Рішення № 75509563, 26.07.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2018
Номер справи
815/1224/18
Номер документу
75509563
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/1224/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левчук О.А.,

за участю секретаря Балабан М.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства “Укрпошта” до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить суд скасувати рішення №251 від 14.12.2017 року про повернення коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області проведено документальну планову перевірку Одеської дирекції ПАТ «Укрпошта» та за результатами прийнято рішення про повернення коштів. Проте, Одеська дирекція не погоджується з прийнятим рішенням, оскільки порушення ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та п. 4.5. Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності були усунуті в ході перевірки. Крім того, чинним законодавством за порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян відповідальність передбачена для лікарів, а для комісії підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням не передбачена законодавством, а тому відповідальність у вигляді повернення коштів та сплати фінансових санкцій за порушення порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність не може бути застосована до Одеської дирекції ПАТ «Укрпошта».

Представником Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача вказує, що законодавством, що регулює питання призначення та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, встановлено обов’язок страхувальника (позивача) включати до своїх заяв-розрахунків на отримання коштів Фонду лише ті суми допомоги, які призначено на підставі належним чином оформлених/правильно заповнених листків непрацездатності. Перевіркою було встановлено, що комісією із соціального страхування не виконано обов’язок щодо перевірки правильності заповнення вісімнадцяти листків непрацездатності. Виправлення недоліків щодо оформлення цих листків непрацездатності не усуває порушення та не звільняє позивача від відповідальності у вигляді повернення коштів та сплати фінансових санкцій, оскільки порушення є вчиненим з моменту отримання коштів Фонду. Згідно з Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, листки непрацездатності, як первинні документи бухгалтерського обліку, мали бути перевіреними працівниками, які ведуть бухгалтерський облік, за формою і змістом, і в разі їх невідповідності вимогам законодавства, повернутими для дооформлення. Відповідно, нарахування допомоги по ним мало бути відкладеним до моменту виправлення помилок у закладі з охорони здоров’я.

Ухвалою суду від 23 квітня 2018 року по справі № 815/1224/18 відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено перше судове засідання на 15 травня 2018 року на 11.00 год.

15 травня 2018 року в судовому засіданні долучено до матеріалів справи відзив на позовну заяву та ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання, зобов’язано представника відповідача надати до суду інформацію та належним чином засвідчені копії документів, що стали підставою для прийняття спірного рішення №251 від 14.12.2017 року, інформацію та належним чином засвідчені копії документів, що стали підставою для призначення та проведення планової документальної перевірки, а також належним чином завірених копій документів, які були використані контролюючим органом під час складання акту перевірки № 35 від 29 листопада 2017 року, та оголошено перерву до 07 червня 2018 року до 14:15 год.

07 червня 2018 року засідання по справі № 815/1224/18 не відбулось у зв’язку із знаходженням головуючого судді Левчук О.А. у відрядженні. Визначено дату наступного судового засідання – 21 червня 2018 ркоу о 11:30 год.

12 червня 2018 року в судовому засіданні винесено ухвалу про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 12 липня 2018 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 19 липня 2018 року на 16:00 год.

В судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтрималв, просив адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав в повному обсязі та просив відмовити в його задоволенні.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

Відповідно до п. 1.1 Статуту публічного акціонерного товариства «УКРПОШТА», затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України « 16» лютого 2017 року № 56, публічне акціонерне товариство «Укрпошта» (далі - Товариство) утворене Міністерством інфраструктури України шляхом реорганізації (перетворення) Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.03.2011 № 265-р «Питання управління Міністерством інфраструктури об'єктами державної власності» належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України, та утвореного наказом Державного комітету зв'язку України від 15 червня 1998 року № 93 «Про реорганізацію об'єднання поштового зв'язку «Укрпошта» шляхом реорганізації Українського державного об'єднання поштового зв'язку «Укрпошта».

Згідно п. 3.1, 3.5 Статуту товариство є юридичною особою за законодавством України. Товариство вважається утвореним і таким, що набуло прав юридичної особи, з дати його державної реєстрації. Товариство має право виступати заявником, позивачем, відповідачем, третьою особою, учасником у судах загальної юрисдикції, судах конституційної юрисдикції, міжнародних комерційних та інших судах (у тому числі в судах іноземних держав та у міжнародних організаціях, уповноважених 7 розглядати спори), а також мати інші права та обов'язки, що надаються юридичній особі.

Відповідно до п. 1.2., 1.6 Положення про Одеську дирекцію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «Укрпошта», філія - Одеська дирекція ПАТ «Укрпошта» діє в структурі ПАТ «Укрпошта» відповідно до наказів: УДППЗ «Укрпошта» - від 24 червня 1998 року № 202 та від 02 листопада 1998 року № 370; Товариства - від 01 березня 2017 № 220, і здійснює свою діяльність на території Одеської області. Філія не є юридичною особою і здійснює свою діяльність від імені Товариства в межах повноважень, наданих їй Товариством і закріплених цим Положенням.

11 вересня 2017 року Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області наказом № 100, відповідно до п. 3.2. Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами, затвердженої постановою правління Фонду від 22.12.2010 № 29 затверджено перелік страхувальників для проведення перевірок відділом контроль-ревізійної роботи та аудиту у IV кварталі 2017 року, серед яких Одеська дирекція Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» (а.с. 176-177).

На підставі направлення № 41 від 17.11.2017 року посадовими особами Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області в період з 20.11.2017 року по 08.12.2017 року проведено перевірку Одеської дирекції Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» (код ЄДРПОУ 22485297) в частині дотримання вимог чинного законодавства про соціальне страхування за період з 01.04.2016 року по 30.09.2017 рік, за результатами якої складно акт № 35 від 29.11.2017 року (а.с. 175, 180-184).

Так, за результатами перевірки встановлено порушення на загальну суму 26649,76 грн. щодо листків по тимчасовій непрацездатності; на загальну суму 23444,82 грн. щодо листків непрацездатності по вагітності та пологах та несвоєчасне повернення коштів Фонду у сумі 472,90 грн.

08.12.2017 року Одеською дирекцією Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» подано заперечення до акту планової перевірки, за результатом розгляду яких, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області прийнято рішення № 251 від 14.12.2017 року про повернення коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на загальну суму 72 221,78 грн. (а.с. 183-197).

29.12.2017 року Одеською дирекцією Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» подано скаргу на рішення № 251, за результатом розгляду якої прийнято рішення № 1 від 04.01.2018 року, яким скаргу відхилено, а рішення залишено без змін (а.с. 198-204).

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я, визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до п. 1 ч. 1, 2 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Приписами п. 5 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності не надається у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням.

Згідно ч. 3 ст. 30 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб), або фізичною особою - підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг. Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджується правлінням Фонду.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи. Для застрахованих осіб, які одночасно здійснюють підприємницьку та іншу діяльність і не працюють на умовах трудового договору (контракту), копію листка непрацездатності засвідчує установа охорони здоров’я, яка його видає. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням з Фондом.

Частиною 1 ст. 34 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви. У разі якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення, невикористані страхові кошти повертаються до робочого органу Фонду, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.

Згідно вимог п.3 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, при заповненні частини лицьового боку листка непрацездатності, що видається непрацездатному, зокрема: Чітко вказуються: назва і місцезнаходження закладу охорони здоров'я (повністю), що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності" (п. 3.1); у графі "Режим:" обов'язково вказати режим, який призначається хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо. (п. 3.4); у графі "Відмітки про порушення режиму:" зазначається дата порушення режиму, що засвідчується підписом лікаря. Види порушень режиму вказуються у графі "Примітка:" з обов'язковим записом у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (п. 3.5).

Відповідно до п. 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності у разі помилок у тексті здійснюється виправлення тексту, що підтверджується записом "Виправленому вірити", підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності". На бланку ЛН дозволяється не більше двох виправлень.

Статтею 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Так, під час проведення перевірки Одеської дирекції Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» посадовими особами Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області встановлено порушення листків непрацездатності:

- ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», п. 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності в 7 випадках оплачені листки непрацездатності, які оформлені не у встановленому порядку (має місце виправлення тексту, що не підтверджується печаткою закладу охорони здоров’я «Для листів непрацездатності»), що призвело до неправомірності витрачання коштів у сумі 1959,14 грн.

- ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», п. 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності в 8 випадках оплачені листки непрацездатності, які оформлені не у встановленому порядку (відсутні печатки закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності»), що призвело до неправомірності витрачання коштів у сумі 11275,34 грн.

- ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в 2 випадках оплачені копії листків непрацездатності, які не засвідчені підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи, що призвело до неправомірного витрачання котів у сумі 1959,60 грн.

- ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в 2 випадках оплату перших п’яти днів здійснено за рахунок коштів Фонду, що призвело до неправомірного використання коштів у сумі 531,32 грн.

- ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомогу по тимчасовій непрацездатності в 16 випадках оплачено за день підтвердження МСЕК групи інвалідності, що призвело до неправомірного витрачання коштів у сумі 379,39 грн.

- ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в 4 випадках оплачені листки непрацездатності застрахованій особі у зв’язку із захворюванням, що сталося внаслідок алкогольного сп’яніння, що призвело до неправомірного витрачання коштів у сумі 6712,38 грн.

- ч. 2 ст. 23 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в 2 випадках по листку непрацездатності з порушенням режиму, встановленого лікарем, що призвело до неправомірного витрачання коштів у сумі 539,54 грн.

- абз. 1 п. 3 Постанови № 1266 в 16 випадках невірно визначено середньоденну заробітну плату, що призвело до неправомірного витрачання коштів у сумі 1293,05 грн.

Також, під час проведення перевірки посадовими особами Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області встановлено порушення листків непрацездатності по вагітності та пологах:

- ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», п. 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності в 1 випадку оплачено листок непрацездатності, який оформлений не у встановленому порядку (відсутні печатки закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності»), що призвело до неправомірного витрачання коштів у сумі 13245,12 грн.

- ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», п. 4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності в 1 випадку оплачено листок непрацездатності, який оформлений не у встановленому порядку (більше двох виправлень), що призвело до неправомірного витрачання коштів у сумі 10199,70 грн. (а.с. 211-220).

При цьому, суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що Одеською дирекцією Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» частково усунуто зауваження щодо оплати листків непрацездатності, оформлених не у встановленому порядку, з огляду на наступне.

Пунктом 2.2 Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 №25, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008р. за № 636/15327, передбачено, що комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства зобов'язана: - приймати рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг; - приймати рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення, про припинення виплати його (повністю або частково), розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Підпунктом 3.1.1 п.3.1 вказаного Положення передбачено, що комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства: приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітності та пологах, на поховання) і передає його роботодавцю для проведення виплат, здійснення розрахунків тощо. Приймає рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково). Перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Таким чином, одним з обов'язків комісії є перевірка правильності видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Частиною 1 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документі, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Згідно п. 2.15 Наказу Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, первинні документи підлягають обов'язковій перевірці (в межах компетенції) працівниками, які ведуть бухгалтерський облік, за формою і змістом, тобто перевіряється наявність у документі обов'язкових реквізитів та відповідність господарської операції чинному законодавству у сфері бухгалтерського обліку, логічна ув'язка окремих показників.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Таким чином, саме під час нарахування та формування заяв-розрахунків до органів Фонду , позивач мав здійснити перевірку правильності заповнення листків непрацездатності.

Також, чинним законодавством не передбачено, що виправлення недоліків щодо оформлення листків непрацездатності звільняє страхувальника від відповідальності.

Крім того, під час проведення перевірки встановлені порушення перевірки Одеської дирекції Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» не лише щодо виплати коштів згідно листків непрацездатності, які оформлені не у встановленому порядку, проте будь-яких доказів в їх спростування позивачем не надано.

При цьому, посилання позивача на те, що чинним законодавством за порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян відповідальність передбачена лише для лікарів, суд не приймає до уваги, оскільки оскаржуваним рішенням позивача притягнуто до відповідальності не за порушення порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, а за порушення порядку використання страхових коштів, що були виплачені за листками непрацездатності, які заповнені з порушенням встановлених правил, обов'язок перевірки яких покладено на працівників, які ведуть бухгалтерський облік.

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06 березня 2018 року у справі № 805/3126/17-а ( К/9901/4414/17).

Таким чином, в порушення вимог чинного законодавства, позивач нарахував та сплатив допомогу по тимчасовій непрацездатності за листками непрацездатності, які були видані та оформлені неналежним чином, а тому рішення № 251 від 14.12.2017 року про повернення коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області прийнято з урахуванням та дослідженням усіх обставин справи.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

На підставі вищевикладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову публічного акціонерного товариства “Укрпошта” (код ЄДРПОУ 21560045, адреса місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22) до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області (код ЄДРПОУ 41322052, адреса місцезнаходження: 65014, м. Одеса, Лідерсівський бульвар, 17) про скасування рішення № 251 від 14.12.2017 року про повернення коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано 26 липня 2018 року.

Суддя О.А. Левчук

.