
м. Лиман Справа № 236/1679/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2018 року
суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в м. Красний Лиман Донецької області, українця, громадянина України, одруженого, не є особою з інвалідністю, зареєстрований та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП - НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз’яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
В С Т А Н О В И Л А:
29 травня 2018 року головним державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків та зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_3А складений протокол про адміністративне правопорушення №388/05-99-13-03.
Згідно протоколу 07 травня 2018 року о 12 годині 00 хвилин за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки Управління ветеринарної медицини в м. Красному Лимані, яке розташоване за адресою: Донецька область, м. Лиман, вул. Челюскіна, буд 39, встановлено, що голова комісії з реорганізації шляхом приєднання Управління ветеренарної медицини в м. Красний Лиман ОСОБА_2 несвоєчасно повідомив державній податковій інспекції за встановленою формою відомості щодо нарахованих (сплачених) на користь платника податків, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за 1-2 квартали 2016 року, чим порушив п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16, п.п. б) п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, розділ ІІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового рахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 13.01.2015 року № 4. Тобто, ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 163-4 КУпАП є неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
При розгляді адміністративної справи ОСОБА_2 винним себе визнав повністю, суду пояснив, що викладені в протоколі обставини відповідають дійсності, правопорушення мало місце, акт перевірки ним не оскаржувався. Щиро розкаюється у скоєному просить суворо не карати. Не є особою з інвалідністю, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу інкримінованого йому у вину правопорушення з наступних підстав.
Винність ОСОБА_2 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 388/05-99-13-03 від 29 травня 2018 року, що складений правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, копією акту № 473/05-99-14-16/26288435 від 07 травня 2018 року про результати документальної позапланової виїзної перевірки Управління ветеринарної медицини в м. Красному Лимані, складеного правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З огляду на викладене з ОСОБА_2 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 40-1, 163-4 ч.1, 280 , 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, (місце реєстрації та фактичного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2), визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34,00 (тридцять чотири грн 00 коп.) гривень (рахунок: 31111106700564, одержувач: Державний бюджет м. Лиман, ОКПО: 37894853, МФО: 834016, банк одержувача: ГУ ДКУ у Донецькій області).
Встановити ОСОБА_2 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_2 в дохід держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 68,00 (шістдесят вісім грн.00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, (місце реєстрації та фактичного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2), в дохід держави (р/р: 31215206700564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/ у м. Лиман/22030101, Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 "Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)", пункт 5) судовий збір в розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні 40 коп.).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в Апеляційному суді Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя-