Рішення № 75483009, 20.07.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2018
Номер справи
815/2349/18
Номер документу
75483009
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/2349/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2018 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області з не проведення ОСОБА_1 за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, перерахунку пенсії, на виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 27.12.2011р. по справі №2-а-193/10, з урахуванням належного йому права на пенсію по інвалідності у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та на додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, з виплатою різниці між перерахованим розміром пенсії та фактично отриманим та зобов'язання здійснити ОСОБА_1, за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, перерахунок пенсії, на виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 27.12.2011р. по справі №2-а-193/10, з урахуванням належного йому права на пенсію по інвалідності у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та на додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, з виплатою різниці між перерахованим розміром пенсії та фактично отриманим.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що листом ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за вих. №14/Б-2 від 09 лютого 2018 року ОСОБА_1 було повідомлено про виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 27 грудня 2011 року по справі №2-а-193/10, за якою було зобов’язано управління Пенсійного фонду України в місті Котовську та Котовському районі Одеської області здійснити перерахунок пенсії позивачу з 01 березня 2010 року в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком по 2-й групі інвалідності, відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та виплачувати кошти згідно проведеного перерахунку з урахуванням раніше виплачених сум та що відповідач здійснив позивачу перерахунок пенсії, на виконання зазначеної вище постанови суду, лише за період з 01.03.2010р. по 22.07.2011р. Так, позивач зазаначив, що у відповідності із пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та пунктом 4 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», норми і положення статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» підлягали застосуванню у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012-2013 роки. У період з 22.07.2011 р. по 31.12.2013р. року визначення порядку та розмірів виплат особам, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, делеговано Кабінету Міністрів України, однак, Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 р., не містив жодної норми, яка б обмежувала у 2014 року пряме застосування Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема статей 50, 54 даного Закону.Також, позивач зазначив, що в подальшому, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31.07.2014 р., який набрав чинності 03.08.2014 р. встановлено, що норми і положення статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного Фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік. А тому, враховуючи, що, з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, відсутніми були правові обмеження для нарахування та виплати пенсій у встановлених статтями 50 та 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" розмірах, то за цей період часу, на думку позивача, на виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 27 грудня 2011 року по справі №2-а-193/10, позивачу повинен був бути зроблений відповідний перерахунок пенсії. Також, позивач наголошує на тому, що постановою апеляційного суду Одеської області від 27 грудня 2011 року по справі №2-а-193/10, не встановлені обмеження терміном для перерахунку та виплати.Також, позивач, посилаючись на відсутність ознак недбалого ставлення позивача до реалізації права на справедливий суд, наведену практику Європейського Суду і Верховного Суду України та той факт, що він дізнався про порушення управлінням ПФУ свого права на отримання пенсійних виплат у передбаченому чинним законодавством розмірі в період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року з листа Управління ПФУ за вих. №14/Б-2 від 09 лютого 2018 року, позивачем не пропущено строк на звернення до адміністративного суду за захистом свого порушеного права.

Ухвалою суду від 22.06.2018р. відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

16.07.2018р. до суду від ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області надійшов відзив на адміністративний позов, згідно якого відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, зазначивши, що позивачем порушено строк звернення до суду із цим позовом та що статтею 6-7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачено: «...Установити, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами), статей 5 та 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 4, ст. 94 із наступними змінами), Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 15, ст. 111 із наступними змінами), статей 14, 22, 37 та 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399 із наступними змінами), пункту "ж" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 4, ст. 19 із наступними змінами), статей 12,13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 45, ст. 425 із наступними змінами), статті 43 Гірничого закону України (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 50, ст. 433 із наступними змінами), статей 6-1, 6-2, 6-3 та 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 24, ст. 182 із наступними змінами) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на 2014 рік. Іншого діючим законодавством не передбачено. Також, відповідачем зазначено, що на виконання постанови Апеляційного суду Одеської області від 27.12.2011р. по справі №2-а-193/10, позивачеві проведено перерахунок пенсії та нараховано борг за період з 01.03.2010р. по 22.07.2011р. у розмірі 85963,34грн. Також, приймаючи постанову 27.12.2011 р. апеляційним судом Одеської області вирішено спір між сторонами по суті заявлених вимог, який виник у зв’язку з відмовою пенсійного органу здійснити перерахунок пенсії позивача у 2011 році, рішення суду не може містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення дій на майбутнє, так само не може бути вирішений рішенням суду спір, який в даному випадку виник після розгляду справи по суті.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, визнаний інвалідом 2 групи та належить до першої категорії осіб ,що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а відтак має право на отримання виплат, передбачених Законом України №2195-IV.

Розпорядженням УПФУ в м.Котовську від 17.06.2008р. ОСОБА_1 призначено пенсію.(по інвалідності, причина інвалідності- захворювання, пов'язаного з виконанням робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції).

Постановою Апеляційного суду Одеської області від 27.12.2011р. по справі №22а-13922/2011 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Котовському районі Одеської області про визнання незаконними дій посадових осіб управління щодо призначення і виплати пенсії і зобов'язання управління провести перерахунок і виплату пенсії, визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Котовському районі Одеської області у відмові у перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Котовському районі Одеської області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01. 03. 2010 р. у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком по 2 групі інвалідності, відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та виплачувати кошти згідно проведеного перерахунку з урахуванням раніше виплачених сум, у задоволені решти позовних вимог відмовлено(а.с.35-37).

08.02.2018р. ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із заявою про повідомлення заявника про виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 27.12.2011р. по справі №2-а-193/10 та сплати суми недоотриманої пенсії що утворилась внаслідок проведення перерахунку, з 01.03.2010р., та про те, коли почне сплачуватись пенсія по інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком і додаткова пенсія за шкоду, завдану здоров'ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком(а.с.47).

ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 09.02.2018р. №14/Б-2 повідомлено ОСОБА_1, що відповідно до заяви від 27.04.2012 р. згідно з постановою Котовського міськрайсуду від 07.05.2010 р. №2-А-193/10 та постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.12.2011р. проведено перерахунок пенсії та нараховано борг сумі 3555,20 грн. за період з 01.03.2010 р. по 23.03.2010р. Відповідно до п.7 Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014р. №440 та повідомлення Головного управління юстиції в Одеській області від 13.11.2014р. №09.03-8928 заборгованість у сумі 3555.20 грн. було передано головному управлінню юстиції в Одеській області для прийняття на облік та включення до першої черги задоволення вимог до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою. Згідно з рішенням про результати розгляду скарги від 09.11.2017р. №1605/Б-11 Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_3 та нараховано борг за період з 01.03.2010 р. по 22.07.2011 р. у сумі 85963,34 грн. До управління державної виконавчої служби головного управління юстиції Одеської області надіслано довідку про здійснення нарахування на виконання рішення суду від 17.11.2017 р. №3918/03, заборгованість у сумі 85963,34 грн. передано головному управлінню юстиції в Одеській області для прийняття на облік та включення до першої черги задоволення вимог до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою. Перерахунок пенсії проведено по 22.07.2011 р., тобто до внесення змін в законодавство, яке регулює спірні правовідносини.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991р. N 796-XII .

Статтею 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Згідно із ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (з урахуванням того що зміни, внесені підпунктом 14 пункту 28 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008) особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах інвалідам II групи - 75 процентів мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч.4 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (з урахуванням того що зміни, внесені підпунктом 15 пункту 28 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008) в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими, по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 14 червня 2011 року № 3491-VI (далі - Закон №3491VI) розділ VІІ Прикінцеві положення Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» доповнено п. 4, яким встановлено, зокрема, що у 2011 році норми і положення ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закону № 796-XII застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік (положення пункту 4 розділу VІІ визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року N 20-рп/2011).

Відтак, Законом №3491-VI Кабінету Міністрів України надані повноваження встановлювати інші, ніж передбачені ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ, розміри державної та додаткової пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На виконання п. 7 Закону № 3491-VI 06 липня 2011 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» № 745, яка набрала чинності з 23 липня 2011 року, п. 1 і 3 якої визначено інші розміри основної та додаткової пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011 року № 1210 був затверджений Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У подальшому, п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22 грудня 2011 року № 4282-VI (набрав чинності 01 січня 2012 року), п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06 грудня 2012 року № 5515-VI (набрав чинності 01 січня 2013 року), установлено, що норми і положення ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України у 2012 та 2013 роках виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України.

Згідно з абзацом 8 пункту 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України № 3-рп/2012 від 25 січня 2012 року нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, якими регулюються бюджетні відносини, зокрема питання соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України, є складовою бюджетного законодавства відповідно до пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України. Отже, суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

Таким чином, в період з 23 липня 2011 року по 31 грудня 2013 року визначення порядку та розмірів виплат вказаним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України.

При цьому, суд не погоджується з посиланням представника відповідача на те, що у період з 01.01.2014р. по 02.08. 2014р. виплати здійснювались відповідачем правомірно, у розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язковоого державного соціального страхування на 2014 рік, враховуючи наступне.

Згідно зі ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

З 01 січня 2014 року Законом України від 16 січня 2014 року № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» не було передбачено жодних змін чи обмежень для застосування розмірів основної та додаткової пенсій, встановлених ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ. Чинним залишався й Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Враховуючи принцип пріоритетності Закону № 796-ХІІ над підзаконним нормативно-правовим актом - Порядком, з 01 січня 2014 року нарахування та виплата основної та щомісячної додаткової пенсій за шкоду, заподіяну здоров'ю, повинно було здійснюватись у розмірі та на підставі ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ.

Законом України від 31 липня 2014 року № 1622-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», який набрав чинності 03 серпня 2014 року, розділ Прикінцеві положення Закону № 719-VII доповнено пунктом 67, яким, зокрема, встановлено, що норми і положення ст. 20-23, 30, 31, 37, 39, 48, 50-52, 54 Закону № 796-ХІІ застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету ПФУ на 2014 рік.

Відтак, з 03 серпня 2014 року Законом № 719-VII Кабінету Міністрів України надані повноваження встановлювати інші, ніж передбачені ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ, розміри державної та додаткової пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Оскільки на цей час був також чинний Порядок, яким визначено механізм обчислення пенсій, щодо яких виник спір, то за загальним правилом дії норм права у часі, оскільки Закон № 719-VII в редакції Закону № 1622-VII був прийнятий пізніше Закону № 796-ХІІ, то саме положення Закону № 719-VII та Порядку підлягають пріоритетному застосуванню до спірних відносин з 03 серпня 2014 року.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена у постанові Верховного Суду України від 26 квітня 2016 року усправа № 285/4300/14-а та підтримана постановою Верховного суду від 21.02.2018р. по справі №619/2262/17.

Таким чином, в період з 01 січня по 02 серпня 2014 року Подільське об’єднане управління Пенсійного фонду України повинно було нараховувати та виплачувати пенсію ОСОБА_1 в розмірі, визначеному ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ, а не Порядком.

При цьому, суд не приймає до уваги посилання представника позивача на таку підставу для проведення перерахунку пенсії позивача за спірний період як постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.12.2011 р., оскільки зазначеним судовим рішенням спір щодо виплати і перерахунку основної і додаткової пенсії позивача за період з 01.01.2014 р. по 02.08.2014 р. не вирішувався.

Враховуючи викладене та те, що ОСОБА_2 об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області безпідставно нездійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2014 р. по 02.08.2014 р. згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд вважає, що бездільність відповідача з нездійснення перерахунку пенсії за оскаржуваний період у зазначених розмірах є протиправною.

У зв'язку з викладеним, враховуючи, що суд прийшов до висновку про протиправність бездіяльності відповідача з нездійснення перерахунку пенсії за оскаржуваний період, суд вважає за можливе зобов'язати Подільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити ОСОБА_1, за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, перерахунок пенсії, з урахуванням належного йому права на пенсію по інвалідності у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та на додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, з виплатою різниці між перерахованим розміром пенсії та фактично отриманим.

При цьому, суд враховує, що дискреційні повноваження є повноваженнями суб'єкта владних повноважень обирати у конкретній ситуації між альтернативами, кожна з яких є правомірною. Разом із цим у разі настання визначених законодавством умов, відповідач зобов'язаний до вчинення кокретних дій та не наділений повноваженнями за конкретних фактичних обставин діяти на власний розсуд.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 -задовольнити .

Визнати протиправною бездіяльності ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (код ЄДРПОУ 40386424, м.Подільськ, вул. Шкільна, 2-Б) з непроведення ОСОБА_1(ІПН НОМЕР_1) за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, перерахунку пенсії, з урахуванням належного йому права на пенсію по інвалідності у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та на додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, з виплатою різниці між перерахованим розміром пенсії та фактично отриманим.

Зобов'язати Подільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області(код ЄДРПОУ 40386424, м.Подільськ, вул. Шкільна, 2-Б) здійснити ОСОБА_1(ІПН НОМЕР_1), за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, перерахунок пенсії, з урахуванням належного йому права на пенсію по інвалідності у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та на додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, з виплатою різниці між перерахованим розміром пенсії та фактично отриманим.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра

.