
Справа № 161/7590/18
Провадження № 3/161/1922/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 05 липня 2018 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Гриня О.М.,розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АС 120504, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 -
за ст. 122-2, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Луцького міськрайонного суду з УПП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АС 120504, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 за ст. 122-2, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколів про адміністративне правопорушення серії БД №135154 та серії АА 333115 вбачається, що ОСОБА_1 керуючи ТЗ не виконав вимогупрацівників патрульної поліції про зупинку та продовжив рух до моменту блокування ТЗ та не реагував на маячки синього кольору, та на сигнальний пристрій (сирена) чим допустив порушення ст. 122-2 КУпАП, а також не виконаши вимогу про зупинку ТЗ після його блокування на законну вимогу поліцейського вийти з автомобіля та пройти до службового автомобіля відмовився в категоричній формі, під час затримання чинив фізичний супротив стиснувши руки не даючи їх розтиснути, чим допустив порушення ст. 185 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 185 КУпАП визнав повністю в той же час вчинення ним правопорушення передбаченого ст. 122-2 заперечив пояснивши, що не виконав вимогу поліцейського про зупинку ТЗ, оскільки не міг зупинитись у місці де зупинка заборонена.
Дослідивши матеріали справи, врахувавши визнання правопорушення визначеного ст. 185 КУпАП, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень визначених ст. 185 КУпАП з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так в матеріалах справи містяться письмові пояснення ОСОБА_1 у, яких він зазначив, що здійснив зупинку ТЗ у місці де це дозволяють ПДР, аналогічні пояснення по суті порушення містяться і в протоколі серії АА № 333115.
Відповідно до ст. 122-2 КУпАП невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський може зупиняти транспортні засоби при цьому відповідно до п. 2.4 Правил дорожнього руху на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи те, що обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП, в даному випадку на УПП у Волинській області, а також те, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, якіб спростували пояснення ОСОБА_1 надані, як при складенні протоколу та і в суді вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122-2 КУпАП.
В той же час відповідно до ст. 185 КУпАП злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Таким чином вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 185 КУпАП вважаю доведеною в повному обсязі, що зокрема підтверджується протоколом від 10.05.2018 року серії АА № 333115, протоколом про адміністративне затримання серії ВН № 002160, а також визнанням своєї вини ОСОБА_1 в судовому засіданні.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1, який підтвердив вчинення ним 10 травня 2018 року правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, приходжу до висновку, що необхідно призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн. 00 коп.).
За правилами ст. 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 401,ст.ст. 122-2, 185, 247 276, 277, 279, 280, 283, 284, 289 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АС 120504, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 відкрите за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв’язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АС 120504, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АС 120504, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 в дохід Держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок, за наступними реквізитами: отримувач ГУК у м. Києві, код отримувача 37993783, Банк отримувача Казначейство України, код банку отримувача 899998, призначення платежу «судовий збір», рахунок отримувача31211256026001.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АС 120504, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 340 (триста сорок) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області, через Луцький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Гринь О.М.
Волинської області