
Справа № 403/410/18
Провадження № 3/403/122/18
П О С Т А Н О В А
11 липня 2018 року Суддя Устинівського районного суду, Кіровоградської області ОСОБА_1. розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українка, громадянка України, голова комісії з припинення Устинівського районного центру зайнятості, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, протокол про адміністративне правопорушення за №000614 від 03 липня 2018 р.,
за ч.1 ст.163-1 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В:
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (ч.1 ст.268 КпАП України). Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне повернути справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання з наступних підстав. Статтею 256 КпАП України передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. До матеріалів справи про адміністративне правопорушення, відповідно до положень ч.1 ст.268, ст.256 КпАП України, не додано письмового пояснення правопорушника ОСОБА_2 Правопорушника ОСОБА_2 не ознайомлено з матеріалами справи про адміністративне правопорушення. До матеріалів справи про адміністративне правопорушення, відповідно до положень ст.256 КпАП України, не додано посадових (службових) ОСОБА_2 В обвинуваченні у вчиненні ОСОБА_2 адміністративного правопорушення не належним чином зазначено обставини та суть адміністративного правопорушення. При підготовці справи про адміністративне правопорушення встановлено, що по справі необхідно усунути недоліки протоколу про адміністративне правопорушення, додати до справи зазначені письмові документи та інші матеріали, встановити статус осіб, які беруть участь в розгляді справи та зазначити адресу їх проживання осіб для виклику цих осіб до суду для розгляду справи. При встановлених обставинах, протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню на доопрацювання. Керуючись ст.ст.268, 269, 256, 272, 278 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.163-1 КпАП України повернути на доопрацювання Головному управлінні Державної фіскальної служби у Кіровоградській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Устинівського
районного суду: ОСОБА_1