Ухвала суду № 75449339, 18.07.2018, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
18.07.2018
Номер справи
903/435/16
Номер документу
75449339
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

"18" липня 2018 р. Справа № 903/435/16 за заявою приватного акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк", м. Дніпропетровськ

до товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Лімітед", м. Луцьк

про банкрутство

Суддя Кравчук А. М.

Секретар судового засідання Касьянова К.М.

Представники:

від кредиторів: УВД ФСС України у Волинській області - ОСОБА_2, довіреність №3 від 02.01.2018 року, ПАТ "ПУМБ" - ОСОБА_3, довіреність від 15.01.2018 року, ПАТ КБ "Приватбанк" - ОСОБА_4, довіреність №1378-к-о від 06.04.2018 року

ліквідатор: ОСОБА_5

встановив: ухвалою господарського суду Волинської області від 04.07.2016 року порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "ОСОБА_1 Лімітед", визнано безспірні вимоги ПАТ КБ "Приватбанк" в сумі 1 839 935 грн. 99 коп., відкрито процедуру розпорядження майном строком на 115 календарних днів, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_5

Ухвалою суду від 10.10.2016 року затверджено реєстр вимог кредиторів боржника – ТОВ "ОСОБА_1 Лімітед", а саме:

- ПАТ "Перший Український ОСОБА_6" в сумі 431 209,79 грн., з яких: 2 756,00 грн. - перша черга, 347 861,79 грн. - четверта черга, 80 592,00 грн. – шоста черга;

- ВВД ФСС НВВ ПЗ України у м. Луцьку в сумі 10 145,66 грн., з яких: 2 756,00 грн. – перша черга, 7 389,66 грн. – друга черга;

- ПАТ КБ "Приватбанк" в сумі 8 915 776,75 грн., з яких: 16 536,00 грн. – перша черга, 4 683 620,75 грн. – четверта черга, 4 215 620,00 грн. шоста черга;

- Костянтинівський міський центр зайнятості в сумі 10 524,87 грн., з яких: 2 756,00 грн. – перша черга, 7 768,87 грн. – друга черга

Постановою господарського суду від 06.03.2017 року товариство з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Лімітед" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_5.

07 березня 2017 року за №40956 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України здійснено оприлюднення повідомлення про визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Лімітед".

Ухвалою суду від 10.04.2017 року визнано поточні грошові вимоги ПАТ "Перший Український ОСОБА_6" в сумі 15 469,28 грн., з яких: 3 200,00 грн. - перша черга, 12 269,28 грн. – четверта черга.

На адресу суду від ліквідатора ОСОБА_5 надійшов звіт та ліквідаційний баланс ТОВ "ОСОБА_1 Лімітед", клопотання про затвердження грошової винагороди ліквідатору в сумі 85 058 гн. 00 коп. за період з 06.03.2017 року по 01.04.2018 року.

Ліквідатор ОСОБА_5 у клопотаннях №35, №39 від 18.07.2018 року та у судовому засіданні просить суд затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс боржника, основну грошову винагороду за період з 06.03.2017 року по 18.07.2018 року в сумі 111 119 грн. 00 коп., стягнути з кредиторів боржника пропорційно їх визнаних кредиторських вимог основну грошову винагороду ліквідатора в сумі 103 760 грн. 00 коп. Зазначив, що він є ліквідатором ТОВ "ОСОБА_1 Лімітед", а не ТОВ "Об'єднання Шахтострой "Сузір'я", у зв'язку з чим дії щодо виявлення майна останнього ним не вчинялися.

Представник ПАТ "ПУМБ" у судовому засіданні затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу боржника, основної грошової винагороди ліквідатора заперечує, оскільки ОСОБА_5 не вжито усіх необхідних заходів для виявлення та реалізації майна боржника, зокрема, ангару металевого та залізничного тупика, які згідно наявних в матеріалах справи витягів належать ТОВ "Об'єднання Шахтострой "Сузір'я", правонаступником якого є ТОВ "ОСОБА_1 Лімітед".

Представник ПАТ КБ "Приватбанк", УВД ФСС України у Волинській області відсутність підстав для затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу боржника, основного грошової винагороди ліквідатора підтримали.

Згідно ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідація – припинення суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

У ст. 41 Закону про банкрутство визначено, що ліквідатор – фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред’являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов’язковому зберіганню на строк не менше п’яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута.

Згідно ст. 46 Закону про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Таким чином, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком усіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Ст. 86 ГПК України встановлює, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ТОВ "ОСОБА_1 Лімітед" та додані документи, не вбачає підстав для його затвердження з огляду на таке.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх заходів ліквідаційної процедури, повне вчинення ним дій по виявленню кредиторів та активів боржника, за результатом розгляду яких суд приймає рішення про можливість відновлення платоспроможності боржника або встановлює неможливість задоволення вимог кредиторів та приймає рішення про його ліквідацію і припинення провадження у справі.

У постанові №927/1191/14 від 14.02.2018 року ВС у складі колегії касаційного господарського суду зазначив, що Законом про банкрутство передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі).

Ліквідатором ОСОБА_5 не здійснені всі заходи, спрямовані на виявлення майнових активів, їх реалізацію та задоволення вимог кредиторів і ліквідацію банкрута, передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, щодо виявлення майна боржника - залізничного тупика 304 пог.м. та ангару площею 793,30 м.кв., розташованих за адресою: Донецька обл., м. Дружківка, вул. Привокзальна, буд. 8, а тому подання ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу боржника та затвердження основної грошової винагороди ліквідатора є передчасним.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 46 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом” звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).

Докази схвалення звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу в матеріалах справи відсутні.

Враховуючи вищевикладене, наявність заперечень кредиторів, суд дійшов висновку в затвердженні звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу ТОВ "ОСОБА_1 Лімітед" відмовити.

У зв'язку з відмовою у затвердженні звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу боржника, клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_5 про нарахування та виплату грошової винагороди є передчасним.

Керуючись ст. ст. 37, 41-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. У затвердженні звітів ліквідатора ОСОБА_5 та ліквідаційного балансу товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Лімітед" відмовити.

2. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_5 вжити всіх заходів для виявлення та реалізації майна боржника, завершення ліквідаційної процедури.

Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення відповідно до ч. 1 ст. 235 ГПК України

Повний текс ухвали складений 23.07.2018 року

Ухвали суду підлягають оскарженню відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Суддя А. М. Кравчук