - відповідач, УПФУ), в якому просив: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії шляхом виключення періоду з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року при оптимізації коефіцієнта по заробітній платі з дня невірного нарахування, з 01 січня 2008 року; зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії шляхом виключення періоду з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року при оптимізації коефіцієнта по заробітній платі з дня невірного нарахування, з 01 січня 2008 року (а.с.3-4).
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 року відмовлено у задоволенні позовних вимог (а.с.87-88).
Позивач, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, відповідно до якої, просив скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. Посилався на те, що при прийнятті рішення судом першої інстанції було допущено порушення норм матеріального та процесуального права. В обґрунтування скарги зазначено, що суд не врахував відповідь УПФУ з якої вбачається, що відповідач не погоджується з позивачем та не дає йому право реалізувати подання заяви з виключення періоду роботи з 01.10.2005 року по 31.12.2007 року при оптимізації коефіцієнту по заробітній платі. Відповідач не визнає зазначену позивачем норму закону вірною. Отже, суд повинен був зобов'язати відповідача прийняти таку заяву з урахування того, що законодавством надано право особі, яка звернулася за пенсією, на виключення за її вибором з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за певних умов. Апелянт зазначає, що ним при перевірці правильності перерахунку пенсії після проведеної реформи у 2017 році, отримав відповідь від УПФУ від 20.12.2017 року, з якої дізнався, що відповідач при проведенні оптимізації коефіцієнта по заробітній платі не вірно вибрав період оптимізації. При оптимізації коефіцієнту по заробітній платі та виключенні періоду з 01.05.1982 року по 30.06.1983 року коефіцієнт по зарплаті складає 1,02367, при виключенні періоду з 01.10.2005 року по 31.12.2007 року коефіцієнт по зарплаті складає 1,16785. У березні 2018 року не погодившись з перерахунком позивач звернувся до ГУ ПФУ в Донецькій області з заявою про зобов'язання провести перерахунок пенсії, у задоволені якої було відмовленою (а.с.87-88).
Відповідно до частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суд, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, здійснюючи апеляційний перегляд у межах доводів та вимог апеляційної скарги, відповідно до частини 1 статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України, встановив наступне.
ОСОБА_2 перебуває на обліку у Маріупольському об'єднаному управліннв Пенсійного фонду України Донецької області, який є правонаступником Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Маріуполя Донецької області, та з 19 квітня 1993 року отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". До 22 липня 2016 року позивач мав статус працюючого пенсіонера.
Відповідно до матеріалів пенсійної справи, позивач звертався до УПФУ з заявами про перерахунок пенсії від 21 січня 2008 року, 15 січня 2010 року, 23 лютого 2012 року, 17 лютого 2014 року, 11 лютого 2016 року, 02 березня 2016 року, 26 липня 2016 року (а.с.46, 67-73, 75).
З розрахунку стажу, який є додатком до розпорядження про перерахунок пенсії від 03.03.2008 року № 103898, вбачається, що станом на перерахунок пенсії в січні 2008 року загальний стаж позивача складає 40 років 11 місяців 14 днів, з яких 29 років 9 місяців 25 днів за Списком № 2, загальний стаж після 2004 року 2 роки 2 місяці 15 днів та військова служба 3 роки 2 місяці 7 днів. Також, з вказаного розрахунку вбачається, що зарахований стаж роботи за Списком № 2 виник за період з 07.03.1962 року по 31.12.1991 року (а.с.60).
21 листопада 2017 року звернувся до відповідача із заявою про надання інформації щодо призначення, перерахунку, індексації та розміру пенсії, з надісланням відповідних документів.
Відповідач листом від 20 грудня 2017 року №32142/02 повідомив, що перерахунок пенсії позивача після 01 листопада 2011 року відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) (як працюючому пенсіонеру) по стажу і заробітку не проводився. Розрахунок відповідно до ч. 2 ст. 27 вказаного Закону також не проводився. Пенсія не індексувалася відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", оскільки до 22 липня 2016 року позивач мав статус працюючого пенсіонера. З 01 жовтня 2017 року проведено осучаснення пенсій відповідно до змін, що були внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії". Розмір пенсії розраховано згідно з діючим законодавством на підставі документів пенсійної справи (а.с.6).
Разом з вказаним листом на адресу позивача були надіслані: копія розпорядження розрахунку пенсії з відомостями про коефіцієнти стажу по заробітку, доплати та надбавки, періоди страхового стажу та заробітної плати, розмір середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні; довідку про розмін нарахованої та фактично виплаченої пенсії (з урахуванням індексації) помісячно з часу призначення пенсії до теперішнього часу; довідку про базові місяці для обчислення індексації.
З довідки відповідача про розрахунок заробітної плати від 01.10.2017 року вбачається, що позивачу виключено стаж за період з 01.05.1982 року по 30.06.1983 року та не виключено період з 01.10.2005 року по 31.12.2007 року. Перший період оптимізації з 01.05.1982 року по 30.06.1983 року (а.с.7).
21 лютого 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зі скаргою на неправомірні дії з боку територіального органу Пенсійного фонду, в якій зазначав, що при перевірці нарахованої йому пенсії він виявив, що при оптимізації коефіцієнта по заробітній платі має право на виключення 58 місяців. При оптимізації коефіцієнта по заробітній платі Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Маріуполя Донецької області не вірно була проведена оптимізація. Так, при виключенні періоду з 01 травня 1982 року по 30 червня 1983 року коефіцієнт по заробітній платі становить 1,02367, а при виключені періоду з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року - 1,16785. Просив зобов'язати Центральне об'єднане управлінням Пенсійного фонду України м. Маріуполя Донецької області при оптимізації коефіцієнта по заробітній платі виключити період з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року починаючи з 01 січня 2008 року (а.с.10).
Головне управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області листом від 13 березня 2018 року № 814-К-01 повідомило, зокрема, що страховий стаж позивача становить 49 років 13 днів (стаж враховано по 31 січня 2016 року), у тому числі за Списком № 2 - 29 років 9 місяців 25 днів. Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-IV заробітна плата для обчислення пенсії врахована за період з 01 січня 1979 року по 31 грудня 1983 року згідно з довідкою про заробітну плату та за період з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року за даними системи персоніфікованого обліку (87 міс.). Максимальна дата оптимізації заробітку позивача - 31 грудня 2003 року. Також повідомивло, що з 01 жовтня 2017 року проведено масовий перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" з використанням показника середньої заробітної плати 3764,40 грн., показника вартості одного року страхового стажу 1% та прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в розмірі 1452 грн. Індивідуальний коефіцієнт стажу становить 0,49000. Розмір середньої заробітної плати для обчислення пенсії - 3853,50 грн. (3764,40 грн. - показник середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2016 рік х 1,02367 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати). Розмір пенсії позивача з 01 жовтня 2017 року становить 2303,13 грн., де: 1888,22 грн. - основний розмір пенсії (3853,50 грн. х 0,49000); 348,48 грн. - доплата понад нормативний стаж (1452 грн. х 24%); 66,43 грн. - підвищення дітям війни. Пенсія виплачується згідно із законодавством (а.с.8).
Також, відповідно до архівної довідки про заробітну плату від 16 березня 2007 року № 738, що видана архівним відділом Маріупольської міської ради, та інформацією про заробітну плату, що міститься у відповідача, протягом періоду з 01 травня 1982 року по 30 червня 1983 року позивач 6 місяців (травень, червень, липень, вересень 1982 року, травень та червень 1983 року) не отримував заробітну плату.
Відповідно до довідки про заробітну плату за 2005, 2006 та 2007 звітні роки, що видані комунальним закладом "Дитячо-юнацька спортивна школа №2 міського управління освіти м.Маріуполя", та інформацією про заробітну плату, що міститься у відповідача, протягом періоду з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року позивач щомісяця отримував заробітну плату.
Отже, матеріали справи підтверджують, що при проведенні перерахунку пенсії і при оптимізації коефіцієнта по заробітній платі з 01 січня 2008 року відповідачем з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключено період з 01 травня 1982 року по 30 червня 1983 року.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що позивачу було здійснено перерахунок пенсії відповідно до вимог чинного законодавства. Позивач не звертався до відповідача з відповідною заяву щодо виключення періоду страхового стажу, яким чином виключення періоду, який він вимагає, може вплинути на розмір його пенсії та яким чином порушено його права відповідачем.
Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає за необхідне зазначити наступне.
За приписами п. «б» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.
Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону № 1058 періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Згідно з ч. 4 ст. 42 Закону № 1058 (в редакції Закону від 09.07.2007 р.) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 статті 40 Закону № 1058-IV (в редакції чинній до 01.01.2008 року) для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини 2 статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Відповідно до внесених Законом України від 28.12.2007 року «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» змін до абз. 3 частини 1 статті 40 Закону № 1058-IV «За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.»
Зміни, внесені Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008.
Таким чином, з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення № 10-рп/2008 відновили свою дію первинна редакція абзаців 1-3 частини 1 статті 40 Закону № 1058-IV.
Тобто, внесені Законом України від 28.12.2007 р. N 107-VI зміни втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, а саме з 22.05.2008 р.
Отже, зазначеною нормою до 01.01.2008 року та після визнання внесених змін неконституційними передбачалось право за вибором особи виключити з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу. У період дії вказаних змін, норма передбачала право за вибором особи виключити з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.
Відповідно до абз. 3 частини 1 статті 40 Закону № 1058-IV (у редакції на час звернення до ГУ ПФУ в Донецькій області із змінами, внесеними згідно із Законами України від 14.05.2013 р. N 231-VII, від 03.10.2017 р. N 2148-VIII), за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом 3 частини 1 статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
Отже, вказаною нормою передбачено право за вибором особи виключити періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №1058-IV врегульовано Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженого постановою правління ПФУ від 25 листопада 2005 року №22-1 (далі - Порядок).
Відповідно до п. 1 Порядку у редакції, що діяла 01.01.2008 року, заява про призначення (перерахунок) пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації) або законним представником відповідно до законодавства за місцем проживання (реєстрації) заявника.
Згідно п. 37 Порядку і додаток 4 до нього, у редакції, що діяла 01.01.2008 року, п. 4.1 Порядку і додаток 2 до нього, у чинній редакції, орган, що призначає пенсію, розглядає питання, зокрема про призначення, перерахунок пенсії при зверненні особи з відповідною заявою
Додатками до вказаного Порядку є заява про призначення/перерахунок пенсії, в якій є абзац, який в разі необхідності підлягає заповненню: "При призначенні пенсії прошу виключити із підрахунку заробітної плати період з _____ до _____ або провести це автоматизованим способом (непотрібне закреслити).".
Аналізуючи вищезазначені положення статті 40 Закону № 1058-IV та Порядку № 22-1, суд дійшов до висновку, що позивач має право на самостійний вибір періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії. При цьому, таке права реалізується шляхом подання відповідної заяви, у іншому випадку розрахунок відбувається автоматизованим способом.
Як вбачається з матеріалів справи, для здійснення перерахунку пенсії позивач подав заяву від 21.01.2008 року, в якій позивач не зазначив про виключення із підрахунку заробітної плати конкретного періоду. Матеріали пенсійної справи та заяви позивача про перерахунок пенсії у тому числі від 21.02.2008 року, не містить заяви позивача щодо про виключення з підрахунку заробітної плати періоду з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року.
Суд зазначає, що зі змісту позовної заяви, апеляційної скарги та листа позивача вбачається, що позивач з такими вимогами звернувся лише до ГУ УПФУ в Донецькій області. Посилання позивача на незгоду відповідача з його вимогами про виключення з підрахунку заробітної плати періоду з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року є лише припущенням, яке не ґрунтується на належних доказах.
Вказане свідчить про те, що позивач погодився із тим, що період оптимізації буде визначено автоматизованим способом.
Оскільки виключення певного періоду часу зі страхового стажу на підставі частини 1 статті 40 Закону №1058-IV проводиться лише за ініціативою пенсіонера, а позивач у заяві про перерахунку пенсії такого бажання не висловив, то відповідач по справі у спірних правовідносинах діяв правомірно.
З матеріалів справи вбачається, що позивач отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Страховий стаж позивача станом на дату перерахунку 01.01.2008 року складав З 40 років 11 місяців 14 днів, з яких 29 років 9 місяців 25 днів за Списком № 2, загальний стаж після 2004 року 2 роки 2 місяці 15 днів та військова служба 3 роки 2 місяці 7 днів (а.с.60). Також, вбачається, що зарахований стаж роботи за Списком № 2 виник за період з 07.03.1962 року по 31.12.1991 року (а.с.60).
Відповідачем із заробітної плати позивачки було виключено період стажу за Списком № 2 з 01.05.1982 року по 30.06.1983 року, що складає не більше ніж 10% страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі для розрахунку стажу позивачу за Списком № 2.
При цьому, матеріали справи свідчать, що протягом періоду з 01 травня 1982 року по 30 червня 1983 року позивач 6 місяців (травень, червень, липень, вересень 1982 року, травень та червень 1983 року) не отримував заробітну плату. Протягом періоду з 01 жовтня 2005 року по 31 грудня 2007 року щомісяця отримував заробітну плату, стажу позивача у вказаний період не відноситься до стажу за Списком № 2.
З огляду на наведене, відповідачем, як органом Пенсійного фонду України, при проведенні перерахунку пенсії і при оптимізації коефіцієнта по заробітній платі з 01 січня 2008 року з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, було автоматизовано виключено період з 01 травня 1982 року по 30 червня 1983 року, протягом якого позивач 6 місяців не отримував заробітну плату.
Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що дії відповідача не порушують пенсійні права позивача. Позивач не позбавлений права звернутися з відповідною заявою до відповідача, вказавши період стажу, який необхідно виключити з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо правомірності дій відповідача при здійснення перерахунку пенсії стосовно виключенням періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії автоматизованим способом, оскільки для виключення конкретного періоду, заявником повинно бути зазначено цей період при подані заяви про призначення (перерахунок) пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову та вважає, що судом першої інстанції було повно встановлено обставини цієї справи та ухвалено судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду без змін.
Керуючись статями 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 р. у справі № 805/4276/18-а - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 р. у справі № 805/4276/18-а - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати її прийняття та відповідно до ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена до Верхового Суду протягом тридцяти днів з дати складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено та підписано колегією суддів 04 вересня 2018 року.
Суддя-доповідач Е.Г. Казначеєв
Судді І.Д. Компанієць
Л.В. Ястребова