
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2018 р. № 2040/5215/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу № 2040/5215/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії як пенсіонеру органів внутрішніх справ України;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження строком та розміром, виходячи з наступних показників: посадовий оклад - 2900,00 грн; оклад за спеціальне звання - 2200,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2550,00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3825,00 грн; пенсійна надбавка за безперервну службу (90%) - 6885,00 грн; премія 83,31 % - 15295,71 грн; основний розмір пенсії 79% - 26588,01 грн; заборгованість (недоотримана пенсія) з 01.01.2016 до 01.07.2018 - 373190,70 грн, що підлягає виплаті в порядку ч. 4 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що 22.05.2018 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою, в якій просив: провести перерахунок пенсії за вислугу років з 01.01.2016 без обмеження строком та розміром; провести остаточний розрахунок та виплатити заборгованість (недоотриману пенсію), яка виникла в період з 01.01.2016 по 01.06.2018 у зв'язку з неправильним перерахунком його пенсії в розмірі 197222,00 грн в строк до 01.06.2018; провести обчислення пенсії, виходячи з розміру грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2900,00 грн; оклад за військове звання - 2200,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2550,00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3825,00 грн; премія 83,31 % - 9558,00 грн; основний розмір пенсії 79% - 16616 грн; виплатити заборгованість (недоотриману пенсію) з 01.01.2016 до 01.06.2018 в розмірі 197222,00 грн. Проте, відповідь на вказану заяву протягом тридцяти днів відповідачем не надана. Таким чином, позивач вважає бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області, що полягає в нездійсненні перерахунку та виплати його пенсії виходячи з вказаних показників протиправною.
Ухвалою суду від 16.07.2018 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов. Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
24.07.2018 представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог та зазначив, що органи Пенсійного фонду України самостійно не визначають розмірів грошового забезпечення, а перераховують пенсії на підставі документів у передбаченому законодавством порядку. Також, представником управління вказано на те, що перерахунок пенсії позивача здійснено на виконання рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 28.12.2017 по справі № 619/4030/17 відповідно до до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області № 100/28629 від 19.06.2017. Крім того, у зв'язку з тим, що Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області 23-24 березня 2018 року до відповідача надано нові довідки про грошове забезпечення колишніх співробітників МВС України, на підставі нової довідки № 100/28629 від 28.03.2018 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016. Таким чином, представник управління вважає, що підстави для задоволення адміністративного позову відсутні.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 28.12.2017 по справі № 619/4030/17 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано неправомірними дії відповідача щодо не проведення перерахунку позивачеві пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268". Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268", починаючи з 01 січня 2016 року. В іншій частині позову - відмовлено.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень, вказане рішення суду 29.01.2018 набрало законної сили.
На виконання рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 28.12.2017 по справі № 619/4030/17 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області перераховано ОСОБА_1 пенсію з 01.01.2016 на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС у Харківській області № 100/28629 від 19.06.2017. Так, з перерахунку пенсії за пенсійною справою № 10028629-МВС від 07.02.2018 судом встановлено, що перерахунок пенсії позивача здійснено відповідно до наступних показників грошового забезпечення: посадовий оклад - 2700,00 грн, оклад за військове звання - 2200,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 50 % - 2450,00, премія - 0,00 грн.
У відзиві на адміністративний позов представник відповідача зазначив, що Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області 23-24 березня 2018 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надано нові довідки про грошове забезпечення колишніх співробітників МВС України та на підставі наданої довідки № 100/28629 від 28.03.2018 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016. З перерахунку пенсії за пенсійною справою № 10028629-МВС від 01.05.2018 вбачається, що відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 у наступних розмірах: посадовий оклад - 2900,00 грн, оклад за військове звання - 2200,00 грн, надбавка за вислугу років 50 % - 2550,00 грн, премія 83,31 % - 6373,22 грн.
Не погодвшись із проведеним перерахунком, ОСОБА_1 22.05.2018 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою, в якій просив: провести перерахунок пенсії за вислугу років з 01.01.2016 без обмеження строком та розміром; провести остаточний розрахунок та виплатити заборгованість (недоотриману пенсію), яка виникла в період з 01.01.2016 по 01.06.2018 у зв'язку з неправильним перерахунком його пенсії в розмірі 197222,00 грн в строк до 01.06.2018; провести обчислення пенсії, виходячи з розміру грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2900,00 грн; оклад за військове звання - 2200,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2550,00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3825,00 грн; премія 83,31 % - 9558,00 грн; основний розмір пенсії 79% - 16616 грн; виплатити заборгованість (недоотримана пенсія) з 01.01.2016 до 01.06.2018 - 197222,00 грн.
Проте, відповідачем не надано відповідь на вказану заяву.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.
Законом України № 900-VIII від 23.12.2015 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" статтю 63 Закону України № 2262-XII від 09.04.1992 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною 3, якою передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених для поліцейських.
Відповідно до частини 16 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Згідно з частиною 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" (в редакції Закону України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом.
Згідно із пунктами 2 - 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком
Пунктом 5 цього Порядку встановлено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Водночас, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України у постановах від 22.04.2014 та від 13.07.2016 (справа № 21-484а13, справа № 638/2700/14-а).
В той же час, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 чітко передбачено, що для перерахунку вже призначеної пенсії орган, з якого було звільнено пенсіонера зобов'язаний надати до органу Пенсійного фонду довідку за формою згідно із додатком 2 до цього порядку, в якій визначаються основні та додаткові види грошового забезпечення пенсіонера. Отже, наявність такої довідки є обов'язковою.
Як свідчать матеріали справи Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 № 100/28629 від 28.03.2018 з наступними показниками: посадовий оклад - 2900,00 грн, оклад за спеціальне звання - 2200,00 грн, надбавка за вислугу років 50 % - 2550,00 грн, премія 83,31 % - 6373,22 грн.
Судом встановлено, що на підставі вказаної довідки відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016, що підтверджується наявним в матеріалах справи перерахунком по пенсійній справі № 10028629 - МВС від 01.05.2018.
Крім того, судовим розглядом встановлено, що довідка Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області № 100/28629 від 28.03.2018 є чинною та не скасованою, доказів оскарження вказаної довідки позивачем до суду не надано.
Таким чином, враховуючи те, що встановлення показників видів грошового забезпечення, які зазначаються у довідці про розмір грошового забезпечення щодо перерахунку пенсії позивача належить до дискреційних повноважень Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області та не може визначатись органами ГУ ПФУ у Харківській області, суд приходить до висновку, що відповідач, провівши перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 із урахуванням складових грошового забезпечення, вказаних у довідці Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області про розмір грошового забезпечення № 100/28629 від 28.03.2018, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (місцезнаходження: пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, ідентифікаційний код: 14099344) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.С. Мороко