
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"22" серпня 2018 р. справа № 0940/1264/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чуприни О.В., розглянувши у письмовому провадженні заяву про залишення позовної заяви без розгляду та ухвалення додаткового судового рішення в адміністративній справі №0940/1264/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням додаткових п'яти процентів внаслідок отриманого захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та зобов'язання до вчинення таких дій, починаючи з 01 березня 2011 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1) 19.07.2018 звернувся в суд із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі по тексту також - відповідач, Головне управління ПФУ в області) про визнання неправомірними дій щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням додаткових п'яти процентів внаслідок отриманого захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та зобов'язання до вчинення таких дій, починаючи з 01 березня 2011 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.07.2018, на підставі статей 260-261 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін.
За наслідками розгляду даної адміністративної справи, Івано-Франківським окружним адміністративним судом 15 серпня 2018 року ухвалено рішення, яким відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.
20.08.2018, позивачем, через канцелярію суду, подано заяву від 17.08.2018 про залишення позовної заяви без розгляду та ухвалення додаткового судового рішення щодо повернення судового збору в адміністративній справі №0940/1264/18.
Вивчивши зміст вказаної заяви ОСОБА_1, суд зазначає наступне.
Статтею 263 КАС України визначено особливості розгляду окремих категорій справ незначної складності.
Так, згідно пункту 2 частини 1 статті 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи з приводу оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
За змістом частини 2 статті 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Як уже зазначалось судом, провадження у розгляді даної адміністративної справи відкрито 24.07.2018 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог пункту 2 частини 1 стаття 263 КАС України.
Таким чином, розгляд адміністративної справи по суті за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області розпочався 09.08.2018, за наслідками якого 15.08.2018 Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалено рішення про відмову в задоволенні позову.
У відповідності до пункту 5 частини 1, частини 2 статті 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
При цьому заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
З урахуванням положень статті 240 КАС України та ухвалення судом 15.08.2018 рішення у даній адміністративній справ, суд вважає заяву подану позивачем 20.08.2018 в частині залишення позовної заяви без розгляду необґрунтованою та безпідставною, поданою всупереч вимогам, визначених КАС України.
Стосовно іншої частини вимоги ОСОБА_1, зазначеної в заяві від 17.08.2018 про ухвалення додаткового судового рішення щодо повернення судового збору в адміністративній справі №0940/1264/18, суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 1, частини 3 статті 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Водночас суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір в розмірі 704,80 гривень за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією №185.143.1/17302182 від 19.07.2018.
Згідно вимог частини 1 статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
У рішенні від 15.08.2018 суд дійшов висновку про необґрунтованість адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, а тому, в силу вимог статті 139 КАС України, судовий збір не підлягає стягненню з відповідача суб'єкта владних повноважень.
Під час розгляду даної адміністративної справи учасниками справи не подано до суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, пов'язаних з розглядом справи, відтак у суду були відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.
Отже, суд ухвалюючи 15.08.2018 рішення по справі вирішив питання щодо судового збору, у зв'язку відсутні підстави для його повернення.
Слід також відзначити, що ОСОБА_1, як позивач, у своїй заяві не навів жодної процесуальної підстави, визначеної КАС України чи статтею 7 Закону України "Про судовий збір", на підставі яких суд повинен повернути йому сплачений судовий збір у справі, рішення суду у якій вже прийнято, та яким у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Враховуючи вищенаведене та положення вказаних правових норм, суд дійшов висновку, що в ухваленні додаткового судового рішення слід відмовити.
У відповідності до частини 4 статті 252 КАС України про відмову в ухваленні додаткового рішення суд постановляє ухвалу.
Керуючись статями 139, 171, 240, 243, 248, 252 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні заяви від 20.08.2018 про залишення позовної заяви без розгляду та ухвалення додаткового судового рішення в адміністративній справі №0940/1264/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням додаткових п'яти процентів внаслідок отриманого захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та зобов'язання до вчинення таких дій, починаючи з 01 березня 2011 року.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Згідно до підпункту 15.5 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.