Головуючий у 1 інстанції Смішлива Т.В.
Суддя-доповідач - Нікулін О.А.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
м. Донецьк 14 січня 2009 року
справа № 2-а-20617 /09/1270
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Нікуліна О.А. суддів:
при секретарі
за участі:
представника позивача
представника відповідача Сіваченка І.В., Дяченко С.П.
Стєблєві О.Л.
Шестакова О.В.
не з*явився розглянувши у відкритому
апеляційну скаргу судовому засіданні
Алчевської об*єднаної державної податкової інспекції на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 липня 2009 року по справі № 2-а-20617/09/ за позовом Приватного багатопрофільного підприємства «Росія-Авіатур» до Алчевської об*єднаної державної податкової інспекції про визнання неправомірним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И Л А :
У лютому 2009 року позивач звернувся з позовом до відповідача про визнання неправомірним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09 липня 2009 року позов задоволено повністю.
Зазначеною постановою суд першої інстанції визнав не чинним та скасував рішення Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції № 0001142340 від 08.10.2008 року в частині застосування до Приватного багатопрофільного підприємства «Росія-Авіатур» штрафних (фінансових) санкції у сумі 14750 грн.
З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач по справі та звернувся з апеляційною скаргою на неї, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального права, внаслідок чого неправильно вирішив справу, вважає, що постанова підлягає скасуванню з наступною відмовою у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляція не підлягає задоволенню.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції правильно встановив правовідносини між сторонами по справі, застосував відповідні норми матеріального та процесуального права та виходив з наступного.
Приватне багатопрофільне підприємство «Росія-Авіатур» є юридичною особою, зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради 04.01.1998 року за № 13821200000000716, код ЄДРПОУ 25356117, зареєстровано у якості платника податків в Алчевській об'єднаній державній податковій інспекції.
Розпорядженням Алчевської міської ради № 234 від 05.06.1998 року надано дозвіл МБП «Росія-Авіатур» на розміщення підприємства торгівлі і сфери послуг, у якому адреса господарської одиниці вказана як «вул. Ленінградська, 29).
На реєстратор розрахункових операцій МБП «Росія-Авіатур» - Міnі 500.02 МЕ Алчевською ОДПІ 22.06.2005 року видано реєстраційне посвідчення № 1206062029, РРО опломбовано 17.06.2005 року, про що свідчить довідка про опломбування.
Як вбачається з акту перевірки № 000016 від 30.09.2008 року у період часу з 15 год. 55 хв. до 18 год. 50 хв. 30 вересня 2008 року працівниками Алчевської ОДПІ проведено перевірку каси продажу та бронювання авіаквитків МБП «Росія-Авіатур», розташованих за адресою: м. Алчевськ, вул. Ленінградська, 29, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. Під час перевірки зокрема встановлено, що МБП «Росія-Авіатур» застосовується реєстратор розрахункових операцій Міnі 500.02 МЕ, фіскальний режим роботи якого забезпечено. Під час перевірки здійснено попередню оплату за туристичні послуги у сумі 500 грн., розрахункову операцію здійснено із застосуванням РРО та надано розрахунковий документ, однак, вказаний документ - фіскальний касовий чек не містив повної адреси господарської одиниці, вказаної у розпорядженні Алчевської міської ради № 234 від 05.06.1998 року. Всього 30.09.2008 року МБП «Росія-Авіатур» здійснено надання туристичних послуг з видачею фіскального касового чеку без зазначення повної адреси господарської одиниці на суму 2950 гривень
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 08.10.2008р. № 0001142340 у розмірі 15260 грн. згідно з п. 1, 4, 5 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95 - п'ятикратний розмір суми, на яку виявлено не роздрукування відповідного розрахункового документа, (2950 грн. х 5 = 14750 грн., а також двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку (17 грн. х 20 = 340 грн.), та десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за невиконання друку контрольної стрічки або її не зберігання протягом встановленого терміну (17 грн. х 10 = 170 грн.)В обґрунтування правомірності застосування штрафних (фінансових) санкцій за не роздрукування відповідного розрахункового документа представник відповідача послався на те,що відповідно до пункту 3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів,затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 касовий чек повинен містити такіобов'язкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, якийнадається згідно з Законом України "Про податок на додану вартість"; перед номеромдрукуються великі літери "ПН"; вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування
товару (послуги) та інші реквізити.
Фіскальний касовий чек, виданий МБП «Росія-Авіатур» 30.09.2008 року на підтвердження оплати вартості авіаквитка на суму 500 гривень, не містить повної назви господарської одиниці. Так, у чеку вказано адресу: м. Алчевськ, без зазначення «вул. Ленінградська, 29. Враховуючи, що 30.09.2008 року всього видано розрахункових фіскальних касових чеків на загальну суму 2950 грн. Алчевською ОДПІ зроблено висновок про невідповідність всіх фіскальних чеків вимогами п. 3.2 вищевказаного Положення.
Суд вважав таку позицію відповідача не обґрунтованою виходячи з наступного.
Реєстрація розрахункових операцій МБП «Росія-Авіатур» здійснюється за допомогою касового апарату Міnі 500.02 МЕ зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи. Сума грошових коштів на місці проведення розрахунків відповідала сумі грошових коштів, зазначених у денному звіті РРО, тобто всі здійснені 30.09.2008 року розрахункові операції зареєстровано через касовий апарат у встановленому поряду.
Фактів проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій під час перевірки не виявлено.
Статтею 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що розрахунковий документ -документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Вимоги про зазначення к касовому чеку адреси господарської одиниці у відповідності до дозволу на розміщення господарської одиниці передбачені лише Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614, тобто, встановлені не Законом, а підзаконним актом.
Відповідно до п. і ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", на підставі якого до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 14750 грн. відповідальність встановлено у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг) у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. Вказаною нормою Закону не передбачено застосування до господарюючого суб'єкту штрафних санкцій у разі невідповідності розрахункового документа вимогам Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614.
Відповідачем надано докази щодо не роздрукування відповідного розрахункового документа лише на суму 500 грн., а не на всі розрахункові операції, здійснені 30.09.2008 року - на суму 2950 грн.
Дослідивши обставини справи суд дійшов правильного висновку про необхідність задоволення позову.
З урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дотримався норм матеріального та процесуального права під час вирішення справи, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Алчевської об*єднаної державної податкової інспекції на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 липня 2009 року залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Ухвала за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом 1 місяця з дня складення у повному обсязі.
У повному обсязі ухвала складена 19 січня 2009 року.
Головуючий О.А.Нікулін
Судді І.В.Сіваченко
С.П.Дяченко