Рішення № 76084339, 27.08.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2018
Номер справи
0640/3633/18
Номер документу
76084339
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2018 року м. Житомир справа № 0640/3633/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплачувати призначену пенсію і провести індексацію донарахованих виплат пенсії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому просить:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області щодо не проведення перерахунку та виплати його пенсії, відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 № 900-VІІІ, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";

- зобов’язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області провести починаючи з 01.01.2016 перерахунок та виплачувати призначену пенсію, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-УІІІ від 23.12.2015, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та з урахуванням довідки № 85/177 від 20.03.2018;

- зобов’язати відповідача провести індексацію донарахованих виплат пенсії з 01.01.2016;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області протягом одного місяця, з дня набрання судовим рішенням законної сили подати звіт про його виконання.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". З метою реалізації свого права на перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 розміру грошового забезпечення працівників поліції, позивач 12.03.2018 звернувся до відповідача із відповідною заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2016. Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 13.04.2018 повідомило позивача, що перерахунок та виплата пенсій будуть здійснені після виділення коштів з Державного бюджету.

Позивач вважає такі дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області протиправним та такими, що порушують його право на пенсійне забезпечення, а тому звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

31 липня 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача просить відмовити задоволенні позовних вимог та зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України 23.03.2018 здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача №85/177 від 20.03.2018. Пенсія була перерахована з 01.01.2016, що підтверджується розпорядження про перерахунок пенсії від 23.03.2018. Сума доплати за період з 01.01.2018 по 31.03.2018 в розмірі 4513,56 грн. була виплачена позивачу в березні 2018 року. Що стосується виплати пенсії за 2016-2017 роки представник відповідача зазначив, що розмір доплати до пенсії позивача за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 становить 35742,16 грн. Виплата зазначеною доплати до пенсії буде здійснена відповідачем в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". У зв’язку з цим, відповідач вважає, що ним виконано всі необхідні дії для своєчасного перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1, а тому вимоги позивача є безпідставними. (29-34)

У відповідності до положень ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-XII), що підтверджується наявною у матеріалах справи копією пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 від 29.12.2012. (а.с.16)

Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області відповідачу була надана довідка № 85/177 від 20.03.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за нормами, чинними на 01.01.2016. (а.с.35)

12.03.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2016 у відповідності до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23.12.2015, Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". (а.с.21)

Листом від 13.04.2018 № С-1814 від 13.04.2018 Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області повідомило позивача, що виплата пенсій особам, звільненим з військової служби, які мають право на пенсію за законом № 2262-XII, забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету. Кабінету Міністрів доручено підготувати на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсії військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення. А тому питання щодо проведення перерахунку пенсії буде проведено після прийняття відповідних законодавчих актів.

26.04.2018 позивач повторно звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із заявою про перерахунок його пенсії починаючи з 01.01.2016, в якій зазначив, що відсутність коштів в Державному бюджеті України не звільняє Пенсійний фонд від проведення виплат, визначених законодавством. (а.с.22)

Розглянувши вищезазначену заяву, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 18.05.2018 № С-2517 повідомило позивача, що на підставі довідки № 85/177 від 20.03.2018, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області, згідно якої грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії складає 6848,55 грн., йому проведено перерахунок пенсії. Розмір пенсії, обчислений з даного грошового забезпечення з 01.01.2016 становить 3766,70 грн. Доплата за період з 01.01.2018 по 31.03.2018 в сумі 4513,56 грн. зарахована на його рахунок 26.03.2018, а за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в розмірі 35742,16 грн. - буде проведена в порядку визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103. (а.с.23) та на підставі довідки № 85/177 від 20.03.2018, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області, згідно якої грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії складає 6848,55 грн., йому проведено перерахунок пенсії. Розмір пенсії, обчислений з даного грошового забезпечення з 01.01.2016 становить 3766,70 грн. Доплата за період з 01.01.2018 по 31.03.2018 в сумі 4513,56 грн. зарахована на його рахунок 26.03.2018, а за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в розмірі 35742,16 грн. - буде проведена в порядку визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103. (а.с.23)

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених для поліцейських.

Статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено вказаною частиною згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набирала чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліції", встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів від 18.11.2015 № 947, чинною станом на 01.01.2016, внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" та затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників та спеціалістів міжрегіонального та регіональних територіальних органів МВС та керівних працівників та спеціалістів міжрегіональних територіальних органів Національної поліції.

Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відтак, відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до п. 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п. 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.

В даному випадку підстави для перерахунку пенсії позивачу виникли з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набрала чинності 02.12.2015.

Таким чином, у відповідача після отримання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 виник обов’язок з перерахунку його пенсії саме з 01.01.2016.

Згідно ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції, чинної з 01.01.2016, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Ураховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, позивач має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. При цьому, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року).

Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 по зразковій справі № Пз/9901/8/18 (820/6514/17), а відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Разом з тим, в ході розгляду справи встановлено, що до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надійшла нова довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області від 23.03.2018 № 85/177 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, що враховується для перерахунку пенсій для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. (а.с.35)

З матеріалів справи вбачається, що згідно постанови № 988, якою визначено порядок перерахунку та виплати пенсій, особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб, ОСОБА_1 на підставі довідки від 23.03.2018 № 85/177 виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області та відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", Головним управлінням Пенсійного фонду України у Житомирській області було здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2016, що підтверджено розпорядженням про перерахунок пенсії від 23.03.2018, яке міститься в матеріалах справи (а.с.36-37).

Відповідно, встановлені обставини справи, дають підстави вважати, що здійснення перерахунку пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України у Житомирській області свідчить про відновлення законних прав та інтересів позивача, тому недоцільним та безпідставним є фактично повторно зобов’язувати відповідача перераховувати пенсію з 01.01.2016.

Окрім того, суд звертає увагу, що предметом позову у даній справі є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а як безспірно встановлено судом, згідно зазначеної постанови, відповідачем 23.03.2018 було здійснено перерахунок пенсії позивача починаючи з 01.01.2016. Виплата перерахованої пенсії ОСОБА_1 проводиться відповідачем відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Поряд з цим, суд враховує, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Оскільки в ході розгляду встановлено факт перерахунку позивачу пенсії відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 № 900-VІІІ, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" з 01.01.2016, тому враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що порушене право позивача щодо перерахунку та виплати пенсії Головним управління Пенсійного фонду у Житомирській області відновлено, у зв'язку з чим підстави для задоволення позову відсутні.

Щодо позовних вимог в частині зобов’язання відповідача провести індексацію донарахованих виплат пенсії з 01.01.2016, суд вважає її передчасною, оскільки відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії. Натомість, визначена після перерахунку доплата до пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 буде виплачена позивачу в порядку визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103. На даний час, вищезазначена доплата до пенсії позивачу ще не виплачена, а тому, дана вимога матиме місце після проведення відповідачем нарахування та виплати сум пенсії позивачу.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Керуючись статтями 77, 90, 243-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 11701; РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплачувати призначену пенсію і провести індексацію донарахованих виплат пенсії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя І.Е.Черняхович