
Справа № 708/659/18
Номер провадження № 3/708/217/18
ПОСТАНОВА
12 липня 2018 року.
Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Ткаченко С.Є., з участю прокурора Курила Р.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки Департаменту захисту економіки в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючу у Вітівській філії ТОВ СП "Нібулон", проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, будучи обраною 25.10.2015 року депутатом Стецівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області та будучи відповідно до п./п "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, всупереч вимогам ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, подавши її 13.04.2018 року, хоча граничним терміном подачі такої декларації законом визначено 01.04.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненому порушенні визнала та пояснила, що у сільській раді її попередили про те, що до 01.04.2018 року потрібно подати електронну декларацію. Однак через особисті проблеми вона почала її заповнювати приблизно в двадцятих числах березня і тоді з'ясувалося, що виникли проблеми з електронною поштою та ключем доступу до особистого кабінету. Тому тільки 13 квітня 2018 року вона змогла подати вказану декларацію та розмістити її на сайті НАЗК.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, який підтримав протокол про адміністративне правопорушення та просив накласти на порушницю стягнення у вигляді штрафу, вивчивши матеріали справи, вважаю, що винність ОСОБА_1 знайшла своє підтвердження.
Так, вина ОСОБА_1, крім її пояснення, стверджується також протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 507895 від 23 червня 2018 року, відповідно до якого останню притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання щорічної декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та порушення у зв'язку з цим вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції".
Відповідно до повідомлення про результати виборів депутатів від 25.10.2015 року ОСОБА_1 було обрано депутатом Стецівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області, а тому вона згідно до п.п "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Про необхідність подачі декларації за 2017 рік в строк до 01.04.2018 року ОСОБА_1 була повідомлена, про що вона не заперечувала і в судовому засіданні.
Судячи з витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій ОСОБА_1, хоч і була обізнаною про необхідність подачі декларації за 2017 рік в строк до 01.04.2018 року, але подала її лише 13.04.2018 року, тобто, з порушенням граничного строку.
Доказів на підтвердження поважності несвоєчасного подання декларації останньою суду надано не було.
А згідно до вимог ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи вище викладене, вбачаю в діях ОСОБА_1 ознаки порушення ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме: без поважних причин несвоєчасне подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, за що передбачено відповідальність по ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_1, вважаю її щире каяття у вчиненому, обставин, що обтяжують вину ОСОБА_1, не вбачається.
Враховуючи викладені обставини, особу порушниці, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Також відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 352,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284,285 КУпАП, Закону України "Про запобігання корупції",
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу (отримувач коштів УК у Чигиринському районі /Чигиринський район/ 21081100, банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998, код отримувача 36783194, рахунок 31216206023532) в розмірі вісімсот п'ятдесяти гривень, що становить п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в сумі триста п'ятдесят дві гривні 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ткаченко С.Є.